Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
MOBİLYACILAR ÇİNDE HEDEF BÜYÜTTÜ
E DEVLET ÜZERİNDEN 5 UYGULAMA DAHA
AKŞENER: HAPİSTEN KORKMUYORUM
TÜRKİYE SU FAKİRİ OLDU
SEZGİN: HER ŞEYİ İTHAL EDİYORUZ


ERDOĞAN ÇOK SERT UYARDI - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ERDOĞAN ÇOK SERT UYARDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-04-2018 / 00-24

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
ERDOĞAN ÇOK SERT UYARDI

“Suriye’de, Türkiye’nin olmadığı hiçbir adımın atılması mümkün değildir”

Erdoğan, partisinin Üsküdar 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde parti otobüsü üzerinden halka hitap etti.

Erdoğan, "Kalktılar bu ara bize kur savaşı ilan ettiler. Ne ilan ederseniz edin, avucunuzu yalarsınız avucunuzu ama buradan bir şey daha söylüyorum; ey finans sektörünün içerisinde olanlar, bizi kur, şu, bu bunlarla tehdit etmeye kalkmayın, bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız. Bak bu kadar açık söylüyorum çünkü bize kur savaşı, finans sektörüyle böyle bir müdahale, adeta bu memlekete ihanettir. Ona fırsat veremeyiz." dedi.

“DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN ŞAŞMADAN BUGÜNLERE GELDİK”

7 yıldır Irak ve Suriye’de yaşanan büyük yıkımın sonuçlarını, Türkiye’nin neredeyse tek başına omuzladığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Bunca zamandır bölgesinin sıkıntılarıyla cebelleşen Türkiye, ilk defa etkilenen değil etkileyen konumuna geldi. Üstelik bu proaktif siyaseti vesayetten darbelere, bölücü terörden dinimizi istismar edenlerin ihanetlerine kadar içeride yaşadığı nice saldırılara rağmen uygulayabilmiştir. Terör örgütleriyle, siyaset mühendisliğiyle, ekonomiyi silah olarak kullanma çabalarıyla bizi ne kadar durmaya çalışırlarsa çalışsınlar, doğru bildiğimiz yoldan asla şaşmadan işte bugünlere geldik. Hele bir 15 Temmuz destanımız var ki, ülkemizin tarihinde bir dönüm noktası olarak nesiller boyunca anlatılacağına inanıyorum. Gençler, böyle bir milletin evladı olduğum, böyle bir milletle yürüdüğüm için Rabbime binlerce kez hamt ediyorum.”

“İSİMLERİNE BAKMADAN, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE AYNI KARARLILIKLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Artık maruz kaldığı saldırılar karşısında sinip alttan alan değil, saldırıları bizzat kaynağında yok etmeyi siyasetinin temeline oturtan bir Türkiye’nin olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin karşısına çıkartılan terör örgütleriyle, isimlerine bakmadan aynı kararlılıkla mücadele ettiğini söyledi.

Bölücü terör örgütünün, önce Türkiye sınırları içinde, şimdi ise sınırları boyunca kendine alan açmak için kazdığı hendekleri, teröristler için mezar hâline getirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün itibarıyla etkisiz hâle getirilen terörist sayısının Afrin’de 4163, Kuzey Irak’ta 337, yurtiçinde 190 olduğunu açıkladı.

“BÖLGEMİZDE OYNANAN OYUNLARI TERSİNE ÇEVİRİYORUZ”

Türkiye’nin DEAŞ ve FETÖ terör örgütlerine karşı verdiği mücadele ile kalmayıp güvenlik güçleriyle, vatanlarını kurtarmaya çalışan Suriyeli kardeşlerine destek verdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte bunlara Bay Kemal ‘terörist’ diyor. Ey Bay Kemal, sen teröristlerle beraber gidiyorsun, ama Özgür Suriye Ordusu benim Mehmetimle beraber yürüyor. Sen adresi şaşırdın adresi, sen Cudi’ye komşusun, Gabar’a komşusun, Kandil’e komşusun; ama onlar, evet, şahadete yürüyenlere komşu, onlarla Mehmetlere komşu” sözlerine yer verdi.

Türkiye’nin, yıllardır Ensar olup milyonlarca Suriyeli kardeşini bağrına basarak, sınır ötesi operasyonlarla kardeşlerinin yurtlarını özgürleştirerek, bölgesinde oynanan oyunları tersine çevirdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık Suriye’de, Türkiye’nin olmadığı hiçbir adımın atılması mümkün değildir. Amerika’nın, İngiltere ve Fransa’yla birlikte rejimin kimyasal silah tesislerini hedef alan son saldırısında bir defa daha gördük ki, bu iş öyle pansuman tedbirlerle olmuyor” dedi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere Başbakanı Theresa May ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı görüşmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaptığımız değerlendirmelerde bölgenin huzuru için artık şöyle daha yumuşak, muhteris bir havada değil, bölgedeki bu sıkıntıları aşmamızın gereği için neler yapabiliriz, bunları konuşalım istedik” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esed’in bir zalim olduğuna ve Suriye’de “dostlar alışverişte görsün” kabilinden bir adım atılmaması gerektiğine vurgu yaptı ve “Kaldı ki, bu müdahale illa kimyasal olması şart değil, konvansiyonel olduğu zaman bir kenara mı koyacaksın? Konvansiyonel silahlarla olduğu zaman dokunma, kimyasalla olduğu zaman dokun. Yüzbinlerce insan bu Suriye’de öldü, bunları kim öldürdü, önce bunun hesabını bir soralım, hep birlikte soralım” değerlendirmesinde bulundu.

“SURİYE HALKININ ARKASINDA SADECE TÜRKİYE VARDIR”

“Türkiye’den başka bu ülkede faaliyet gösterip de Suriye halkına güvenli bir gelecek vaat eden hiçbir güç yok” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeliler için konut yapma ve güvenli bölge oluşturma tekliflerine karşılık verilmediğini aktararak, “Suriye’de sahaya bozulanı düzeltmek için giren Türkiye’den başkasını göremezsiniz. Her terör örgütünün arkasında bir ve birkaç ülkenin belki siluetine rastlayabilirsiniz; ama Suriye halkının arkasında sadece Türkiye var” vurgusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’de hava öyle dumanlı ki, kimin kimle ne yaptığı meçhuldür. Sadece bizim sözümüz, icraatımız ve niyetimiz açıkça ortadadır. Peki, biz ne diyoruz? ‘Suriye’deki tüm terör örgütlerine karşıyız’ diyoruz. Ne diyoruz? ‘Suriye’de kadınlar, çocuklar, mazlumlar katledilmesin, etnik temizlik yapılmasın, kimse inancından dolayı zulme maruz kalmasın’ diyoruz. Ne diyoruz? ‘Suriye sorununa siyasi çözüm bulunabilmesi için bu ülkenin gerçek sahibi olan Suriyeli muhaliflerle oturulup konuşulmalı’ diyoruz. Ne diyoruz? ‘Suriye’de güvenli bölgeler oluşturup milyonlarcası ülkemizde olan mültecilerin evlerine, yurtlarına dönmeleri sağlanmalı’ diyoruz. İşte Fırat Kalkanı Harekâtı’nda bakınız 160 bin mülteci geri döndü, aynı şekilde inanın Afrin’e de en azından 200 bin dönüş olacak, ben bunu görüyorum. Suriye halkının üzerine atılan bombalar, füzeler, yöneltilen silahlar, kullanılan mühimmat, yine söylüyorum, para olarak bölgeye aktarılsa tüm sığınmacıların yaşayabileceği o şehirleri kurabiliriz.”

“KAYNAKLAR, SURİYE’Yİ İMAR ETMEK İÇİN DEĞİL YIKMAK İÇİN GELENLERE AKTARILIYOR”

Bu teklifi yıllardır tüm ABD ve Batı ülkelerinin liderleri ile Arap ülkelerinin yöneticilerine yaptığını; ancak kaynakların Suriye’yi imar etmek için değil yıkmak için gelenlere aktarıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye, Suriye’den çıkması yönünde çağrıda bulunanların Türkiye’nin olduğu yerde terörün olmamasından ve huzurun kök salmasından rahatsız olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Terör olmayınca da Suriye’yle ve bölgeyle ilgili hesaplar tutmuyor, pusulalar şaşıyor. Suriye üzerinde hesap yapanlar, petrol üzerinde hesap yapıyor ve bu oyunu da biz bozacağız. Suriye halkıyla el ele verip bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırarak onları şaşırtmaya inşallah devam edeceğiz. İnşallah Münbiç’ten Haseke’ye kadar olan diğer bölgeleri de Suriye halkı için özgür ve müreffeh yerler hâline dönüştüreceğiz. Bu mücadelede yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Tüm bu gerçeklere rağmen Türkiye’ye karşı hâlâ terör örgütlerinin ve zalim rejimin yanında yer alanların da en kısa sürede hakikatleri göreceklerine inanıyorum.”

Konuşmasının sonunda “tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet” vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini başarı dilekleri ve görevlerini devredecek olanlara teşekkürlerini ifade ederek tamamladı.

TCCB


ERDOĞAN ÇOK SERT UYARDI : Google'da Ara
ERDOĞAN ÇOK SERT UYARDI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  MOBİLYACILAR ÇİNDE HEDEF BÜYÜTTÜ


           İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Türk mobilya sektörünün Uzak Doğu pazarındaki payını ar

  E DEVLET ÜZERİNDEN 5 UYGULAMA


         e-Devlet Üzerinden 5 Yeni Hizmet Daha Başladı E-devlet üzerinden milyonlarca Türk vatandaşı ilgilendiren 5 yeni hizmet daha yayına başladı. Başta ele

 
           ..
 
TÜM YAZARLAR



Aydın Hava Durumu

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 21°C 7°C

Perşembe Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 15°C 10°C

Cuma Çok Bulutlu Çok Bulutlu 16°C 7°C



           YORUMLAR
ASTO

     Aydına hizmet getiren Herkesin yatırımdan kaçtığı bir dönemde yatırım yapan 50 kişiyi istihtam eden Yatırımcıları tebrik ...

SELİN SEVER

     İsrailoğulları bir ırkın, Yahudilik ise bir dinin adıdır. Kur?an?da İsrailoğulları kelimesi Yahudi dinine inanan anlamında kullanılmasının ...

KÜRŞAT GÜLER

     Değerli hocam bazı kaynaklar Yahudileri Lanetlenmiş kavim diye hatta bunu dini kaynaklara dayandırırlarken Tevradda Mukatdes Millet ...

VELİ TİRYAKİ

     Kemal Hocan Çok Güzel Yazı olmuş. Ben dahil bir çok kişinin ilk defa duyduğu konulaeı açık ...

AYHAN ANIK

     Ahmet abi; Çok güzel bir yazı Emeğine yüreğine saglik. Kenan Evrenin Kışlalardan caddelerden ismimi sildiler ...

MUSA TEMEL

     Demekki bu sıkıntıyı çeken yalnız ben değilmişim. ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 38 √ Toplam : 81 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 39 √ Toplam : 84 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 14 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 18 √ Toplam : 38 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor Haberler



GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim