Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI
ÜÇ LİDER SOÇİ’DE SURİYE ZİRVESİNDE BULUŞTU
ÖZAKCAN’ SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KARADAĞ’DAN TÜRK YATIRIMCIYA DAVET
İZMİR’İN TARIMI, ORMANI TALANA AÇILIYOR!


Ajans 09/ Aydın Haberleri - MHP ÜÇÜN BİRİNİ ALDI?
MHP ÜÇÜN BİRİNİ ALDI? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 23-11-2018 / 11:04 | BU YAZI TOPLAM 584 KEZ OKUNDU.
   
Birde Bizden Duyun
satımujganoguz@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP ÜÇÜN BİRİNİ ALDI?

 

Devlet BAHÇELİ Üç İl’den Sadece Birini Alabildi !

Devlet BAHÇELİ Üç İl’den Sadece Birini Alabildi !

Bu seferki buluşma öncekilere göre daha uzun sürdü. Toplam 55 dakika... Süre uzayınca görüşmenin kapsamı da mutlaka genişlemiştir!..

Saraydaki R. Erdoğan Doktor Devlet Bahçeli görüşmesi biter bitmez siyasi kulislere müjdeli haber pompalandı; "İttifak tamam. İki lider tekrar bir araya gelecek. Son rötuşları yapacak..."

Kulisler mutlu edildikten sonra sarayın sözcüleri çıktı sahneye:

"* Memnuniyet verici noktadayız.

* Önemli ve verimli bir görüşme yapıldı.

* Yerel seçimlerde işbirliğine dönük önemli bir aşamaya geldik.

* Genel başkan yardımcıları bir araya gelecekler. Tekrar kendi vardıkları sonuçlarla genel başkanlara rapor sunacaklar.

* Liderler tekrar bir araya gelecek.

* Böylece yerel seçimlerle ilgili çerçeve ortaya çıkacak. Çerçeveyi, genel başkanlar açıklayacak."

Tüm bunların ardından bir denmez mi "Cumartesi, Cumhurbaşkanımızın  başkanlığındaki tanıtım toplantısında Ankara, İstanbul, İzmir  dahil yaklaşık 40 yerdeki adayları ilan edeceğiz." Haydi, buyurun buradan yakın!.. En azından siyasi nezaket gereği, çerçevenin belirlenip liderler tarafından açıklanmasını beklemek gerekmez mi?.. Bu ne acele?..

***

55 dakikalık monoloğun sona ermesinin ardından saray sözcüleri açıklama yaparken MHP kanadından ses seda çıkmaması dikkat çekiciydi. Doktor Devlet Bahçeli’nin alkışçılarının ağzını bıçak açmıyordu. Tivıtır bile çok mahsunlaşmıştı!.. Dikkat ederseniz, açıklamaya yapan saray sözcüsü, bu iş oldu bitti havası verirken yine de dikkatli bir dil kullanıyordu. Bunun yanında, Cumartesi günü yapılacak açıklama ilan edilerek  hem MHP daha çok sıkıştırılıyor hem de "Herkes kendi yoluna gider haa!" mesajı verilerek aba altından sopa gösteriliyordu. Dünkü  havuz  medyasının manşetleri de "Yerel Seçimde de Cumhur İttifakı" diye bayram ediyordu. İliştirilmiş basının haberlerinde, tüm sorunların halledildiği, geriye MHP’nin istediği 3 ilde -Adana, Mersin, Manisa- ittifakın nasıl işleyeceğine ilişkin formül bulunması kaldığı yazılıyordu.

Peki, sarayda 55 dakika süren monoloğun içinde ne vardı?.. Güya, "ben istemedim o çağırdı" mesajı vermeye çalışarak, "gündemi davet sahibi belirler" diyen Bahçeli’nin  eli kolu bağlıydı bir kere. Peşin teslim olmanın dezavantajı ile gittiği bir yeni görüşmede  daha pazarlık şansı yoktu. Erdoğan da ona pazarlık şansı aralamayı aklının ucundan bile geçirmiyordu. Zaten randevu talebi Bahçeli’ye iletilirken  gereken her şey gayet diplomatik bir dille kendisine iletilmişti!.. Kayıtsız şartsız şak şakçıların gönlü  hoş olsun, gazları alınsın diye davetin saraydan yapıldığı müştereken ilan edilmişti.

Doktor Devlet Bahçeli, "Adana, Mersin, Manisa MHP’nin Cumhur ittifakı şartı" diye sunulan formülde istediğini alabildi mi?.. Saray kaynaklarından aldığım bilgilere göre, "hayır." R. Erdoğan, 55 dakikalık monologda söz  yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın işlemesine gelince, sadece Manisa’yı MHP’ye bırakabileceklerini ifade etmiş. Yani, "Adana ve Mersin’de aday çıkartmakta kararlıyız. Siz bize destek verin" demiş. Yani, "Manisa’yı  kabul ettiniz, ettiniz. Yoksa herkes kendi yoluna" mesajı vermiş.

Geriye ne kaldı?..

MHP’ye bazı küçücük ilçe belediye başkanlıkları ve AKP’nin hoş görüsü (!) dahilinde ikram edebileceği belediye meclis üyelikleri ve belediye başkan yardımcılıkları formülü.

Eğer hala bana "Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı tamam mı?" diye soruyorsanız "Tamam. Sıkıntı yok" derim. Çünkü, Doktor Devlet Bahçeli mecbur, başka şansı yok. Çünkü, MHP, Doktor Devlet Bahçeli’ye mahkum olmuş, şak şakçıların küçük koltuklarında küçük krallıklarını sürdürebilmeleri için başka şansları yok. Geriye tabanın gazını almak kalıyor. "Ülke ve devlet menfaatleri için yapılacak fedakarlık" adına, hiç birimizin aklının eremeyeceği, sadece bir bilenin bilebileceği bir formülü uydurmak da zor bir iş değil.

Çerçeve nasıl açıklanırsa açıklansın... Hatta, sürpriz olur ama yine ittifak yok tiyatrosuna dönülsün... Ve hatta, Adana ve Mersin MHP’ye bırakılmış gibi yapılsın... Sonuç değişemez. Doktor Devlet Bahçeli yerel seçimde de AKP’ye istediklerini vermek için elinden gelen her şeyi yapar. Tüm illerde aday çıkartıyor gibi görünse bile. Bu ittifak formülü ne 5 Haziran seçimleri sonrası, ne 16 Nisan referandumu öncesi ne de 24 Haziran seçimleri sırasında bulundu... Sihirli formül (!)  2002 seçimleri öncesinde kağıda yazılıp görevli memurların eline tutuşturuldu. Tıkır tıkır da işlemeye devam ediyor...

Hani, birileri sürekli bir üst akıldan bahsediyor ya!.. İşin formülü orada gizli...

Bu tezgahlar nasıl bozulabilir?.. "Demokrasi", "parlamenter rejim", "Atatürk", "hak hukuk, adalet", "bayrak", "din,iman", "milliyetçilik", "laiklik", "özgürlük" diyenlerin samimiyetiyle... Eğer, gerçekten samimi iseler, sürekli AKP değirmenine su taşımaktan vazgeçerler. "Ben"lerini bir tarafa bırakarak önümüzdeki bu son demokratik seçim için akli ve ilmi hareket ederler. Güç birliği oluştururlar. Yoksa... 31 Mart seçimlerinden sonra önümüze gelecek sandıklar sadece formaliteden ibaret olur. Daha açık yazayım;

Sözde seçimlerde, oy verme işlemi devam ederken, saat 12 sularında tüm yandaş televizyonlar; "Kesin olmayan sonuçlara göre başkan yüzde 80 ile kazandı" diye duyurur!..

ALINTI:YENİÇAĞ/HABERASİ

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 Sevgi Karçı 11:11 - 23.11.2018

        Aydın MHP Adayı Germencik Belediye Başkanı Ümmet AKIN büyük kan kaybı yaşayan Özlem Çerçioğlunu devirebilecek en güçlü adaydır. Bütün Anketlerde başabaş gidiyor. Ak Parti bu hatayı yaparsa Aydın BŞB yi hediye eder. Aydını megaköye dönüştüren bu hanfendiyle bir 4 yıl daha kaybetmek zorunda kaldık.

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - 3. HAVALİMANI AÇILMADAN BATTI MI?

12-02-2019 - 12:15

 
2 - ANKARA’DA NELER OLUYOR?

05-02-2019 - 00:42

 
3 - O HİZBULLAH BU HİZBULLAH MI?

24-01-2019 - 23:53

 
4 - SURİYE’DE JANDARMA OLMAK

08-01-2019 - 00:07

 
5 - ÇİNLİ GENERALİN TÜRKİYE’YE BAKIŞI...

04-01-2019 - 10:50

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 28 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 16°C 6°C

Pazar Az Bulutlu Az Bulutlu 16°C 5°C

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 17°C 7°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 30 √ Toplam : 54 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 45 √ Toplam : 82 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 13 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 20 √ Toplam : 37 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim