Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
DAVUTOĞLNDAN ÖNEMLİ ÇIKIŞ
AĞRALİOĞLU İLK BASIN TOPLANTISINI YAPTI
O REKTÖR GÖREVDEN ALINDI
DOĞU AKDENİZDE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ
THK Çağırsınlar, motor çalıştıralım


Ajans 09/ Aydın Haberleri - 15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜNDE FETÖ VE GERÇEKLER
15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜNDE FETÖ VE GERÇEKLER BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-07-2019 / 21:02 | BU YAZI TOPLAM 498 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜNDE FETÖ VE GERÇEKLER

 

 

15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜNDE FETÖ VE GERÇEKLER

Türkiye; ekonomi ile ve terör belası gibi güvenlik sorunlarıyla boğuşurken, bir yandan çevremizdeki sınır komşularımızın içinde bulundukları bekaa sorunlarıyla en sıkıntılı yıllarını yaşamakta, hatta yaşamaya da devam edecek diye düşünüyorum.

Terör; ülkemizin en önde gelen güvenlik sorunu olarak yerini korurken, PKK, DEAŞ, YPG, gibi sorunlar yetmiyormuş gibi FETÖ terör örgütü diye bir terör örgütü gündemdeki en üst seviyedeki yerini korumaktadır.

15 TEMMUZ Fetö terör örgütünün eylem ve terörüyle ülkemizde insanlarımızın ölümü ve meydanlarda rahatça boy gösteren ne oldukları dahi belli olmayan kaçak Suriye’li ve irticai teröristler tarafından mehmetçiklerimizin linç girişimi ve cinayetlerine sahne oldu.

Askerlerimizin yem olarak meydanlara atılması, asıl teröristlerin perde arkasında insanları kışkırtarak olayların farklı noktalara gelmesine neden olmuştur.

Kimdir bu Fetö ve bu olayların bu noktaya gelmesinde perde arkasındakiler?

Fetullah Gülen yıllardır bu ülkede terörü silahsız şekilde devletin yönetim kadrolarına sinsi şekilde yerleşerek, iktidar ve muhalefete emir veren, talimat veren, istediği gibi yöneten bir yer altı örgüt iken bugün silahlı örgüt olarak yerini almıştır.

15 TEMMUZ darbe girişimi olaylarında bilinçli ve Cumhuriyet sevdalısı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir kişi dahi olaylarda yer almazken ve meydanlarda yer alan gizli güçlerin meydanlara saldığı elleri satırlı, bıçaklı, silahlı sakallı insanların Mehmetçiklerimizi hedef alan eylemlerinden öte bir şey değildi.

15 TEMMUZ darbe değildi, darbe girişimi diyebiliriz, ancak; darbe girişimi irticai örgütlerin Cumhuriyetimizi hedef alan kirli oyunlarından başka bir şey değildi.

Ölenler mi?

Ölenler, Mehmetçiklerimiz ve o sakallı daeşli teröristlerin hedefindeki suçsuz vatandaşlarımızdan başkaları değildi. Develer savaştı, pireler ezildi. Kendini bilen halk meydanlara çıkmamakla en doğru hareketi yaparak iç savaşın çıkmasına engel oldu. İç savaşın çıkmasına meydan veren iç ve dış güçler amaçlarına ulaşamamışlardı.

15 TEMMUZ gecesi darbe haberleri televizyonlarda verilirken herkes gibi ben de bu olayların askeri bir darbe olmadığını anlamıştım. Askeri darbeyi 12 eylül 1980 de yaşayanlar en iyi şekilde yaşayanlardı ve 15 TEMMUZ’un darbe olmadığını çok iyi biliyoruz.

15 TEMMUZ Türkiye’de rantı o güne kadar kendi adaletlerine göre paylaşırken rantı paylaşamayan develerin savaşması sonucu pirelerin ezilmesi olaylarıydı.

Evet Fetullah Gülen terörü var, ama bu onlarca yıllar var ve mevcut iktidar, daha düne kadar fetö terör örgütünün başının Fetullah Gülen bey efendi olarak kabul edildiği dönemde Bank Asyanın açılışında dirsek temasında olduklarını, beraber yol aldıklarını ne çabuk unuttular?

Türkçe Olimpiyatlarının açılışlarında Fetö terör örgütünün başına övgü yağdırdıklarında bu kadar da mı cahildilerdi de fetönün terörist olduğunu bilemediler. Teröristlerle dirsek temasında rant sevdasında olanlar ne kadar temizdi ki de, bank asyaya para yatıran veya yatırmaya yöneltilen insanları terörist muamelesi yaparak açığa almalar, görevden uzaklaştırmalar, hapislerde çürütmeler doğrumuydu ki?

Herşey ülkemizin milli bütünlüğünü yok etmeye ve bölmeye doğru sürüklenirken ülkenin Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarının yok edilmesi doğrumuydu?

Neydi acaba yapılmak istenen? 

Bu kadar acı yaşanmış bir 15 TEMMUZ ‘ da ne oldu da resmi tatil ilan edildi? Yas tutulacak bir günde tatil olmamalıydı. Sarayların boy boy yükseldiği bugün sayın Cumhurbaşkanımızın israflar için, itibarın israfı olmaz diye demeçler vermesi doğrumudur?

Türk Silahlı Kuvvetler ülkenin bel kemiği iken itibarsızlaştırılıyor, ama iş saraylara ve gereksiz harcamalara gelince itibarın israfı olmaz deniyor ve bana inandırıcı gelmiyor. Ben yaptım oldu felsefesiyle bizi yöneten tek adam uygulamasıyla bundan sonra da sizi seçen halkı saymayan, kulak asmayan bir şekilde israfları bu halk kabul etmiyor ve emeklerinin karşılığını devleti yönetenlerin israf etmelerini helal etmiyor.

Ülkemizin acilen fabrika yarlarına döndürülmesini, konuyla ilgili herkesin acilen görevlerini yerine getirmelerini halk olarak istiyoruz. 27 mayıs 1960 darbesini bayram gibi yıllardır tatil ilan edildiği ve daha sonra kaldırıldığı göz önünde bulundurulursa 15 temmuz’un da tatil olmasının iptalinin en doğru uygulama olacağı aşikar ve gerçektir.

Saygılarımla


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - 15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜNDE FETÖ VE GERÇEKLER

13-07-2019 - 21:02

 
2 - İÇİMİZDEKİ FETÖCÜ TERÖRİSTLER

25-05-2019 - 03:04

 
3 - VAYYYY BEEEE !!!!

11-05-2019 - 01:45

 
4 - PARTİ İKİNCİ PLANDA ÖNEMLİ OLAN VİCDANLI VE MİLLİYETÇİ BAŞKAN!!!!!

30-04-2019 - 00:42

 
5 - SEÇİMLERİN ARDINDAN

07-04-2019 - 22:59

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 29 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Sıcak Sıcak 39°C 25°C

Salı Sıcak Sıcak 39°C 24°C

Çarşamba Sıcak Sıcak 37°C 23°C           YORUMLAR
ERDEM TUNÇ

     Bakan Pakdemirli ağzından baklayı kaçırdı. Basın açıklamasında Türk Hava Kurumu Chp ile işbirliği içinde deyiverdi. ...

SELİN SEVER

     Sayın Bakan TSK nın ve THK nın uçaklarını yaşlı diye kiralamadığınızı söylüyorsunuz. Acaba Rus Helikopterlerin 60 ...

HASAN YILMAZ

     MAALESEF BU HASTALIK BİZDE HEPİMİZDE VAR. TOPLUM TEPKİ GÖSTERİYOR. PARTİ GENEL BAŞKANI ELEŞTİRİYOR. ETİK DEĞİL DEĞİL ...

EREN EFE

     Sayın Haberci arkadaş Üniversitelerde akraba atamalatını da görün. Eski ADÜ Rektörü Cavit Bircan Karısını atama yaptığında ...

VAHDET TÜRKOĞLU

     Hasan Bey yazınızı tek çırpıda okudum. hepsine katılıyorum. Eskiden tek tük olan yağma talan rant şimdi ...

KÜRŞAT GÜLER

     Ne Diyeyim eksik bile yazmışsın. Satılanlara ve Rannta kurban edilen doğaya mı yanayım, Türk Halkının vurdumduymazlığınamı? ...


           ANKET
BAŞKANLIK SİSTEMİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
% 46 √ Toplam : 56 - Başarı Buluyorum.
% 15 √ Toplam : 18 - Başarısız Buluyorum.
% 5 √ Toplam : 6 - Revizyon Gerekir
% 35 √ Toplam : 42 - Parlamenter Sisteme dönülmeli.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim