Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ERDOĞAN TOPLU AÇILIŞTA KONUŞTU
YILDIRIMDAN İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA
SOYLU: BU MİLLET BİZE HAKKINI HELAL
Bakan Turan: SİNYALİZASYON ÖNEMLİ DEĞİL
ERDOĞAN TRUMPLA GÖRÜŞTÜ


Ajans 09/ Aydın Haberleri - KATLİAM
KATLİAM BU YAZININ EKLENME TARİHİ 07-02-2018 / 08:08 | BU YAZI TOPLAM 6878 KEZ OKUNDU.
   
Hasan KUMRAL (Kumraldede)
hasankumral@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATLİAM

KATLİAM - KIYAMET

Svalbard Küresel Tohum Deposu 2008 yılında Norveç’in Longyearbyen şehrinde kurulmuştur. Kuzey kutbuna yakın korunaklı, atom bombası kullanılsa dahi etkilenmeyecek şekilde inşa edilmiştir. Dünya üzerindeki bir milyon civarındaki bitkinin tohumları yedeklenmiş durumda. Halen de yeni bitki tohumları depolanmaya devam ediliyor. Kıyametten sonra dünyanın yeniden canlandırılması için hazırlık yapılıyor. Nuh’un gemisi 130 metre derinlikte gömülü. Dünya 6. Büyük yok oluş döngüsüne girmiş bulunmaktadır. Hızla canlı türleri yok olmaktadır. Canlı türlerinin yok oluşunda insan etkisi had safhada olup yakın gelecekte geri dönüşü olmayan eşik noktası geçilecektir. Özellikle Kuzey yarım kürenin %24 kaplayan buz ve donmuş toprağın çözülmesiyle bu tabakanın altında saklı karbon gazı atmosfere salındığında insanlık için yok oluş, kıyamet kopacaktır.  Bu süreci belki ben bile göreceğim.

Tarihin en çevreci lideri Cengiz Han olarak kabul edilir. Cengiz Han’ın Moğol istilasının yerküreyi soğutarak, 700 milyon ton civarında karbonu atmosferden temizlediği iddia ediliyor. 13. ve 14. yüzyıllardaki Cengiz Han’ın Moğol istilasının, insan eliyle iklim değişikliğine yol açan tek kültür olduğu ortaya çıkmıştır. ABD’deki Carnegie Enstitüsü Küresel İklim Bölümü’nün tarih boyunca önemli olayların iklime etkisinin incelendiği araştırmasına göre, modern çağın iklim değişikliğinin tersine, Moğol istilası yerküreyi soğuttu ve 700 milyon ton civarında karbonu atmosferden temizledi.

Moğol İmparatorluğunun dünyanın yüzde 22’sini fethettiği 1,5 yüzyıl boyunca, Cengiz Han’ın at üstündeki istilacı göçebelerinin 40 milyon insanı öldürdüğü tahmin ediliyor. Araştırmaya göre, böylesine geniş bir bölgede nüfusun azalması sürülmeyen tarlaların ormana dönüşmesine neden oldu. Diğer bir tarifle, Cengiz Han’ın amansız istilası dünyada büyük bir alanda ormanların yeniden yayılmasına ve bu yeni ormanların da atmosferden daha fazla karbon temizlemesine yol açtı. Kitlesel salgınlarla nüfusun azalması Avrupa veya Çin’de de aynı etkiyi yapmıştır.

Yapay zeka ve robot teknolojisi insan emeğine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Çok Ülkeli Şirketler (Ç.Ü.Ş.) ve bunların sahipleri olan %2 nüfus dünya mal varlığının, gelirinin ve ekonomisinin yarıdan fazlasına sahiptirler. %98 dünya nüfusu geriye kalan %40 civarındaki geliri paylaşmak için kendi aralarında savaşıyor. Artık önümüzdeki 20 - 30 yıl içerisinde yapay zekaya sahip robotlar ile %2 nüfus dünyanın tamamına egemen olacaklar.

Ne din adamı, ne ordu, ne avukat, ne doktor, ne mühendis, ne milletvekili ne de memura ihtiyaç olmayacak. İşçi ve köylüleri saymıyorum bile. Dünyanın yeniden soğutulması, ekolojik dengenin yeniden kurulması için gereksiz hale gelen %98 insan kitlesinin yok edilmesi gereklidir artık. Ortaçağdaki gibi veba salgını mı? Yoksa Cengiz Han gibi bir istilacı mı? Belki bu gün düşünemediğimiz yeni bir yöntem mi geliştirecekler? Kıyamet o zaman kopacak, kıyametten sağ kalacakları bu %2 yani (Ç.Ü.Ş.) belirleyecek.

Bu yazdıklarımı hayal veya gece yorgansız yatmama bağlamayın lütfen. İnsanlar avcı-toplayıcı olarak yaşadıkları dönemde çevrelerindeki tüm bitki ve hayvanları tanıyorlardı. Mevsimsel değişikliklere veya olağan dışı meteorolojik olaylara rağmen az emek, az risk ile hayatlarına devam ediyorlardı. Açlık korkusu yoktu. Çünkü her mevsim ve şart altında yiyeceklere ulaşabiliyorlardı. Bu nedenle de yiyecek depolama ihtiyacı, artı değer biriktirmek gerekmiyordu. Avcı - toplayıcı yaşam tarzında tam bir eşitlik mevcuttur. Kadın - erkek- yaşlı - genç ayırımı yoktur, tüm bireyler eşittir ve dünyanın onlar için yaratılmadığını bildiklerinden tüm bitkilere, hayvanlara ve diğer canlılara saygı duyarlardı. İhtiyaçları kadarını alıp gerisini bırakırlar ve ertesi gün yine toplarlar veya avlarlardı. Biriktirme yani sermaye yani mal olmadığından eşitliğin bozulması da mümkün değildi. Göçebe toplumlardaki eşitlikçi kültürün temeli buradan gelmektedir. Su akmaz ise kirlenir, taşlar yosun tutar.

Günümüzden 10 000 yıl öncesine ait bulgular tarım toplumunu ve yerleşik hayata işaret etmektedir. Buğday, arpa veya inek sürüsü sahipleri mallarını yani sermayelerini arttırdıkça bunları korumak için asker, çalıştırmak için köle, daha fazlası için işgal edilecek topraklara ihtiyaç duydular. Zorbalığın, zulmün, sömürünün, köleliğin ve savaşların haklı olduğuna herkese inandırmak için din adamları beslediler. Sermayenin yani ineklerin, arpanın, buğdayın, kumaşın ve paranın devamı için, sürekli artması için daha fazla insana ihtiyaç duyuldu. Savaşlar, Haçlılar veya bu gün yaşananlar hep sermayenin güvenliği, devamı ve artması içindir. Ancak artık sınıra yaklaşıldı. Altın ile buğday bir değildir, buğday yoksa altının önemi olamaz. Buğday için tekrar dünyanın soğutulması, ekolojik sistemin tekrar devam ettirilebilir hale getirilmesi için nüfus fazlasının bir şekilde eritilmesi, yok edilmesi şarttır. Üretim ve yaşamın devamı için insan değil yapay zekaya sahip robotlar yeterlidir. Altın sağlama alınınca buğday için kıyamet kopacak.

İnsan eliyle kıyamet yakındır. Nuh’un gemisi hazırlanıyor ve gemiye kimin gireceğine ne yazık ki %2 (Ç.Ü.Ş.) karar verecek. Dünyamızdaki açlıkların, mültecilerin, savaşların, yobazlığın, cahilliğin nedeni işte bu %2 ailelerdir. Atatürk bu %2’ye karşı zafer kazandı, Türk olmanın, insan olmanın ne demek olduğunu bu millete anlattı, yaşattı. Türkiye’de hızlı sermaye akışı vardır. Önümüzdeki yıllarda aynen dünyada olduğu gibi tüm mal varlıkları, sermaye ve gelirler %2’lik bir nüfusun eline geçecek. Kıyamet kopuncaya kadar %98 nüfus %40 gelir ile hayatta kalmak için birbiri ile savaşacak.

Sayın Cumhurbaşkanı Dünya 5’ten büyüktür sözüyle bu duruma işaret etmiştir. Aynı düşüncenin Türk Milleti için de uygulanmasını istiyorum. Üretken, gıda güvenliğini sağlamış, kendi başına ayakta duran, saygın, refah içinde yaşayan bir ülke istiyorum. Biliyorum çok şey istiyorum, biliyorum Filler tepişirken de, sevişirken de çimenler ezilir.

Hatırlamak gerekir ki Türk çimen değildir. Her daim kendi küllerin doğan Tuğrul (Zümrüd-ü Anka) ve sirklerde oynatılamayan Bozkurttur.

Türk Türkü Korusun, Tanrı zaten Türkü Korur.

                                                         Av. Hasan KUMRAL         

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - EKMEK - ÖZGÜRLÜK

02-12-2018 - 10:32

 
2 - KONSERVE

03-09-2018 - 08:46

 
3 - BİZ ADAMIZ

30-08-2018 - 10:01

 
4 - ELMA, DERVİŞ VE KÖYLÜ KIZI

20-08-2018 - 16:25

 
5 - KEMALİST DİKTATÖRLÜK

06-07-2018 - 09:11

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 58 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazar Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 15°C 11°C

Pazartesi Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 15°C 9°C

Salı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 12°C 8°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 31 √ Toplam : 31 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 36 √ Toplam : 36 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 7 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 28 √ Toplam : 28 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim