Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ERDOĞAN KABİNE SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU
ÇÜPPELİ SELEFİ SİLAHLANMASINA DİKKAT ÇEKTİ
UZMANLARDAN VOLKAN UYARISI
ANKARA ALARM VERİYOR
MRDUT YILMAZDAN KÖTÜ HABER VAR


Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler - AntlaşmaUsulsüz Yapılmıştır Derhal Bozulmalı !
AntlaşmaUsulsüz Yapılmıştır Derhal Bozulmalı ! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 30-11-2019 / 13:17 | BU YAZI TOPLAM 742 KEZ OKUNDU.
   
Birde Bizden Duyun
satımujganoguz@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANTLAŞMAUSULSÜZ YAPILMIŞTIR DERHAL BOZULMALI !

Tank Palet Faprikası Antlaşması Usulsüz Yapılmıştır Derhal Bozulmalı !

Tank Palet Faprikası Antlaşması Usulsüz Yapılmıştır Derhal Bozulmalı !

Tank Palet Faprikası Antlaşması Usulsüz Yapılmıştır Derhal Bozulmalı !


Sami Türk: Katar’la yapılan Tank Palet Fabrikası yasalara aykırıdır. Katar’la varılacak dostça bir antlaşma ile işlemin iptali ve fabrikanın geri alınması, en uygun yol olarak görünüyor.

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası antlaşmasının usulsüz olduğunu, iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Türk, "Fabrikanın işletme hakkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımlanmamış bir kararıyla 25 yıllığına yüzde 50 Türk, yüzde 50 Katar sermayeli bir ortaklığa devri, usulsüz bir özelleştirme işlemi olarak görülmektedir" dedi.

Özelleştirme yöntemlerinin kanunla düzenlendiğini belirten Sami Türk, şöyle devam etti: "Özelleştirme yöntemlerini düzenleyen 18. maddede ’işletme hakkının verilmesi’, ’kuruluşların bir bütün olarak veya aktiflerindeki mal ve hizmet üretim birimlerinin, mülkiyet hakkı saklı kalmak kaydıyla, bedel karşılığında belli bir süre ve şartlarla işletilmesi hakkının verilmesi’ olarak tanımlanmıştır. Aynı madde uyarınca ’Özelleştirme kapsamına alınan kuruluşların değer tespiti çalışmaları, İdarede oluşturulan değer tespit komisyonları tarafından; özelleştirme yöntemlerinin uygulanmasına ilişkin ihale işlemleri ise, bu Kanuna göre oluşturulan ihale komisyonları tarafından yürütülür.’ ’İhale Usulleri’ başlığı altında ihalelerin ’kapalı teklif, pazarlık, açık artırma, belli istekliler arasında kapalı teklif usulü ile’ yapılacağı belirtilmiş ve bunların her biri ayrı ayrı düzenlenmiştir."

Hikmet Sami Türk, halkın ödediği vergilerle meydana getirilen kuruluşların özelleştirilmesine yetkili kurullarca belirli bir usule göre karar verilmesini, özelleştirmenin gerçek değer üzerinden bedel karşılığında yapılmasını, uygulamanın bu amaçla oluşturulmuş organlarca yürütülmesini sağlamak olduğunu belirtti. Sami Türk, oysa Tank Palet Fabrikası’nın işletme hakkının devrinde bu hükümlere uyulmadığını, işlemin Cumhurbaşkanı’nın kararıyla yasanın öngördüğü usul dışında bir yöntemle gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

Askeri bir fabrikanın yarı yarıya yabancı devlet katılımıyla oluşturulmuş bir ortaklığa devrinin ayrıca sakıncalı bir boyut oluşturduğunu belirten Sami Türk, şöyle konuştu: "Türk ordusu, kara savaşlarının en önemli araçlarını 25 yıl boyunca kendi kontrolündeki bir fabrikadan değil yarı yarıya yabancı devlet kontrolündeki bir fabrikadan sağlayacak. Yüzde 50 finansman dışında Katar’ın tank palet üretiminin geliştirilmesine ne ölçüde teknolojik katkıda bulunabileceği bilinmiyor. Yapılan yanlıştan dönülmesi için Katar’la varılacak dostça bir antlaşma ile işlemin iptali ve fabrikanın geri alınması, en uygun yol olarak görünmektedir. 4046 sayılı Kanun’un 4. maddesinde ’özelleştirme kapsamına alınmış olan kuruluşların eski statülerine iade edilmesi’ de öngörülmüştür."

haberasi

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - HALİFELİK NEDİR?

17-09-2020 - 10:44

 
2 - BAHÇELİ O MESAJI BOŞUNA VERMEDİ

10-09-2020 - 13:54

 
3 - HER SEÇİMDE BULUNAN DAHA SONRA HABER ALINAMAYAN PETROLLER

22-08-2020 - 22:31

 
4 - 2.ÇANDARLI HALİL VAKASI MI?

30-07-2020 - 15:34

 
5 - YA KANAL YA İSTANBUL

02-07-2020 - 13:42

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 75 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
EREN EFE

     Konser yasak, tiyatro yasak, nişan yasak, düğün yasak, hatta taziye yasak siyasi etkinlik miting serbest. ...

AHSEN KURTULMUŞ

     Sağlık Bakanı bugün açıkladı 140 bin Covid hastası karantinaya uymamış bu ülkede karantinayı vatandaşa bırakırsan ...

SELİN SEVER

     Murat Başkanın sizin kadın ve çocuk hakları konusunda duyarlılığını yakınen biliyorum. İstanbul sözleşmesi yaşatır. İstanbul Sözleşmesi ...

ZİYARETÇİ

     hayırlı olsun paşam ...

AYŞEN SAĞIR

     Cesurların toplandığı Bir Partidir İYİ Parti. Tabiiki birileri karşımıza çıkaacak, Engeller çıkacak, Hatta çalışanlara çamur ...

H.CEMİL KAYA

     Son günlerde Aydında bürokrat, Siyasetci, Belediye başkanı ve Rekyör hakkında aslı astarı olmayan sözde haberler çıkıyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 32 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 67 √ Toplam : 50 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 2 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim