Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CHP’de adaylar netleşiyor
ERDOĞANDAN İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA
TESA’YA RAKİP TM-480 GÖRÜCÜYE ÇIKTI
KAŞIKCI OLAYINDA SIR PERDESİ KALKMADI!
ANDIMIZ HUKUKTAN DÖNDÜ


Ajans 09/ Aydın Haberleri - DOMANİÇLİ HABİBE VE KADINLAR HAREKETİ
DOMANİÇLİ HABİBE VE KADINLAR HAREKETİ BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-02-2018 / 14:59 | BU YAZI TOPLAM 13399 KEZ OKUNDU.
   
Murşit Canbeldek
pdacom_bul@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DOMANİÇLİ HABİBE VE KADINLAR HAREKETİ

                                     DOMANİÇLİ HABİBE VE KADINLAR HAREKETİ

           Yakın tarihimizin yüz ağartan kadın kahramanları kıyamet gibidir.Türk tarihinin başlangıcında kahraman TÜRK KADINI vardır,İstiklal Harbinde de vardı ve bundan sonra da olacaktır.Kadın yeryüzüne bu kainatı güzelleştirsin süslesin diye gönderilmiştir.Allahın bu muradını anlamayan, ak sakalıyla gönülleri karartan ulemanın şerrinden yarabbi sana sığınıyoruz.

   Kadın yeryüzüne fitne çıkarsın diye gelmiştir diyen M.C AKŞİT sen gerçekten Allahın muradının bu olduğunu mu sanıyorsun.Yazık günah.. Kadına saldırmak değildir senin yaptığın Fitneyle savaş da değildir ;haşa Allahı ne yaptığını bilmemekle suçlamakdır. Nitekim kader mevzuunu anlamayıp ihmalden doğan kayıpları katliamları Allaha fatura edenler bilin ki Allah bana senin sandığın gibi görünmüyor.

      Fitne diye geldiği sanılan Türk kadını bakın neler yapmış;kulağındaki küpeleri satmış gitmiş kendine bir mavzer ve fişek satın alarak Ilıcabaşından itibaren işgalci YUNANA kafa tutmaya koşan imam köylü Ayşeyi hatırına getirmeden genelleme yapanlar diliniz şişsin..

    İlber ortaylı hoca diyor ki” bizi bu aptal genellemeler perişan ediyor”...Bir amerikalı pragmatist de diyor ki ilimde yüz tane benzer sebeb olsa fakat bir tane aykırı bir sebebe dayalı bir olay görseniz genelleme yapamazsınız.Çünkü kural bozulmuş olur..Akciğer kanserine sebeb sigaraymış gibi bir algı varr. Ama istatistikler akciğer kanserinden ölenler arasında sigaranın etkisinin % 22 gibi bir rakam olduğu söyleniyor.

      Bizi gelişmiş milletlerden ayıran en önemli farkın şu olduğunu düşünüyorum. Biz her olayı tek sebebe bağlamayı seviyoruz.İkinci ,üçüncü ve hatta ellinci faktör olabileceğini asla düşünmeyiz.İçiçe geçmiş sebebler olabileceğini aklımıza sığdıramayız.Girft mevzuları yok sayarız tek sebeb ve tek düşman esasına göre yaşarız..

      Düşman tek olmalı ve onu bi yumrukta yerle bir etmeli ve dünayayı şerrin elinden kurtarmalıyız!!!!!

     Biz aynen böyleyiz.Ve bu yüzden bizi avlamak,ajite etmek biribirimize düşman etmek çok kolaydır.Çünkü kuran bize yetmiş küsur yerde hitap ediyor;NEDEN AKLETMİYORSUNUZ.

    Biz akletmeyiz;” eğer öyleyse Allah onların belasını versin “deriz ve yaradanı şahsımızın infaz koruma memuru gibi görürüz...

     Evet Domaniçli habibe böyle görmemiştir. Allah kötünün belasını versin dememiştir.

     Yer İnegöl; yunan işgal etmiş  ve işbirlikçi şerefsizler yunan onbaşılarına yanaşıp,şu evde altın var zengin evidir.. şu evin çok güzel iki kız vardır,şu evde oturanlar size karşı teşkilat kurma işi yapıyorlar  diye ihbarda bulunup kendilerine  fırlatılan altınları kapıp cebe indirme peşindedirler.Yani açık seçik kendi milletine ihanet içindeler... Bunların içinde birisi artık aleni  yunan işbirlikçisi olarak inegölde dolaşmaktadır. Can yakmaktadır.

    İşte kahramanımız domaniçli Hatice teyzemiz İnegölde Yunana satılmış alçağın kendi doğurduğu çocuk olduğunu duymuş.Ve hiç tereddüt etmeden kocasına ait tabancayı  ve mermileri alıp kuşağına yerleştirmiş yola çıkmıştır. ALLAH belasını versin dememiştir. Allahı infaz koruma memuru gibi görmek aklına gelmemiştir. Sorumlu Türk kadını. Yarabbi sen okuması yazması olmayan bir köylü kadınından böylesine bir TOMRİS HATUN yaratırsın. Evet aynen m.ö 500 küsur yılında pers kıralının eline esir düşen oğlu için kendisine şantaj yapılan TOMRİS hatun cevaben demiştir ki; evet ey Pers kıralı darisun oğlu sen ancak tuzağa düşürüp yakaladığın 15 yaşındaki çocuklara güç yetirirsin.Oğlumu asacakmışsın yaparsın sana da yakışan budur. Ama şunu unutma ben seni de ordunu da bu iskitya düzlüklerinde bitireceğim ve seni kendi ellerimle öldürüp kafa tasından şarap içeceğim,elinden geleni ardına koyma.. kahraman Türk kadını YİĞİT TÜRK anası bu kadar kolay çaresiz kalmayı Yaratılışına aykırı görmüş ve mücadeleye devam etmiştir..

   Domniçli Habibe teyzemizin yaptığı aslında çok büyük kahramanlıkdır. İnegöl merkezinde oğlunu aramaktadır. Ve oğlu görünür karşıdan. Anasını gören çocuk anasına sarılmak için koşar.Fakat Habibe teyzemiz sarlmasına izin vernmez ve çıkardığı tabancasını oğlunun iki kaşının arasına doğrultur ve basar tetiğe oğlu ayaklarının dibine yığılır düşer.Ve Habibe Ana arkasına bile bakmaz yüreği kavruk köyüne geri döner. Milletine borcunu ödemiştir.

     Fedakarlığın böylesi asalaetin en büyük şahididir. Cesur Türk kadınıdır. İyi parti kadınlar hareketidir denilmektedir.İyi partinin kadınları,kadın yöneticileri Oğlunu ortadan kaldıran cesur Türk anası karşısında biz de sizden Nefsinizi ortadan kaldırmanızı bekliyoruz. Gurur kibir ene ve en kötüsü ÜCUP dan uzak durmalısınız ki Allahın yardımı bize ulşasın....

    Visali yar dilersen fenai ol avni diyen Fatih var.Kendini bulmak istersen bencilliğini yok et diyor..Kesrette vahdet,Vahdette kesret.. ÇOKLUKTAN BİRLİĞE... BİRLİKTEN ÇOKLUĞA. Biz Neyzenin sevdiği MEHMET AKİFİ, AKİFİN SEVDİĞİ NEYZENİ de severiz..

    Mehmet Akif Abdülhamite karşı muhalafet hareketinin içindedir.Ve ittihatcılarla b irlikte hareket etmiştir.Yıllarca hedef birliği ettiği ittihatcı  TALAT BEY başbakan olunca onu makamında ziyarete gider Akif rahmetli..

   Talat beyy başbakan olmanın verdiği rahatlığı Mehmet AKİFİn üstünde kullanmak ister. Masanın önündeki misafir koltuğunda oturan Mehmet Akif’e hoş geldin dedikten sonra sigara ikram etmek ister ve kendisi paketten bir sigara çıkarır sonra paketi Akife atar yakala der gibi... Yani sıradan insanların saygısız insanların yaptığı gibi..Akif paketi alır ve aynı biçimde başbakan (SADRAZAM) Talat beyin üsütüne fırlatır ve ve ben sigarayı bıraktım der..Akif o günden sonra gerçekten sigarayı bırakmış ve hiç içmemiştir..

    Evet garibanın karşısında son derece mahcup davranan Akif sadrazamın suratına sigara paketini fırlatacak kadar da pervasızdır. Çünkü islamda ;ve hatta bütün kültürlerde kibirliye kibir göstermek FARZDIR.. Kibirli karşısında tevazu şeytana karşı saygı gibidir. Ve şeytana saygı Allaha isyandır... 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - DOMANİÇLİ HABİBE VE KADINLAR HAREKETİ

13-02-2018 - 14:59

 
2 - TÜRK ASRI; SENİ ÖZLEDİ DÜNYA HADİ GEL ARTIK ..

28-01-2018 - 18:46

 
3 - FETVA DEVRİ KANUN DEVRİ VE RACON DEVRİ

07-12-2017 - 17:45

 
4 - SİYASET NASIL BELİRLENMELİDİR

21-11-2017 - 12:20

 
5 - SONUN BAŞLANGICI ...

10-03-2017 - 00:01

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 57 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 29°C 16°C

Pazar Çok Bulutlu Çok Bulutlu 27°C 14°C

Pazartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 26°C 15°C           YORUMLAR
SEVDA KARCI

     “Ey Şehid oğlu Şehid isteme benden makber Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber” bizim inancımız. Ancak bu ...

VELİ TİRYAKİ

     Biz size vermicektik yerine Türkiyede Risk var. Otel kapasitesi düşük. Bunlar mazeret kılıf. ...

TEYİD ORG

     Çin de böyle bir heykel yok fotomontaj bu fotoğraf orijinali http://www.kyongbuk.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=716413#09Sk ...

VELİ TİRYAKİ

     BU İŞİN EĞİTİMLE İLGİLİ OLDUĞUNU MU ZANNETMİYORUM. YILLARDIR BÖLGEDE KAÇAK ELEKTRİK SORUNU VAR. EĞİTİMLİSİDE EĞİTİMSİZİDE DEVLETİN ...

EREN EFE

     Devletin ilgili kurumları da, iş işten geçmeden bu konuda vatandaşı eğitmelidir. Bu arada Harran’da ve başka ...

SULTAN KAYACI

     Sayn yazar ne diyim. Düşünüpte konuşamadığımız. İstesekte yazamadığımız, Ülkede fikir beyan etmenin suç olduğu zamanda sesimiz ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 24 √ Toplam : 11 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 35 √ Toplam : 16 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 11 √ Toplam : 5 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 32 √ Toplam : 15 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim