Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AYM Özgür Gündem’in kapatılmasını anayasaya aykırı
Babacan: Cumhur İttifakı’nda yer almayacağımız kesin
Libya-Mısır arasındaki yeni anlaşmalar imzalandı
BİLİM DÜNYASI ŞOKTA
KORONA VİRUS KARANTİNASINDA YENİ DÖNEM


Ajans 09/ Aydın Haber - MİLLİYETÇİLİK - KEÇİ
MİLLİYETÇİLİK - KEÇİ BU YAZININ EKLENME TARİHİ 15-05-2021 / 12:44 | BU YAZI TOPLAM 2407 KEZ OKUNDU.
   
Hasan KUMRAL (Kumraldede)
hasankumral@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİLLİYETÇİLİK - KEÇİ

MİLLİYETÇİLİK - KEÇİ

1980 darbesinden hemen sonra yangından mal kaçırır gibi orman alanı ilan edilen yerlerde tüm hayvanların otlatılması yasaklandı. Orman arazilerin etrafı veya yeni ağaçlandırılan yerler kısım kısım tel örgü ile çevrildi. Su canavarı çam ve okaliptüs ağaçları dağı taşı yeşillendirdi. Türkiye orman atılımı yaptı. Geldiğimiz noktada bu gün su bitiyor, eti Müslüman Boşnakları kesen kasap Sırplardan alıyoruz.

Eskiden askerlik yapanlara patates soydururlardı, mıntıka temizliği, ağaca selam verme, cezalı araç, mahkum edilen tank hikayeleri anlatılırdı, yaşanırdı. Şimdi pkk terör örgütü ve verilen şehitler bahane edilerek askerlik süresi kısaltıldı, askeri eğitim sulandırıldı, sadece paralı kadrolu veya sözleşmeli askerlere sıkı eğitim verilmeye başlandı. Asker - Millet kavramının içi boşaltıldı. Tarihsel geçmişimizden biliyoruz ki parayı veren düdüğü çalar. Bu gün Milleti, vatanı, inancı için patates soymayan, komutanın emri ile ağaca selam vermeyen asker yarın cepheden ilk kaçan olacaktır. Komutanının emrini sorgusuz uygulama alışkanlığını yitiren asker ilk kurşun sesinde kafasını kuma gömecektir. Irak işgali, Libya veya Suriye veya Afganistan vs vs örnekleri önümüzde.

Tarlalardan pamuk, buğday, pirinç veya marul değil bina fışkırdı, ürün değil kira toplandı. Hasat değil rant devşirildi. Üretmeden, alın teri akıtmadan, mirasyedi edasıyla keyif sürmek akıllılık, üretmek aptallık kabul edildi. Paramız var ki ithal ediyoruz diklenmesiyle hazine tamtakır hale getirildi. 100 TL ihracat için 120 TL harcama yaparak ihracat rekoru kırdığımız gün daha fazla borca battık. Bireysel kredi, kredi kartı, ticari kredi, hibe, teşvik ile artık kişi başına borcumuz binlerce dolara ulaştı. 1980 yılında Avrupa’da ki kişi başına en az borcu olan millet iken şimdi hızla liderliğe gidiyoruz.

Sokağımızdaki ağacı keserken belediyeden hesap soran bizler, şimdi altın arama bahanesiyle dağların yağmasına, taş ocağı için derelerin kurutulmasına, temiz jeotermal enerji aldatmasıyla en verimli ovalarımızın zehirlenmesine, HES kandırmacasıyla nehirlerimizin kurutulup çölleşmesine karşı sesimizi çıkartamaz olduk.

Kuş gribi bahanesiyle canlı canlı tavukları yakanlar, toprağa gömenler, kırsaldaki üretim zincirini kıranlara, kimyasal gübre ile topraklarımızı çoraklaştırıp bir de buna teşvik verenlere, GDO hayvanın GDO yem ile besleyip kanser dahil pek çok sağlık sorununun toplumu sarmasına ve buna göz yumanlara ne demeli? Fabrikalar satıldı, atölyeler kapandı, dün dışarıya sattıklarımızı bu gün ithal eder olduk, yerli malı kalmadı, bütün marklarımız yabancı, Türk Malı ibaresi ambalajlardan silindi...

İlk önce Köy Enstitüleri kapatıldı, sonra andımız kaldırıldı, dağdan taştan resmi binalardan T.C. ve Türk ismi silindi, askeri liseler, harp okulu yok, GATA bitirildi, Hıfzısıhha unutuldu, Sağlık ocağı değil merkez denildi, ocağımızı söndürdüler... Yaşananlar artık tüy olur sadece.

Zaman dilimi olarak ileri gidip geriye doğru koşan tek toplum biz miyiz? Öğretmenler itibarsızlaştırıldı önce, sonra eğitim hocalara kaldı. Kurbağaların sindirim sistemini bile öğrenirken, atamızı tanımaz olduk. Yıldızlardan, galaksilerden, Sümerlerden, evrim - yaradılış teorisi tartışmalarından, Milletin kurtuluşu çarelerinden, fikir ve eylem planlarından geldik, şimdi Sedat Peker’in videolarını çekirdek çitleyerek izliyoruz.

Efendiler, Yüce Türk Milleti veya Necip Türk Milleti veya Sevgili Vatandaşlarım seslenişlerinden ananı da al git hitaplarına maruz kaldık. 29 Ekim’de lahmacun parasını ödeyerek teröristleri başka teröristler ile savaşsın diye sınırımızdan geçirdik, seyyar mahkemeler, dağlarda, şehirde teröristlerle uzaktan bakışmaları gördük, Oslo, Dolmabahçe veya çözüm sürecini, akil adamları izledik. Bir gecede çıkan yasaları, bir gecede iptal edilen uluslararası sözleşmeleri gördük. Millet olmaktan teba - kul  olmaya evrildik.

Geçmediğimiz köprünün, kullanmadığımız elektriğin, bilmediğimiz otobanın parasını verdik, kaçakçının KDV’sini, vergisini ödedik yetmedi salgın bahanesi ile aynı ölet gelen köydeki tavuklar misali evlere tıkıldık, hayata küstük, hıncımızı - öfkemizi kendimize yöneltip intihar ettik.

Milliyetçilik iş ile olur, fikir ve eylem birliği ile olur, çalışmakla, hedef ile olur, geçmişi bilip, kendini ve kainatı tanımakla olur, umutla, sabırla ve inanç ile olur, kendine, eşine, işine, aşına, soyuna, toprağına, suyuna, ağacına, çiçeğine, böceğine, dağına, taşına, denizine, gölüne, tarlana sahip çıkmakla olur. Boş sözler ve vaatler, hayali hedefler, hamasi nutuklar, ileri - geri vitesler, gaz almalar, omurgasızlık Milliyetçiliğin değil siyasi mastürbasyonun araçlarıdır...

Dilim varmıyor gönlümden geçenleri yazmaya...

Milliyetçi hükümet değil, milliyetçi iktidar için el ele, gönül gönüle. Tengri Biz Menen.

Kumraldede    

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - BİZLER NİÇİN TÜRKÜZ?

31-08-2021 - 18:28

 
2 - İSTİLA

13-08-2021 - 10:50

 
3 - MİLLİYETÇİLİK - KEÇİ

15-05-2021 - 12:44

 
4 - MİLLİYETÇİLİK - 1

01-05-2021 - 10:32

 
5 - KARADELİK

24-09-2020 - 13:40

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 69 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim