Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
M60T Tanklarının modernizasyon faaliyetleri tamamlandı
Suudi Arabistan’a balistik füze saldırısı
Erdoğan’dan Libya ve Doğu Akdeniz açıklamaları
GÜNLÜK VAKA SAYIMIZ BİNİN ALTINA DÜŞTÜ
AZERİ ORDUSU ERMENİ SİPERLERİNİ VURDU


Ajans 09/ Aydın Haberleri - Ölenlere neden otopsi yapılmıyor?
Ölenlere neden otopsi yapılmıyor? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 15-06-2020 / 23:43 | BU YAZI TOPLAM 1876 KEZ OKUNDU.
   
Birde Bizden Duyun
satımujganoguz@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖLENLERE NEDEN OTOPSİ YAPILMIYOR?

"Covid-19 salgını" denilen korku kampanyası sırasında bütün dünyayı kaplayan yalanların oluşturduğu kalın sis tabakası dağılmaya başlayınca, somut ve net gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Bütün dünyada, bilimsel gerçek diye dayatılan kabuller ve buna bağlı olarak uygulanan tedavi yöntemleri sorgulanıyor.

***

Türkiye’de bu sorgulamayı yapanlardan biri olan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Gülümser Heper, veryansıntv.com’da yayınlanan "Covid-19 Bilim Kurulu bilimsel midir?" başlıklı yazısında, Aging adlı dergide yayınlanan makaleden alıntılar yaparak şu bilgileri verdi:

* Covid-19 ölümlerinde eşlik eden kronik hastalıkları kalp hastalıkları, kanser, akciğer hastalıkları, felç, nörolojik hastalıklar, diyabet, böbrek hastalığı ve obezite şeklinde sıralayabiliriz.

* Covid-19 ölümlerinde, vücudu ölüme götüren en önemli son noktanın kalp yetmezliği ve ritim bozukluğu olduğunu bilmek zorundayız.

* Yapılan çalışmalar, Covid-19 ölümlerinde en önemli sorunun miyokard (kalp adalesi) hasarı olduğunu ve enfeksiyonla gelenlerin yüzde 17’sinin kanında miyokard hasarının göstergesi olan troponin isimli kalp kaynaklı bir enzimin göründüğü tespit edilmiştir.

* Troponin-T yüksek bulunan hastalarda solunum yetmezliği, ventriküler taşikardi ve fibrilasyon gibi malign aritmiler (ölüme götüren aritmiler), akut pıhtılaşma bozuklukları ve akut böbrek yetmezliği geliştiği tespit edilmiştir.

* Buna karşılık Türkiye’de bilim kurulunun hekimlere gönderdiği koruyucu tedavi, standart tedavi ve takip şablonlarında standart EKG, Ekokardiyografi ve troponin seviyesine bakılması tavsiye edilmemiş ve kalpte aritmiyi tetikleyen Hidroksiklorakin ve Azitromisin gibi ilaçlar verilmiştir.

* Türkiye’de Covid den ölenlerin hangi komplikasyonlardan öldüğü, neden öldüğü, tedavi edici olduğu savlanan ilaçların etkinliği, etkisizliği, komplikasyonları bilinmemektedir. Bilim kurulu hastanelerdeki sonuçları toplayıp bir çalışma çıkarmamıştır. Uluslararası literatürden toplanan ve infial yaratan ifadeler halkla paylaşılarak güya bilim yapılmıştır.

* Niye böyle olmuştur? En önemli neden Üniversite özerkliğinin kaybı ve sağlık sisteminin kapitalist ekonomik politikalara teslimiyetidir. Sağlık sistemi özelleştirilerek halk sağlığı korunamaz, pandemilerle mücadele edilemez, tedavi süreçleri bile tartışmalı hale gelir.

***

Almanya’nın Hamburg şehrinde ise Adli Tıp Enstitüsü’nde 170 cesede yapılan otopsi, hastaların büyük bölümünün tromboz veya akciğer embolisi nedeniyle öldüğünü ortaya koydu.

Otopsi sonuçlarına göre hastaların büyük bölümünde tromboz (bir damarın trombüs yani damar içinde pıhtı tarafından tıkanması) ve akciğer embolisine (akciğerlerdeki damarların birinde pıhtı ya da başka bir materyal nedeniyle gelişen tıkanıklık) rastlandı.

Haberde, UKE Adli Tıp Enstitüsü Başkanı Klaus Püschel ile Yoğun Bakım Kliniği Başkanı Stefan Kluge’nin bu nedenle COVID-19 hastalarında kan sulandırıcı ilaç tedavisinin olumlu etkisi olabileceğine dikkat çektiği belirtildi.

Türkiye’de Covid -19 tedavisinde bir süredir kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyor ama yapılan hataların telafisi yok artık!

***

Hamburg Adli Tıp Başkanı Prof. Klaus Püschel, "Hamburg’da, daha önceden hasta olmayan tek bir kişi bile virüsten ölmüş değil, Şu ana kadar incelediğimiz kişilerin hepsinde kanser, kronik bir akciğer hastalığı, aşırı sigara tüketimi veya obezite vardı; diyabet veya bir kalp damar hastalığından muzdariptiler. Bu virüs adeta bardağı taşıran son damladır. Kovid-19 yalnızca sıradışı vakalarda ölümcül bir hastalıktır, ama çoğu vakada ağırlıklı olarak zararsız bir viral enfeksiyondur." dedi.

Durum böyle olduğu halde, daha aşı geliştirilmeden Avrupa’da 400 milyon kişinin aşılanmasından söz ediliyorsa, bu işin arka plânında başka bir proje olduğunu görmek gerekiyor.

 

Kaynak Yeniçağ: Ölenlere neden otopsi yapılmıyor? - Arslan BULUT

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - YA KANAL YA İSTANBUL

02-07-2020 - 13:42

 
2 - ÖLENLERE NEDEN OTOPSİ YAPILMIYOR?

15-06-2020 - 23:43

 
3 - YENİ MEHDİLER

03-06-2020 - 15:20

 
4 - ASLAN BULUT:BU İŞTE KÜRESEL BİR SAHTEKâRLIK VAR!

27-04-2020 - 00:26

 
5 - SALGIN, ÖNLEMLER VE BİLİM

14-04-2020 - 12:09

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 71 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SELİN SEVER

     Türkiyeyi Yugoslavyaya dönmedürecek bu yasa AYM den dönecektir... ...

VAHDET DEMİR

     Aydın İYİ Parti Demokratik bir seçime imza attı. Tüm İYİ Delegeleri bu Demokrasi şölene gösterdikleri ilgiden ...

EREN EFE

     Ülkem Yasaklar Ülkesi. Yaşasın İleri Demokrasi. Bu barolar çok oldu bölmek gerek ki sesleri çıkmasın. Sosyal ...

HASAN ALİ KAYABAŞI

     BARO Başkanlarımızın haklı mücadelesinde yalnız değilllerdir. AKParti kendi sonunu hazırlıyor. Bu düşüşün hızını artıracaktır.Bu yaptıkları Bölücülüğü ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Hüseyin Reis yazılarını özlemişiz... Yazdıklarına katılıyorum. Bir ülkücü olarak başka bir yere gidemem ama bir çok ...

AYŞE SUNAL

     Yıllardır AK Partiye oy verdim. Ülkenin geldiği durum beni yeni arayışlara itti. İlk defa İyi Partide ...


           ANKET
COVİD-19 Tedbirlerinin gevşetilmesinin zamanlamasını nasıl değerlendirirsin.?
% 34 √ Toplam : 74 - 1- Çok Erken Buluyorum.
% 18 √ Toplam : 39 - 2-İktidar Doğru yapmıştır.
% 49 √ Toplam : 107 - 3-Benim için FARKETMEZ!
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim