Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İYİ PARTİ TV KANALI SATIN
BİNALİ YILDIRIMDAN TARTIŞILACAK ÇIKIŞ
ERDOĞAN SALI GÜNÜNÜ İŞARET ETTİ
BARO BAŞKANLARINI BULDU
BARO GENEL KURULUNDA ANDIMIZ OKUNDU


Ajans 09/ Aydın Haberleri - YENİ DEVLET KURULUYOR
YENİ DEVLET KURULUYOR BU YAZININ EKLENME TARİHİ 02-01-2018 / 19:44 | BU YAZI TOPLAM 11334 KEZ OKUNDU.
   
Hasan KUMRAL (Kumraldede)
hasankumral@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YENİ DEVLET KURULUYOR


YENİ DEVLET - YENİ DÜNYA DÜZENİ KURULUYOR

Türk milleti olarak en fazla bize zulmeden, kıyan, katliam yapan, bizi bizden koparanlara bağlanıyoruz. İster celladına aşık olmak deyin, ister Stalin’in tavuğu, sonuç aynı. 2017 Ağustos ayında AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan yeni bir devlet kurulduğunu ve kurucu unsurun Başkan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Herkes kendince tepki gösterdi. Ama bu söz doğru...

Yıllarca TV’de, sinemada gördük, Batı (Ç.Ü.Ş. - Çok Ülkeli Şirketler) Medeniyetinde nikahlar Kilisede ve Papaz tarafından kıyılıyordu. Her Pazar Kiliseye giden aileleri, çocukları seyrettik. Evsizleri ve onlara yardım eden iyi kalpli insanlar, vakıflar, yardım kuruluşları, kötü zenginleri, iyi fakirleri beynimize kazıdılar.  Sayın Kayahan Uygur, Güneş gazetesindeki yazı dizisinde FETÖ ve Günah Çıkarmanın tahlilini yaptı, doğrudur. Cemaatleşmenin tehlikesinden söz etti başka yazısında, imzamı atarım altına.

Emperyal güçlerin ardında Ç.Ü.Ş. vardır. Her emperyal güç ve ordusu, siyaseti, bilim insanları, din adamları bağlı oldukları Ç.Ü.Ş. için çalışır, Ç.Ü.Ş. için savaşır. Emperyal devlet yapılanmaları başka insanlardan, ülkelerden, coğrafyadan yağmaladıklarının minnacık kısmını kendi ülkelerindeki yaşayanlara dağıtır, kalanını sömürüye, zulme, talana devam etmek ve sermayesini daha da çoğaltmak için kullanır. Bir parmak bala ikna olan yığınlar. Yığınlar ki, dinin dünyevi halini baş tacı yapıp, günah çıkararak, kiliseye giderek ahreti garanti ederler.

Binlerce yıllık tüm insani birikimler, değerler ayaklar altına alınır ama günah çıkartıp bağış yapınca cennet garanti. Dünyada açlık var, iskelet haline gelmiş Afrikalı çocuklar, açlıktan ölen bebekler. Bunlar susuzluktan, topraksızlıktan değil organik gıda için ülkelerinin tüm verimli arazilerine Ç.Ü.Ş.’ler tarafından el konulduğu için açlıktan ölüyorlar. Bizden, Ç.Ü.Ş.’ün emperyal ülke vatandaşlarından saklanan gerçek bu. Ç.Ü.Ş. medeniyeti boklu donlarını, yemek artıklarını yardım diye gönderiyor, yardımlarıyla cenneti garantiliyor.

Milli kimlikler anlamsızlaşıyor. Bakın ABD başkanı Alman kökenli, dedesi genelev işletmecisi, AB’de de farklı etnik veya dini mensubiyete ait kişiler yönetici olmaya başladı. Gelecekte tüm ülkelerde birbiri ile kan veya ekonomik olarak akraba, arada bir kavga eden, sonra barışan, anında bambaşka ittifaklar yapan, tek ayak üzerinde kırk yalan söyleyen liderler, yapılanmalar olacak.

Ç.Ü.Ş. medeniyeti aynen ortaçağ Avrupası gibi derebeylikler, derebeyliklerin bağlı olduğu imparatorluklar olarak devam edecek. Biz bu filmi çok izledik. Yezid orduları Türk illerini yağmalarken Yezid ile ittifak kuran hainleri unutmadık, Haçlı Seferlerinde, Haçlıların Ortadoğu’da egemen olduğu dönemlerde Haçlılarla işbirliği yapan, onlarla bir olup Müslüman kanı dökenleri de unutmadık. Ç.Ü.Ş. medeniyetinin kökeni bunlardır. Bu gün de Yezid soyu ile Haçlıların işbirliğine niye şaşırıyoruz ki?

Tövbe sadece Allah’a, Tanrı’ya, Yaradan’a karşı yapılır, benim bildiğim bu. Aracıya, şeyh veya hocaya gerek yok. Ama Türkiye’nin en güçlü cemaatleri tövbe alıyorlar, şeyhin ipine tutunup günahlarından arınıyor, yeni bir hayata merhaba diyorlar. Bazı yobazlar ise haşa Hacca gidip gelenlerin kul hakkı dahil her türlü günahının affedileceğini iddia ediyorlar. Nasıl olacağı sorulunca da Allah’ın Hacca gidip gelenlerin üzerinde hakkı olan kullarına cezbe vereceğini, onlarından haklarını günahkar kulun Hacca gitmesi nedeniyle af edeceğini, helal edeceğini anlatıyorlar.

Cemaat; yani sosyolojik olarak toplumda kısa devre, paralel devletçikler demek, egemenliğin paylaşılması demek aynı zamanda. FETÖ bitirilmeye çalışılıyor ama yeni FET֒ler çıkmasın başımıza. Bir ateşten bir ateşe koşan bedbahtlar olmayalım.

Tengri Biz Menen. Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.

Av.Hasan KUMRAL

 

 

Not: Bu günlerde İran’da yaşananları anlamak için 08.12.2017 tarihli yazımı okumanızı öneririm. Ne yazık ki öngörülerim gerçekleşiyor. Güney Azerbaycan ve Horasan Sünni Türkler özgürlüğüne kavuşacak ama bunun bedelini kim, nasıl ödeyecek, yıkım önlenebilir mi? Sırada Türkiye ve Rusya mı var? Türkiye’de yeni bir devlet kuruluyor, İran’da neler olacak? VS.VS.VS.


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 CANAN HAYDERE 13:51 - 04.01.2018

        Sayın yazan tespitlerine katılmaktan öte imzamı atıyorum. FETÖ ile mucadele ederken daha tehlikeli cemaatler başta MEB Sağlık Bakanlığı İçişleri Bakanlığına çöreklenmeye devam ediyor. Yarın yine biz demiştik diyeceğiz. Onlarda yanılmışız, aldatıldık.

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - KONSERVE

03-09-2018 - 08:46

 
2 - BİZ ADAMIZ

30-08-2018 - 10:01

 
3 - ELMA, DERVİŞ VE KÖYLÜ KIZI

20-08-2018 - 16:25

 
4 - KEMALİST DİKTATÖRLÜK

06-07-2018 - 09:11

 
5 - BİR NAMIK KEMAL FIKRASI

30-06-2018 - 11:39

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 57 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 25°C 15°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 26°C 15°C

Çarşamba Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 26°C 16°C           YORUMLAR
SEVDA KARCI

     “Ey Şehid oğlu Şehid isteme benden makber Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber” bizim inancımız. Ancak bu ...

VELİ TİRYAKİ

     Biz size vermicektik yerine Türkiyede Risk var. Otel kapasitesi düşük. Bunlar mazeret kılıf. ...

TEYİD ORG

     Çin de böyle bir heykel yok fotomontaj bu fotoğraf orijinali http://www.kyongbuk.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=716413#09Sk ...

VELİ TİRYAKİ

     BU İŞİN EĞİTİMLE İLGİLİ OLDUĞUNU MU ZANNETMİYORUM. YILLARDIR BÖLGEDE KAÇAK ELEKTRİK SORUNU VAR. EĞİTİMLİSİDE EĞİTİMSİZİDE DEVLETİN ...

EREN EFE

     Devletin ilgili kurumları da, iş işten geçmeden bu konuda vatandaşı eğitmelidir. Bu arada Harran’da ve başka ...

SULTAN KAYACI

     Sayn yazar ne diyim. Düşünüpte konuşamadığımız. İstesekte yazamadığımız, Ülkede fikir beyan etmenin suç olduğu zamanda sesimiz ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 20 √ Toplam : 11 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 38 √ Toplam : 21 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 11 √ Toplam : 6 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 33 √ Toplam : 18 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim