Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
MOBİLYACILAR ÇİNDE HEDEF BÜYÜTTÜ
E DEVLET ÜZERİNDEN 5 UYGULAMA DAHA
AKŞENER: HAPİSTEN KORKMUYORUM
TÜRKİYE SU FAKİRİ OLDU
SEZGİN: HER ŞEYİ İTHAL EDİYORUZ


EROĞLU:BŞB’NİN YAPAMADIĞINI YAPMAYA HAZIRIZ - AYDIN - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
EROĞLU:BŞB’NİN YAPAMADIĞINI YAPMAYA HAZIRIZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-03-2018 / 23-26

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Aydin Haberleri  
EROĞLU:BŞB’NİN YAPAMADIĞINI YAPMAYA HAZIRIZ

“Özlem hanım özür dilesin”

Bakan Eroğlu: “Özlem hanım özür dilesin, o barajları da biz yaparız” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kuyucak’ta 108 milyon lira tutarındaki 2 tesisin temelini attı. Kuyucak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Nazilli ve Çevresi Yerleşim Yerleri İçme Suyu İsale Hattı ile Nazilli ve Çevresi Yerleşim Yerleri İçme Suyu Arıtma tesislerinin temeli atıldı.

Nazilli, Kuyucak ve Buharkent’in su sorunu olmayacak

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan içme suyu isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi ile Nazilli, Kuyucak ve Buharkent ilçeleri ile bu ilçelere bağlı 10 adet yerleşim yerinde yaşayan 232 bin 900 kişiye yıllık 10 milyon 730 bin metreküp içme suyu temin edilecek. Böylece söz konusu yerleşim yerlerinin 2050 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacı güvence altına alınıyor.

AYDINI PİLOT İL SEÇTİK

Erozyonla mücadele ve gelir getirici ormanlar konusunda Aydın’ı pilot il ilan ettiklerini kaydeden Bakan Veysel Eroğlu, “Aydın’da dağların dik olması nedeniyle erozyon söz konusu. Aydın’ı pilot ile seçerek çalışma yaptık. Şu 2 müjdeyi veriyorum. Birincisi sizin yamaçta toprağınız varsa biz oranın teraslamasını ücretsiz yapacağız. İkincisi araziniz var ekip dikemiyorsunuz yüzde 65’ini bize hibe edin istediğiniz şekilde biz ağaçlandıralım. 10 bin lira harcıyorsak 6 bin 500 lirası devlet babadan. 3.’sü devletin ormanlık arazisinde sizlere gelir getirici ağaçlar dikeceğiz. 3 yıl bakımı, masrafları devlete, geliri 49 yıl sizlere ait olmak üzere teslim edeceğiz” diyerek, “İnsanın babası bunu yapmaz ama devlet baba yapar. Kıyak yok iltimas yok. Herkese eşit ve adil olarak dağıtacağız. Kura ile taksim ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

“Cumhuriyet tarihinin 13 katı yatırım yaptık” 
Bakanlık olarak yatırımlardan da söz eden Eroğlu, “Yatırımlar devam ediyor. Devletimiz geçen yola kadar buraya 19 katrilyon yatırım yaptı. Bunun içinde Orman Su İşlerine bağlı 4 tane yatırımcı genel müdürlük var. Benim bakanlığıma ait rakam 4 milyar 900 bin TL, yaklaşık 5 milyara TL Orman Su İşleri Bakanlığı Aydın’a yatırım yaptı. DSİ 1954 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana yapılanın tam 13 katını biz 14 yılda yaptık. Aydın’da milat olacak bir çalışmaya imza attık. Gelirken Orman Genel Müdürüme talimat verdim. Her işletme müdürü 2 köyde veya mahallede gelir getirici orman köylerine bir orman kuracaksınız. 2.’si çölleşme erozyonla mücadele konusunda çalışma yap. Teraslama orman işletmeye ait. Proje çalışmalarını da sen yapacaksın. Torunlarımıza çiçek gibi Aydın bırakacağız. Şimdiden tedbir alacağız. Artık Aydın’ın hem dağlarından hem de ovasından bal akacak” dedi. 
Konuşmaların ardından tesislerin temeli atıldı. Bakan Eroğlu’na program sonunda ‘Gençlik Sepeti’ hediye edildi. Eroğlu protokol üyeleri ile birlikte orman köylülerine gelir getirici alanları sahiplendiren belgelerin dağıtımını yaptı. 
Bakan Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan içme suyu isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi ile Nazilli, Kuyucak ve Buharkent ilçeleri ile bu ilçelere bağlı 10 adet yerleşim yerinde yaşayan 232 bin 900 kişiye yıllık 10 milyon 730 bin metreküp içme suyu temin edilecek. Böylece söz konusu yerleşim yerlerinin 2050 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacı güvence altına alınacak. 
ProgramaAydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Kuyucak Kaymakamı Selami Işık, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Jandarma Alay Komutanı Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kendisini bu bölgenin bir evladı gibi gördüğünü ve sürekli Aydın’a geldiğini kaydeden Bakan Veysel Eroğlu, “Bir Bakan gelirken eli boş gelmez. Heybem dolu geldim. İncir getirecek değilim ama bugün buraya 101 milyonluk 22 müjde ile geldim. Nazilli’de verdiğim müjde ile birlikte 163 milyonluk müjde verdim. Toplam 2 milyarın üzerinde tutarı olan 141 projenin 106 tanesini bitirdik. Bu eser de 31 Aralık 2019’da bitecek Allah’ın izniyle. Tabi ben burada ne kadar baraj yaptık anlatacak değilim. Şu ana kadar 16 havuz ve gölet yaptık. 426 bin dekar araziyi sulamaya açtık 469 milyar lira geliri var. Ormanlık alanda mesire alanları kuruyoruz” ifadelerini kullandı

EROĞLU’DAN BŞB YE ŞOK SUÇLAMA

Veysel Eroğlu, AK Parti Aydın İl Binasında basına çok önemli  açıklama yaptı.

AK Parti hükümetinin Aydın’da içme suyu ve tarım arazileri ile ilgili yaptığı yatırımları anlattı. Daha önce Sarıçay ve Beşparmak Barajlarını yapma sözü veren ancak sözünü tutmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na seslenen Eroğlu, “Özlem hanım özür dilesin, o barajları da biz yaparız” dedi.

11 barajın inşaatını tamamladıklarını, halen devam eden baraj inşaatlarının olduğunu belirten Eroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 2014 yılında Didim, Söke ve Kuşadası’nın su ihtiyacını karşılaması planlanan Sarıçay ve Beşparmak barajlarını yapmak için söz verdiğini ancak sözünü tutmadığını söyledi. Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ‘DSİ de kim oluyor. Biz bunu yaparız’ demiş. Sayın başkan yapacak, hala bekliyoruz. Söke, Didim ve Kuşadası susuz kalırsa mesulü ben değilim. Gerçi daha sonra DSİ’ye protokol göndermiş ama o öyle olmaz. Diyecek ki, ‘Özür diliyorum. Sayın Bakan bunu yapabilir. Biz yapamayacağız. Ağzımdan böyle bir söz çıktı’ dediği anda hemen protokol hazırlar yaparız. Aydınlılar şunu bilin, burada ne yapılmışsa Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yapılmıştır. Özlem hanımın yaptığı bir şey yok. Sadece bazen gidiyor, ‘Teyzecim, dedecim, seni şöyle check-up yaptıralım’ diyor. Devletin yaptırdığı hastanelerde check-up yaptırıyor.”


EROĞLU:BŞB’NİN YAPAMADIĞINI YAPMAYA HAZIRIZ : Google'da Ara
EROĞLU:BŞB’NİN YAPAMADIĞINI YAPMAYA HAZIRIZ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        AYDIN

  VALİ KÖŞGER İSTİKLAL MARŞININ 98


           Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yıldönümü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gün

  EFELER KURUCU MECLİS GÖREVİNİ TAMAMLADI


         Efeler Belediye Meclisi Mart Ayı toplantısı gerçekleştirildi. Görev döneminin son toplantısını gerçekleştiren Efeler Belediye Başkanı M. Mesu

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 21°C 7°C

Perşembe Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 15°C 10°C

Cuma Çok Bulutlu Çok Bulutlu 16°C 7°C           YORUMLAR
ASTO

     Aydına hizmet getiren Herkesin yatırımdan kaçtığı bir dönemde yatırım yapan 50 kişiyi istihtam eden Yatırımcıları tebrik ...

SELİN SEVER

     İsrailoğulları bir ırkın, Yahudilik ise bir dinin adıdır. Kur?an?da İsrailoğulları kelimesi Yahudi dinine inanan anlamında kullanılmasının ...

KÜRŞAT GÜLER

     Değerli hocam bazı kaynaklar Yahudileri Lanetlenmiş kavim diye hatta bunu dini kaynaklara dayandırırlarken Tevradda Mukatdes Millet ...

VELİ TİRYAKİ

     Kemal Hocan Çok Güzel Yazı olmuş. Ben dahil bir çok kişinin ilk defa duyduğu konulaeı açık ...

AYHAN ANIK

     Ahmet abi; Çok güzel bir yazı Emeğine yüreğine saglik. Kenan Evrenin Kışlalardan caddelerden ismimi sildiler ...

MUSA TEMEL

     Demekki bu sıkıntıyı çeken yalnız ben değilmişim. ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 38 √ Toplam : 81 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 39 √ Toplam : 84 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 14 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 18 √ Toplam : 38 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim