Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
PROF..CEYHAN: BU DEFA İLERİ GİTTİLER
TTB İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı dava
AKŞENERDEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ NA ÖZEL
AŞI KİMLİĞİ ARTIK HES UYGULAMASINDA
BU SEFER SOYLUNUN HEDEFİNDE CUMHURİYET GAZETESİ


DAVUTOĞLU:Sayın Erdoğan’a hakikatleri söyledim - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
DAVUTOĞLU:SAYIN ERDOĞAN’A HAKİKATLERİ SÖYLEDİM
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 21-11-2020 / 12-08

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
DAVUTOĞLU:Sayın Erdoğan’a hakikatleri söyledim

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, bir kez daha sert sözlerle hükümete yüklendi, "Bugün iktidar partisinde aklı başında herkes gidişatın kötü olduğunu görüyor" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kanal 42’de gazetecilerin sorularını cevapladı.

Hükümeti ekonomi üzerinden yine sert sözlerle eleştiren Davutoğlu "Perde gerisinde gidişatın kötü olduğunu düşünen insanlar, perde önüne geldiğinde ekonominin mükemmel olduğunu söylüyorlar. Bugün iktidar partisinde aklı başında herkes gidişatın kötü olduğunu görüyor" dedi.

Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala çıkışını da değerlendiren Davutoğlu "Bülent Arınç tecrübeli bir siyasetçi. Nereye doğru gidildiğini görüyor. Sık aralıklarla olmasa da bu konuyu cesaretle dile getiren siyasetçilerden birisi. Biz, Yüksek İstişare Kurulundan daha net sesler bekliyoruz" diye konuştu.

Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle: 

"Var olan otoriter anlayış ve her farklı düşünceyi ihanet olarak gören yaklaşım, her eleştiriyi bir şekilde davadan sapma olarak gören yaklaşım Türkiye’de psikolojik bir gerilime yol açtı. Perde gerisinde gidişatın kötü olduğunu düşünen insanlar, perde önüne geldiğinde ekonominin mükemmel olduğunu söylüyorlar. Bugün iktidar partisinde aklı başında herkes gidişatın kötü olduğunu görüyor.

Bülent Arınç tecrübeli bir siyasetçi. Nereye doğru gidildiğini görüyor. Sık aralıklarla olmasa da bu konuyu cesaretle dile getiren siyasetçilerden birisi. Biz, Yüksek İstişare Kurulundan daha net sesler bekliyoruz.

O partinin içindeyken Sayın Erdoğan’a hakikatleri söyledim. Gereğini yapmadılar. Ailenin siyasete girmesinin yanlış olduğunu da her seferinde söyledim. Bunun devlet hayatını tahrip edeceğini de söyledim. Bunlar dinlenmedi, bu sefer kamuoyuyla paylaştım.

"FAİZ İLE ENFLASYON ARASINDA KURDUĞU İLİŞKİ DE YANLIŞ"

Eğer Sayın Cumhurbaşkanı, akrabalık bağları ve başka irtibatlar olmamış olsaydı kendisinin en yakın arkadaşının kurduğu kabineye karşı MKYK’da bir darbe yapılmasını teşvik etmemiş olsaydı şu anda Türkiye’nin milli geliri 1 trilyon dolardı.

Ben başbakanlığı bıraktığımda milli gelir 11 bin dolardı. Şimdi 8 bin dolarda tutmakta zorlanıyorlar. Kim yaptı bunu. Peki bunun bedelini kim ödedi? Halk ödedi. Dünyada dolar değer kaybederken Türkiye’de dört misline çıktıysa bunun hesabını kim verecek?

Ekonominin e’sini bilen birisi Berat Albayrak’ın yaptığı ekonomik operasyonların tümünün yanlış olduğunu bilir, Sayın Cumhurbaşkanının faiz ile enflasyon arasında kurduğu ilişkinin de yanlış olduğunu da bilir. İstifa makama yapılır.

Af falan talep etmiyor aslında, sitem ediyor. ’Sonumuz hayrolsun’ diyerek, size bir felaket bırakıyorum diyerek bir meydan okuma da var. İhtilafımız olsa da Cumhurbaşkanı makamının onurunu korumak görevimiz.

"BU YETERİ KADAR AYIPTIR"

Hayatı boyu Kudüs’ü savunduğunu söyleyen bir neslin iktidarı olduğunu iddia eden bir lider, Kudüs’ü ebediyen İsrail başkenti ilan eden ve Kudüs’e İsrail Amerikan Büyükelçiliği’ni taşıyan bir başkanı ümit olarak görüyor. Bu yeteri kadar ayıptır. Ve bu nasıl bir milliyetçilik ki; tarih boyu hiçbir Türk devlet başkanının almadığı bir mektup ’aptal olma’ diyerek alındı ve 4 yıl daha Amerika’da görmek istediler. Vicdan sahibi her vatandaşıma sesleniyorum: Dava dava diye gelinen yere bir baksınlar...

Halkınıza dönük propaganda yapmak için her gün dış mihrak dedikten sonra, her gün ey batı dedikten sonra, her gün dünya beşten büyüktür dedikten sonra Kudüs’ü İsrail başkenti ilan eden bir Amerikan başkanına bel bağlamazsın.

Yüz binlerce Uygur Türkünü toplama kampına alan, milyonlarca Uygur Türkünü açık hava hapishanesine dönüştüren Çin’e karşı sus pus oturmazsın. Sayın Erdoğan’ın ve iktidarın mazlumların sesi olma iddiası tümüyle çökmüştür.

"REZA ZARRAB TÜRKİYE’YE İHANET ETTİ"

Reza Zarrab, ona ’hayırsever’ diyen Erdoğan’a ihanet etti. Türkiye’ye ihanet etti. Türkiye, Reza Zarrab için büyük bedeller ödedi. Hak ediyor muydu bu adam? Tomar tomar dolarların yanında resim çektiren bir adam hak ediyor muydu? Bu muydu dava dediğimiz şey?

Sayın Cumhurbaşkanı da ibadet, ticaret, ihanet diye tanımladı ama tabandaki samimi, sıradan insanlar ceza gördü ama darbenin içinde olanlar büyükelçi yapıldı bu memlekette. Sıradan fakir bir ailenin oğlu o okullarda okuduysa bütün aile cezalandırıldı, o okullardan mezun olanlar Türkiye’nin Hazine ve Maliyesi’ni yönetti.

Sayın Bahçeli’ye koalisyon görüşmesi için gittiğimde saati 17:25’e ayarlıydı ve FET֒nün iddia ettiği 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını istiyordu ama şimdi susuyor.

"TÜRKİYE’DE TROLLEŞMENİN İKİ ADRESİ VAR"

Türkiye’de trolleşmenin iki adresi vardır: FETÖ ve Pelikan. Zamanla ortaya çıkacak ki; bu iki unsur birbirleriyle beraber hareket etti ve önlerinde engel gördükleri, başta ben olmak üzere kim varsa onları tasfiye etmeye çalıştılar. İçinde Selim Temurci’nin, Nedim Yamalı’nın, Musa Arat’ın ve birçok başka kahramanın olduğu parti FET֒ye karşı en büyük teminattır.

Yarın, bugünkü Cumhurbaşkanına karşı başarılı olma ihtimali olan bir darbe teşebbüsü olsa -Allah muhafaza- bugün onu desteklediğini iddia eden herkes köşesine çekilir ve pusuya yatar o gece olduğu gibi ama biz meydanda seçilmiş Cumhurbaşkanını savunuruz.

2019 seçimlerinde Ankara’da belediyeye teröristler yerleştirilecekler dendi, aynı dönemde Abdullah Öcalan’dan mektup getirildi. Hangisi ihanet? 

Türkiye’nin başlı başına bir anayasa meselesi var. Darbelerden sonra anayasalar yazıldı. Her şeyden önce kapsayıcı, sivil ve katılımcı bir anayasa yazmak lazım."

  KARAR


DAVUTOĞLU:Sayın Erdoğan’a hakikatleri söyledim : Google'da Ara
DAVUTOĞLU:Sayın Erdoğan’a hakikatleri söyledim


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  BABACAN: VİDEOLARI İZLEMEYE DAYANAMIYORUM


         Sedat Peker’in yayınladığı videoları izlemeye dayanamadığını belirten Babacan "Bütün bu olanlar, Türkiye’nin 90’ların karanlığına geri döndü

  AKŞENERDEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ NA


         Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin (Avrupa Konseyi Sözleşmesi ) ya da bilinen adı

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
NEVZAT YAŞAR

     Düşüncelerine aynen katılıyorum kardeşim bu durmuş tuna denilen gazeteci bozuntusu beni arada özelimden sökede ve kuşadasında ...

EREN EFE

     Sayın Bakanlarımız Bu dolandırıcıyı tanımadıklarını açıklamışlar. Benim ve Türk Milletinin merak ettiği tanımadığınız bir kişi sizin ...

AHMET CALIMSİZ

     Meyve veren agac taslanır. İyı parti sahaya inince Fincanci atlari ürktü. Demirci Aydında IYI Parti birinci ...

AHMET KABAK

     On binlerce kisisilerle yapilan lebalep kongrelerin sonucu. Yetmedi Saglik bakaninda katildigi binlerce kisinin katıldıgı cenaze torenlerinin ...

SERPİL KORUCU

     Vaka sayimiz Dunya rekoruna sebep oldu. 1.5 milyarlık Hindistanı bile geçtik. Toplum duyarsız. Bu duyarsızlar yüzünden ...

ASTO

     Ulkemizde ölumler 100 er 100 er olmaya baslandı. Kapanma icin ne bekleniyor. Yoksa Biz de ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 52 √ Toplam : 69 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 44 √ Toplam : 58 - 2-BU YIL YAPILIR
% 6 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim