Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
SELLER İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN SONUCU
CİNER GALLERE CAM FABRİKASI KURACAK
SULTANLAR TARİHİ MAÇI 3-0 ALDI
BAHCELİDEN LOZAN ANLAŞMASI ÇIKIŞI
AŞI KARŞITLARI AŞILAMAYI YAVAŞLATTI


Erdoğan, Berat Albayraka sahip çıktı. - EKONOMİ - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ERDOĞAN, BERAT ALBAYRAKA SAHİP ÇIKTI.
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 11-11-2020 / 21-20

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  
Erdoğan, Berat Albayraka sahip çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Yatırım yapıldığında en yüksek ve güvenli kazancın sağlanacağı ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini tüm dünyaya göstereceğiz. Bu çerçevede ekonomi yönetimimiz yerli ve uluslararası yatırımcılarla yakın mesai içinde olacaktır” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında kabine değişikliği iddialarına yanıt verdi.

Erdoğan, "Ülkemize önemli hizmetler veren Berat Albayrak’a şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde özellikle de iki sismik araştırma, 3 tane de sondaj gemisini ülkemize kazandırması da finans yönetimi bakımından önemli bir başarıydı. Kendisi sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi. Biz de yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atadık" dedi.

Erdoğan, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili, "İçi boş, tamamen masa başında uydurulan haberler. Bizim medyanın böyle işi gücü yok, acaba ne yapalım da biz şu anda hükümeti rahatsız edelim, ne yapalım da ülkenin kulağına kar suyu kaçıralım. Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerin yazdıklarıyla amel etmez. Bunu geçin. Yani siz yazacaksınız veya televizyonlarda konuşacaksınız ben onlarla mı amel edeceğim? 18 yıl içerisinde böyle bir şey gördünüz mü? Atmayız, attıramazsınız. Biz buralara bu makalelerle, bu kalemlerle gelmedik. Biz bu kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler. Milletimizden işareti aldığımızda tereddüt etmeden gereğini yerine getiririz. Bunun dışındaki sözler bu millete ihanettir." diye konuştu.

“Faiz sebep, enflasyon neticedir.” diyen Erdoğan,  "Vatandaşlarımızdan, bireysel tasarruflarında milli paralarına güvenmelerini ve tercihlerini Türk Lirası’ndan yana kullanmalarını istiyorum." çağrısında bulundu.

“TÜRKİYE, ORTAK BARIŞ GÜCÜNDE RUSYA İLE BİRLİKTE YER ALACAKTIR”

Anlaşmaya göre Ermenistan Kelbecer’i 15 Kasım’a, Ağdam ve Kazak bölgelerini 20 Kasım’a, Laçin’i de 1 Aralık’a kadar Azerbaycan’a teslim edeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ile Nahçıvan Özerk Bölgesi arasında ulaşım bağlantısının sağlanacağını ve bu amaçla bir yol inşa edileceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan ile Hankenti arasında da bir ulaşım koridoru açılacağını dile getirerek, işgalin ardından yerlerinden edilen Azerbaycanlıların, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği gözetiminde evlerine geri döneceklerini söyledi.

“Türkiye, anlaşmanın uygulanmasını gözetmek ve denetlemek üzere bölgede kurulacak ortak barış gücünde, Rusya ile birlikte yer alacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturulacak Ortak Türk-Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptının bu sabah imzalandığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu merkezin, Azerbaycan’ın işgalden kurtarılan toprakları üzerinde kurulacağını, Dağlık Karabağ’daki ateşkesin ihlalini önlemeye yönelik tüm tedbirlerin bu merkez tarafından alınacağını bildirdi.

“BUNDAN SONRA AZERBAYCAN’LA ÇOK DAHA YAKIN VE GÜÇLÜ İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Son çatışmalar boyunca da sürekli yerleşim yerlerini hedef alarak pek çok masumun hayatını kaybetmesine yol açan Ermenistan’ın cinayetlerinin aksine, artık hiçbir sivilin zarar görmemesi sağlanacaktır. Azerbaycan devleti de bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hiçbir sivilin zarar görmeyeceğinin taahhüdünü zaten vermiştir. İşgal altındaki toprakların ve Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşması sürecinde canla başla gayret gösteren askeri ve istihbarat danışmanlarımız ile diplomatlarımıza teşekkür ediyorum. Karabağ’ın yeniden Azerbaycan yurdu haline gelmesiyle, hepsini de rahmetle yad ettiğimiz Mehmet Emin Resulzade’nin, Enver Paşa’nın, Nuri Paşa’nın, Zeynel Abidin Tagiyev’in, Hüseyin Cavid’in, Ahmet Cavad’ın, Umummilli lider Haydar Aliyev’in hatıraları şad olmuştur. Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinçleri sevincimiz, gururları gururumuzdur. İnşallah bundan sonra Azerbaycan’la çok daha yakın, çok daha güçlü iş birliği içinde olacak, ortak geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz.”

Suriye’de de Karabağ’dakine benzer bir barış ve huzur döneminin en kısa sürede başlamasını can-ı gönülden arzu ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için Suriye topraklarını kana bulayan rejimin ve terör örgütlerinin devre dışı bırakılması gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye’nin doğrudan ülke halkının iradesiyle biçimlenecek yeni bir Suriye’nin inşası için, Rusya başta olmak üzere, bölgede etkili olan güçlerle daha yakın çalışmaya hazır olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda Rusya ile sürekli irtibat halinde olunduğunu, Suriye’deki süreci de süratle, suhuletle halletmenin gayretini verdiklerini söyledi.

“DOĞU AKDENİZ’DE KISA SÜREDE HAKKANİYETE DAYALI BİR ANLAŞMA MÜMKÜNDÜR”

Libya’da süren siyasi görüşmelere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm kesimler için kabul edilebilir, makul ve sürdürülebilir bir anlaşmayla sonuçlanmasını temenni ettiklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zaman zaman arkadaşlarımızı Libya’ya gönderiyoruz. Zaman zaman onları buraya davet ediyoruz. Çalışmalarımızı bu şekilde sürdürüyoruz. Doğu Akdeniz’de Yunan ve Rum tarafının şımartılmasından vazgeçilmesi hâlinde kısa sürede hakkaniyete dayalı bir anlaşmanın mümkün olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölge ülkeleri olarak, salgınla birlikte daha da hızlanan yeni küresel siyasi ve ekonomik düzende hak edilen yeri alabilmek, anlaşmazlıkları süratle çözüme bağlayarak, hep beraber hareket etmekle mümkün olduğunu söyledi.

Avrupa Birliği’nin içinde bulunduğu ve artık gizlenemez, saklanamaz bir hâle gelen krizden kurtuluş yolunun da buradan geçtiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Amerika’daki seçimlerin ardından bölgemizde ortaya çıkan belirsizliği ortadan kaldırmak için diplomasi ve uzlaşma kanallarının sonuna kadar açılması şarttır. Bu anlayışla, hem sahadaki varlığımızı güçlendirmeye, hem diplomasi kanallarını etkin şekilde işletmeye devam edeceğiz. Halklarını kardeş, kendilerini dost olarak gördüğümüz tüm bölge devletleriyle, yeni dönemde birlikte hareket etmek istiyoruz. Kimseye karşı gizli veya açık önyargımız, husumetimiz, karanlık hesabımız yoktur. Tüm samimiyetimizle ve muhabbetimizle herkesi, huzurlu, güvenli, adil, sevgi ve saygı çerçevesinde yeni bir dönemi birlikte inşa etmeye çağırıyoruz. Bugün Türkiye, her alanda güvenle ve kararlılıkla sahada ve masada gücünü sergileyebiliyor, sözünü dinletebiliyorsa, bunu son 18 yılda gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşüme borçluyuz. Bu dönüşümü, demokrasi ve kalkınma ekseninde hayata geçirdik.”


Erdoğan, Berat Albayraka sahip çıktı. : Google'da Ara
Erdoğan, Berat Albayraka sahip çıktı.


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  KKTC KÜLLİYESİNE 14 MİLYON LİRA


         AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) inşa edileceğini duyurduğu külli

  BAYKAR, MİUS PROJESİNİ PAYLAŞTI


         Baykar, ilk uçuşunu 2023’te yapacak olan Milli Muharip Uçak Sistemi (MİUS) kavramsal tasarım görüntülerini kamuoyu ile paylaştı. Jet mot

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...

NEVZAT YAŞAR

     Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. ...

CEREN KUTLUAY

     İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 74 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 72 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim