Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AKŞENER: HAPİSTEN KORKMUYORUM
TÜRKİYE SU FAKİRİ OLDU
SEZGİN: HER ŞEYİ İTHAL EDİYORUZ
CUMHUR İTTİFAKI ANKARA MİTİNGİ YAPILDI
“TEK YAPTIKLARI VATANDAŞLARI ALDATMAK”


TES-İŞ’ DE MUSTAFA AYDIN GÜVEN TAZELEDİ - SİVİL TOPLUM - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
TES-İŞ’ DE MUSTAFA AYDIN GÜVEN TAZELEDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 17-12-2017 / 00-38

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siviltoplum Haberleri  
TES-İŞ’ DE MUSTAFA AYDIN GÜVEN TAZELEDİ

TES-İŞ Aydın Şubesi Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla Ay-mira Hotel Toplantı Salonunda yapıldı.

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Genel Başkanı Mustafa Şahinin Divan Başkanlığını yaptığı, Aydın Şubesi 10. Olağan Genel Kurulunda 2004 yılından bu yana Tes-İş  Şube Başkanlığını yürüten Mustafa Aydın dördüncü kez güven tazeledi.

Mustafa Aydın yaptığı açılış konuşmasında; "Hükümetin programında emekçilerin kazanılmış haklarına yönelik saldırı ve tehditlerde yoğunlaşma ve işci sınıfımızın temel haklarına yönelik sistemli bir saldırı olduğu görülmektedir. 1936 yılında Ulu Önder Atatürk’ün işçilerimize hediyesi olan ve daha sonraki yıllarda geliştirilen kıdem tazminatı hakkı kısıtlanmak ve hatta tümüyle kaldırılmak istenmektedir. Hükümet politikaları sonucunda yaygınlaştırılan taşeron işçiliği bugünlerde Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma Bakanımız ve Türk-İş Genel Başkanımızın da katkıları sonucu yapılan sevindirici açıklamaların taşeron işçiliği probleminin çözüm odaklı gündeme getirilmiş olması, taşeron İşci kardeşlerimiz ve temsilcileri olarak hepimizi mutlu etmiştir. Sendikalar olarak bunun takipçisi olacağız. İş Kanunumuza 2003 yılında sokulan kiralık işçilik uygulaması, özel istihdam bürolarına İşci kiralama yetkisinin verilmesi ile işçilerin köleleştirilmesinin önemli bir aracı haline getirilmiştir. İşsizlik her geçen gün daha da artmaktadır. Büyük fedakarlıklarla çocuklarını üniversiteye gönderen aileler, okulu bitirdikten sonra bunalıma giren çocukların sıkıntısını yaşamaktadır. Derinleşen ekonomik kriz ve yükselen enflasyon, işçilerimizi yoksulluğa mahkum etmekte, ülkemizi zayıflatmaktadır. Bu durum işçisiyle, memuruyla, işsiziyle ve emeklisi ile bir bütün olarak İşci sınıfımızın geleceği karartmaktadır. Bundan böyle tüm emekçilerin birliğini ve üretimden gelen gücünü değerlendiren genel grev ve benzeri mücadele araçlarının gündemi alınması ihtiyacı ortaya çıkmıştır" dedi.

İşçilerin her zaman devleti ve demokrasinin yanında olduğunu kaydeden Şube Başkanı Mustafa Aydın, şöyle konuştu: "Türkiye Cumhuriyetine içeriden ve dışarıdan düşmanlarımız tarafından saldırılara biz çalışanlar olarak göğsümüzü siper edeceğiz. Bu gidişe ’Dur’ denilmelidir ve işi sınıfımız ’dur’ diyecektir. İşci sınıfımız; tarihsel mücadele birikimi, milletimizin vatan ve laik cumhuriyetin savunulmasında ayrıca 15 Temmuz gecesi ve de devam eden günlerde vatan ve bayrak sevgisinin ne olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Meydanlara inen 10 milyonlarca isimsiz kahramanların kararlılığı saldırıları püskürtecek ve emeğe saldırıyı başlıca politika olarak görenler dönemine son verecek yetenek ve güçtedir. Türkiye ’nin özgür, bağımsız ve demokratik geleceğini kuracak gücün işci sınıfımızın öncülüğündeki tüm halkımız olduğuna İnancım sonsuzdur"

Genel kurulda yaptığı konuşmada taşeron işçilik sorununa değinen Tes-İş Genel Başkanı Mustafa Şahin ise, "Yılda 12 ay çalışanlarla ilgili sıkıntı yok ama diğer sendikalarda 12 aydan eksik çalışanlarla ilgili sonucun ne olacağını görüşmemiz lazım. Biz bunun için kapı aşındırmaya devam edeceğiz. Burada da bir ayrımcılığa gitmeden, birlikteliği sağlamamız lazım. Bu yasa şuan bitmiş değil, bunun komisyonları var, daha sonra TBMM’ne gelecek ve ondan sonra yasallaşmış olacak. Yasallaştıktan sonra da bunların 3 ay içerisinde geçiş işlemleri yapılacak. Şimdi kamuda sınavsız işe girme şansı yok, usulen de olsa bir sınav yapılacak. Bu sınav normal bir sınav değil, sadece adınızı soyadınızı soracaklar ve bu şekilde yapılacak siye düşünüyorum. Sınav kaygısını kafanızdan atın. Ancak, çalışanların kişisel bilgileri ile ilgili bir inceleme yapılacaktır. Bizim sendikalarımızda sorunlu çalışanımız olduğunu ben düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Tes-İşydın Şube Başkanlığı olağan genel kurulunda mevcut Başkan Mustafa Aydın tarafından hazırlanan tek listeyle seçime gidildi. 4. kez Tes-İş Şube Başkanlığına seçilen Mustafa Aydın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Mustafa Artun, Süleyman Keser, Özcan Göçer ve Ramazan Yılmaz.

Tes-İş Aydın Şubesi 10. Olağan Genel Kuruluna Tes-İş Genel Başkanı Mustafa Şahin’in yanı sıra Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rıdvan Naci Devli, ASTO Başkanı Veli Tiryaki, Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Kuvayi Milliye Mücahidler Derneği Başkanı Mustafa Yormaz, Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, Türk İşe bağlı Sendika temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı. 

 

 

Aydın Tes-İş’te Mustafa Aydın 4. Kez Güven Tazeledi

 

 

 

 


TES-İŞ’ DE MUSTAFA AYDIN GÜVEN TAZELEDİ : Google'da Ara
TES-İŞ’ DE MUSTAFA AYDIN GÜVEN TAZELEDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİVİL TOPLUM

  SENDİKAYA ÜYE OLDUK DİYE ATILDIK


         Aydın Büyük Şehir Belediyesinin CHP’li başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ‘telefonla araç kullanıyorlar’, ‘ü

  AYDININ SORUNLARI CUMHURBAŞKANINA AKTARILDI


         TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazar Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 18°C 7°C

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 21°C 6°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 21°C 10°C           YORUMLAR
SELİN SEVER

     İsrailoğulları bir ırkın, Yahudilik ise bir dinin adıdır. Kur?an?da İsrailoğulları kelimesi Yahudi dinine inanan anlamında kullanılmasının ...

KÜRŞAT GÜLER

     Değerli hocam bazı kaynaklar Yahudileri Lanetlenmiş kavim diye hatta bunu dini kaynaklara dayandırırlarken Tevradda Mukatdes Millet ...

VELİ TİRYAKİ

     Kemal Hocan Çok Güzel Yazı olmuş. Ben dahil bir çok kişinin ilk defa duyduğu konulaeı açık ...

AYHAN ANIK

     Ahmet abi; Çok güzel bir yazı Emeğine yüreğine saglik. Kenan Evrenin Kışlalardan caddelerden ismimi sildiler ...

MUSA TEMEL

     Demekki bu sıkıntıyı çeken yalnız ben değilmişim. ...

ASTO STK PLATFORMU

     Ankara Büyük Şehir Belediye başkanı Mansur Yavaşı sözde şeffaflık değil özde şeffaflık örneği yaptığı MAL VARLIĞI ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 38 √ Toplam : 81 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 39 √ Toplam : 84 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 14 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 18 √ Toplam : 38 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim