Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AYM Özgür Gündem’in kapatılmasını anayasaya aykırı
Babacan: Cumhur İttifakı’nda yer almayacağımız kesin
Libya-Mısır arasındaki yeni anlaşmalar imzalandı
BİLİM DÜNYASI ŞOKTA
KORONA VİRUS KARANTİNASINDA YENİ DÖNEM


Ajans 09/ Aydın Haber - 15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜ
15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜ BU YAZININ EKLENME TARİHİ 14-07-2021 / 23:21 | BU YAZI TOPLAM 651 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜ

15 TEMMUZ YIL DONÜMÜ

     15 Temmuz 2015, Fetö terör örgütünün darbe girişiminden bu yana tam 6 yıl geçti ve hala yaralar tam sarılmış değil, faillerin bir kısmı her ne kadar yakalanmışsa da ele başları, liderleri ve yandaşları hala yaşıyor, gizleniyor. Hatta bir çoğu da içimizde örgütü yönetmeye devam ediyor.

Evet;  15 Temmuz 2015’de darbe girişiminde bulunulmuştur, şehitlerimiz ve gazilerimiz olmuştur. Ancak; bu darbe girişiminde bu şehitlerin ve gazilerin sayısının çok olmasında azmettiriciler olarak mevcuttur. Sivil masum vatandaşlarımız ile komutanlarının emir ve komutalarında ne yaptıklarını dahi bilmeden, sadece emir gereği elleri silahla sokağa dökülmüş yüzlerce asker ve askeri öğrenci hiçbir amaca dayalı olmayan, tabiri caizse resmen pisi pisine şehit oldular. Bazı terör örgütleri ( Daeş, İbda, İrtica örgüt ve yandaşları)  de bu fetö terör örgütünün darbe girişimini fırsat bilerek askerlerimizin kafalarını keserek, en az fetö terör örgütünün darbe girişimi kadar büyük bir terör olayını bizlere yaşatmıştır. O gece darbe oluyor dediklerinde inanmadım, çünkü 1980 yılında ilk göreve başladığım ayda asıl darbeyi görmüş biri olarak böyle bir darbenin olması kadar, başarılı olması da beklenemezdi. Onlarca, yüzlerce asker, askeri öğrenci ve sivil neden ölmüştü, bu insanların ölümleriyle ilgili infaz emrini kimler vermişti?

Bu ülkeye her 20-25 yılda bir darbe yaşatarak, ülkenin gerilemesine neden olanlar kimler ve ülkeye neden zarar vermek istiyorlar? Bu ülkenin milliyetçi, cumhuriyetçi, vatansever halkının bu ülkenin gerilemesini istemesi mümkün değil, o zaman Türkiye Cumhuriyeti Devletini  diğer ülkeler mi yönetiyor? Eğer öyle ise ki, yaşananlar bunun böyle olduğunu anlatıyor, bizi yöneten ülke veya ülkelerin Türkiye içinde maşaları mevcut ve bu maşalar parayla kendilerini diğer ülkelere satarak ajanlık yapıyorlar ve buna da derin devlet olarak tanımlıyorlar. Bugün 15 Temmuz darbe girişiminin 6 ncı yıl dönümünde hala aydınlatılamamış olan konular, yargılanamamış şüpheli kaçaklar ile içimizde bizleri yöneten, fetö ye inanmakla yanlış yapmışız diyerek özür dilemekle kendini aklanmış sayan siyasetçiler var ve bunlar hala yargılanmadı. Halk özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yargıya da, iktidara da güvenini yitirdi. 15 Temmuz gününü bayram/zafer olarak ilan edip, tatil olarak belirlemekte çok yanlıştır. Zira onlarca, yüzlerce şehidimiz varken bugünün bayram değil, şehitleri anma günü ilan edilmesi daha gerçekçi olmaz mıydı? 15 Temmuz darbe girişimi,  birilerinin önceden planlı bir faaliyeti olmakla birlikte, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin küçük düşürülmeye çalışılmasına rağmen yine Türk Silahlı Kuvvetlerimizin üstün gayret ve mücadelesiyle kısa zamanda bastırılmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış fetöcü general, subay ve astsubaylar üç beş aylık bir çalışma ile içimize sızmadılar ki!!!! Bu fetullahçı zihniyetli subay ve astsubay adayı öğrencilerin güvenlik tahkikatlarında gereken hassasiyet gösterilmedi mi? Bunlar öğrenci olarak özellikle içimize sokulurken, sivil ve askeri irade neredeydi?  15 yaşında askeri okula öğrenci olarak başlamış taşradan gelen Anadolu evladı askeri öğrencilerin fetöyle ilişkilendirilmesini kesinlikle inanmıyorum. Evet doğrudur, az da olsa sızmalar olmuş olabilir, ancak birliklerin görev aşığı istihbarat birimleri bu gibi şüphelilere karşı anında işlem yapabilecek bilince sahibidir.

        15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Sayın Cumhurbaşkanım ve diğer tüm sorumlulardan talebim darbe girişimi sonrası kapatılan askeri okulların temelden tekrar açılması, liseden sonra dışarıdan öğrenci alımının durdurulmasıdır. Ordumuza temelden(Orta okuldan sonra) öğrenci alımında, çocukluktan yetiştirilen bir subay veya astsubay kesinlikle Cumhuriyetimize karşı terör suçu işleyebilecek kansız ve şerefsiz bireyler yetişmez. Ordumuz içinde ötekileştirilen, gereken değer verilmeyen Astsubaylarımızın varlığı vatanın bölünmez bütünlüğü için temel taşlarıdır ve sahip çıkılmalıdır. Ömer Halisdemir Astsubay gibi vatan sevdalısı askerlerimiz var olduğu sürece bu vatan bölünmez ve hiçbir darbe başarılı olamaz. Bu böyle biline!!


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - CİĞERLERİMİZ YANIYOR.

03-08-2021 - 17:30

 
2 - 15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜ

14-07-2021 - 23:21

 
3 - BATI ANADOLU BÖLGESİ JEOTERMAL TEHDİT ALTINDA

01-06-2021 - 20:34

 
4 - TÜRKİYE CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKALIM.

22-05-2021 - 23:26

 
5 - GAZİ KOVAN HİKAYESİ !!!

05-05-2021 - 10:27

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 52 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim