Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
PKK YANDAŞLARINDAN MANİPİLASYON KAMPANYASI
YILDIRIM KILIÇDAROĞLU İLE 50 DK GÖRÜŞTÜ
BOZDAĞ: HEDEFİMİZ AFRİN BÖLGESİDİR
ERDOĞAN: AFRİN’DEN GERİ ADIM ATMAK YOK
MUHARREM İNÇE GENEL BAŞKAN ADAYI OLDU


SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 11-01-2018 / 18-58

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Valiliği ev sahipliğinde İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’da çok ömrmli açıklamalarda bulunudu.

Soylu, Türkiye’yi uyuşturucu ile işgale kalkışıldığını belirterek, “Terör hem de uyuşturucu ile mücadeleyi eşzamanlı olarak sürdürmek zorundayız. Çünkü ikisi de iki canavar da birbirinden beslenmektedir “dedi. Soylu, “Bazen diyorum ki ‘Bildiklerimi bilseniz gece sabaha kadar uyuyamazsınız.’ Sadece terörle alakalı değil, Türkiye böyle bir konuda tehdit altındadır.” diye konuştu.

Soylu, “Uyuşturucu arzındaki artış, türlerde çeşitlenme, daha ucuz ve sentetik uyuşturucuların üretimi bu konuda ayrı bir teyakkuz halini oluşturmayı zorunlu kılmıştır. Uyuşturucu meselesi dünyanın üstüne dağdan düşen bir çığ gibi gelmektedir.” ifadelerini kullandı.

Soylu, şöyle devam etti:

“Bunların hammaddeleri bazı tıbbi ilaçların hammadesi olduğu için engellenmesinde sorun çıkıyor. Yarattığı ekonomi de giderek büyüyor. PKK’nın uyuşturucu ticaretinden elde ettiği gelir yıllık gelir 1,5 milyar dolardır. Bu az para değil, silah alır, ülkemizin birliği ve beraberliğinin tehdidi olabilir, ulusalarası ticaret alanı oluşturur. Oluturduğu ekosistem içinde kendisini besleyen bir anlayışı gerçekleştirmektedir. ”

Türkiye’nin bulunuduğu konum itibariyle 3 tehdit türü için hem hedef hem geçiş noktası konumunda olduğunu kaydeden Soylu, bunların göç, terör ve uyuşturucu olduğunu söyledi.

 

DOĞAL UYUŞTURUCU ÜRETİM MERKEZLERİ

Türkiye’nin doğu ve güneyinde doğal uyuşturucu üretim merkezlerinin bulunduğuna ve bu üretimde arz artışının bulunduğunu söyleyen Bakan Soylu, Avrupa ülkelerinde de laboratuvarlarda uyuşturucuların üretildiğini ifade etti.

Avrupalıların uyuşturucu konusunda “Türkiye’nin sırtını sıvazladığını” dile getiren Soylu, “Bunun tamamen bir oyun olduğunu, Avrupa’nın bu konuda samimiyetsizliğinin en üst düzeyde olduğunu paylaşmak isterim. Yaptıklarının tamamı ‘dostlar alışverişte görsün’ anlayışıdır” dedi.

UYUŞTURUCUYA BAĞLI ÖLÜMLER

Türkiye’de 2015 yılında uyuşturucuya bağlı ölümlerin 520, 2016’da 920, şimdi ise 1000 seviyesinde olduğunu dile getiren Bakan Soylu, sözlerini şöyle devam etti:

“Bana kimse ‘buna sen aldırma’ diyemez, ben aldırırım. Aynı zamanda İçişleri Bakanı, siyaset adamıyım, aynı zamanda 2 evlat sahibiyim. Siz onları yaşamıyor musunuz, bana 2 gündür saldıranlara ben sormak istiyorum, ‘yaşamıyor musunuz’, hanginiz okulun önüne gittiniz de orada bir uyuşturucu satıcısıyla karşı karşıya kalan bir çocuğun anlamaya çalıştınız da bana bugün saldırıyorsunuz, gazete köşelerinden yazı yazmak çok zor. Her biriniz gördünüz bir uyuşuturcu bağımlısının anenesine atıtğı yumruktan dolayı annesinin gözünün morardığı ve çaresizlikle beraber yanımıza gelidğiniz ne olur siz güçlü adamlarsınız bize yardımcı ol dediğini. Benim ne söylediğimi polisim anlar, kimse karışmasın, hiç kimse karışmasın. Bizim polisimiz hukukun da ne olduğunu bilir jandarmamız da hukukun da ne olduğunu bilir bu işin de nasıl olduğunu bilir. Terörle mücadelede nasıl kararlılık ortaya koyuyorsak miletimize teminatımızdır uyuşturucu ile mücadelede de aynı kararlılığı ortaya koyacaklar.”

İçişleri Bakanı Soylu, terörle mücadelede olduğu gibi, uyuşturucu ile mücadeleyi de kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

“BİLDİKLERİMİ BİLSENİZ SABAH KADAR UYUYAMAZSINIZ”

Uyuşturucunun getirdiği diğer konunun fuhuş ve cinsel taciz olduğunu dile getiren Bakan Soylu, “Bu çocukların hepsi buna düşürülebilir. Allah muhafaza. Biz müslümanız. Biz kendi göreneklerimize milliyetimize değerlerimize bağlı bir milletiz. Biz nasıl bir uyuşturucu ile beraber ortadan kaldıran bir anlayışa teslim olabiliriz. Kimyasal uyuşturucudaki artışı Türkiye’de söylemek istemiyorum. Bu kadar yakalamamıza, tedbir almamıza rağmen rakamların hepsini biliyor ve adım adım izliyorum. Bazen diyorum ki ‘Bildiklerimi bilseniz gece sabaha kadar uyumazsınız.’ Sadece terörle alakalı değil, Türkiye böyle bir konuda tehdit altındadır. Bu tehdit bilerek etrafımızdaki anlayışlardan karşılanmaktadır. Bu kadar açık ve nettir. Onun için toplumsal bir refleks halinde toplumsal bir mesele olarak görüp ve toplumsal bir kampanyayla elimizin tersiyle itecek kudrete ve kabiliyete sahip olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Bakan Soylu mücadelelerin devam edeceğini dile getirerek, “Basit bir değerlendirme yapmak gerekirse, bütün kara sınırlarımızın yüzde 44’ünü oluşturan iki ülkeyle bugün devlet otoritesi güvenlik açısından yok mesafesindedir. Bu coğrafyalarda son birkaç yıldır ortaya çıkan iç savaş, terör, DEAŞ tehdidi, PYD faaliyetleri gibi bütün olumsuzluklarla ilgili sınırlarımızda ciddi bir baskı vardır. Ama uyuşturucu, terörist, kaçakçı, düzensiz göçmen gibi kamu düzeni tehdit eden her türlü unsurun ülkemize yönelmesi söz konusudur. Öte yandan Bu PKK örgütünün gerek uyuşturucu faaliyeti söz konusu ve diğer taraftan da gelişen teknolojinin yarattığı yeni suç türleri ile mevcut suçların kapasitesinin artası tehlikesi vardır. Hırsızlık da suç üretiyor. Eskiden sadece haşhaş yaprağı ve kenevir ile mücadele ediyorduk, şimdi sentetik uyuşturucular çıktı. Beyin hücreleri öldürüyor. Kaskatı kesilmiş bir vücudu şehrin meydanında hep beraber görebiliyoruz. Bu sadece güvenlik güçlerinin tek başına mücadele edebileceği bir alan değildir. Bu bizim bir kültür, ahlak, eğitim, sosyal politika, insanlık meselemizdir. Biz bunu sonuca ulaştırmak zorundayız” dedi.

Bakan Soylu, sokaklara bekçi uygulamasının da geleceğini hatırlatarak, ” İzmir sokaklarımızda da bekçilerimizle tam donanımlı her türlü teçhizatı olan insanlarımızı evde de uyurken güvenliği ortaya koyacak anlayış gerçekleştirilecektir. Bu konuda güvenlik eleman sayısını da artırmak için büyük bir gayret ortaya koyuyoruz” dedi.

HABERTÜRK


SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI : Google'da Ara
SOYLU GENEL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  YILDIRIM KILIÇDAROĞLU İLE 50 DK


         “80 milyon tek yürek halinde kahraman Mehmetçiğimizin başarısı için desteğini, duasını sürdürüyor” Başbakan Binali Yıl

  BOZDAĞ: HEDEFİMİZ AFRİN BÖLGESİDİR


         Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası son dakika önemli açıklamalarda bulundu. Çankaya Köşkü&

 

gram altın
           ..
 
TÜM YAZARLAR

Aydın Hava Durumu

Salı Çok Bulutlu Çok Bulutlu 9°C 5°C

Çarşamba Çok Bulutlu Çok Bulutlu 9°C 4°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 8°C 2°C           YORUMLAR
ASTO

     Sınırlarımızda terör koridoruna asla müsaade edilmemeli, terör devletine de asla izin vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne ...

GÜLİN PEKÖZ

     Sizi ve sayfanızı içten kutlarız. ...

ARDA ATAKOĞLU

     Erdoğan, Suudi Kralı, Katar Emiri 2011 yılında Şam’da Emevi Camisi’nde birlikte namaz kılacaklardı. Olmadı. Suudi Kralı ...

CEMİL CAN

     ABD, İngiltere ve bazı Avrupa ülkeleri, bölgemizde çıkardıkları yangını daha da körüklemek için düğmeye basmış görünüyor. ...

EREN SUMRU

     Sayın Bahceli MHP yi Sana bıraktık. Koltuğunla mutlu ol. Vatan Severler, Türkiye sevdalıları İYİ İnsanlar ...

ABDÜL KAYA

     IRKCI MI ARIYORSUNUZ HİÇ SAĞA SOLA BAKMAYIN. HDP PARTİSİ BİLE ADAMI KABUL ETMEDİ. İŞTE TAM FAŞİST ...


           ANKET
Türkiyede İdam yeniden Cezası yasalaşsın mı?
% 24 √ Toplam : 25 - EVET
% 72 √ Toplam : 75 - HAYIR
% 5 √ Toplam : 5 - FARKETMEZ
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim