Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI
ÜÇ LİDER SOÇİ’DE SURİYE ZİRVESİNDE BULUŞTU
ÖZAKCAN’ SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KARADAĞ’DAN TÜRK YATIRIMCIYA DAVET
İZMİR’İN TARIMI, ORMANI TALANA AÇILIYOR!


BEYAZ GRUP: AYTO ÜYELERİ KANDIRILIYOR - SİVİL TOPLUM - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
BEYAZ GRUP: AYTO ÜYELERİ KANDIRILIYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 22-03-2018 / 20-47

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siviltoplum Haberleri  
BEYAZ GRUP: AYTO ÜYELERİ KANDIRILIYOR

Aydın Ticaret Odası’nda beyaz grubun başkan adayı Ömer Özkaya gazetecilerle yeni belge ve bilgiler paylaştı ve ekledi. Aydın Ticaret Odası üyeleri kandırılıyor!

Aydında 1 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Aydın Ticaret Odası seçimleri öncesinde yeni bina ve munzam aidatla ilgili başlayan tartışmalar devam ediyor.

Beyaz Grubun başkan adayı Ömer Özkaya,  Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’in yaptığı açıklamalara karşın yerel basınla yeni bilgi ve belgeler paylaştı.

Özkaya, AYTO Başkanı Hakan Ülken’in açıklamalarının çelişkilerle dolu olduğunu ve kaygı uyandırdığını söyledi...

Özkaya, “Geçtiğimiz günlerde mevcut yönetimin icraatlarına ilişkin bir takım tespit ve eleştirilerde bulunmuştuk. Hakan Ülken ve ekibinin bu hafta başında bu eleştirilere karşı yaptığı açıklamalar karmaşık ve kaygı uyandırıcıdır. Bizim tespitlerimiz üyelerimizin menfaatleri doğrultusundadır. Bu nedenle sizlerle bir takım yeni belge ve bilgiler sunmak için bir araya geldik. Malum okulun açılışı davetiye krizi olarak gündeme gelmişti. Biz, üyeler sms ile davet edilmedi demedik, biz, Ticaret Odasının eski başkanlarının, OSB müdürlerinin, ilçe oda başkanlarının davetiye almadıklarını söyledik. Aydın Ticaret Odası’nın kurumsal kimliğinden ve imajından bahseden Hakan Ülken, kendi Meclis Başkanı’na bile o davetiyede yer vermemiştir. Yine odanın kurumsal kimliğinden bahseden Hakan Ülken, Meclis Başkanı ile son üç yılda hiçbir etkinlikte tek bir fotoğraf karesinde bile yer almamıştır” dedi.

Biz Beyaz Grup olarak üyelerin menfaatleri doğrultusunda yol alıyoruz. Derdimiz seçim yolunda gerginlik yaratmak değil. Teknik konu, teknik konu diyerek, bizim tespit ve eleştirilerimize net cevaplar vermeyerek topu taca attı.

YENİ BİNANIN MALİYETİNİ NET BİR ŞEKİLDE SÖYLEMİYORLAR

Kendilerinin “Bina 6.5 Milyon Türk Lirasına yapıldı” diye ifadeleri var. Binanın maliyetine ilişkin dağıtılan tanıtım broşürlerinde toplama hatası var demiştim. Kitapçıkta 4 maddenin toplam karşılığı 7 Milyon 851 Bin Türk Lirası olarak yazılı ama topladığınızda 8 Milyon 93 Bin Türk Lirası çıkıyor. Hafta başında yaptıkları açıklamada 9 - 10 Milyon arası gibi bir ifade kullanıldı. Evi bile boyatırken önceden fiyat bellidir. Yapılan ihalede bazı maddeler dışarda tutulmuş ve ihale yapıldıktan sonra 6 Milyon olarak söylenmiş. 9-10 Milyon dediğiniz fiyatlar arasında 1 Milyon gibi bir fark var. Bu para üyemizin cebinden çıkıyor. Bu konuda net rakamları vermemesinden dolayı esefle kınıyoruz. Beyaz Grup olarak üyelerimizin hesabını sormak bizim görevimiz.

MUNZAM AİDATLA İLGİLİ GENEL SEKRETERİN VERDİĞİ CEVAP BELGELİ. YANLIŞ BİLGİ VERİYORLAR

Aydın Ticaret Odası’nın bir üyesi olan işadamı Abdullah Yılmaz, munzam aidat ile ilgili odaya açtığı davayı kazanmıştır. Hakan Ülken ve ekibinin davayı neden kaybettiklerini düşünmelerini isterdik. Fakat oradaki açıklama “şu anda da mevcut meclis üyesi Ömer Özkaya’nın ve meclisin imzası vardır’’ şeklinde yapıldı. Munzam aidat ile alakalı Abdullah Bey avukatı ile oda arasında bazı yazışmalar olmuştur. Bu yazışmalardaki imzalar biz meclis üyelerinin değil genel sekreterin imzasıdır. Yanlış bilgi veriyorlar. Avukat, kayıtlı dilekçede odaya ödemekte olduğumuz munzam aidat miktarının belirlenmesine dair meclis ve ya yönetim kurulu kararlarının örneklerini talep etmiştir.

Aydın Ticaret Odasının Genel Sekreteri de şu cevabı vermiştir:

Munzam aidatlar kayıt ücreti ve yıllık aidat ve munzam aidatın tespiti ve ödenmesi hakkında yönetmeliğin 6. madesine göre belirlenmektedir. Ticari kararlar üzerinden tahakkuk eden munzam aidatlar her yıl mayıs ayında otomatik olarak Odalar Birliği’nce hesaplanmakta olup odamız tahsilat programına yüklenmektedir. Bu husus ile ilgili olarak odamızca ayrıca yapılan bir işlem bulunmamaktadır. Bu çerçevede alınacak olan munzam aidat tavanının birliğimiz trarafından belirlenmemesi nedeni ile hususun TOBB’a sorulması gerektiğini bilgilerinize rica ederim.


BEYAZ GRUP: AYTO ÜYELERİ KANDIRILIYOR : Google'da Ara
BEYAZ GRUP: AYTO ÜYELERİ KANDIRILIYOR


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİVİL TOPLUM

  AYDININ SORUNLARI CUMHURBAŞKANINA AKTARILDI


         TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı

  ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖZDİL’E TEPKİ


         Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Yılmaz Özdil’in "Mustafa Kemal" kitabının 2 bin 500 liradan satılmasını eleştirdi. Ateş, 1881 adet Nutuk

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 16°C 6°C

Pazar Az Bulutlu Az Bulutlu 16°C 5°C

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 17°C 7°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 30 √ Toplam : 54 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 45 √ Toplam : 82 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 13 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 20 √ Toplam : 37 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim