Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
BAHCELİ SALDIRGANLARI SAVUNDU
İmamoğlu: Bu sefer sevgi, saygı kazanacak!
AKP’DEN GAF GİBİ MÜRACAAT...
İktidar ve ortağı tahrik ve teşvik
Akar’ın sözlerine ilişkin açıklama geldi


Ajans 09/ Aydın Haberleri - TEMİNAT!
TEMİNAT! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 24-01-2019 / 23:47 | BU YAZI TOPLAM 671 KEZ OKUNDU.
   
Ters Köşe
mustafa.sener.oguz@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEMİNAT!

Insanlar genç yaşta bir çok konuda aşırı cesaretli olup macera yaşamayı sever. Konuları ince ayrıntılarını düşünmeden hareket ederler. Kimi zaman bu aşırı meraktan başları belaya girer. Daha sonra geriye baktıklarında ne kadar hatalı davrandıklarını anlarlar. Hani güzel bir deyiş vardır, zararın neresinden dönerseniz kardır denir ya, işte böyle zamanlar insana tecrübe kazandırır. Tecrübe kazanmadan evvel birisi gelse, size bu konunun riskli olduğunu söylese, vaz geçmenizi istese , inanıyorum ki bu doğru sözlere değer verip konudan vazgeçmezsiniz. Genç yaşlarda deneme yanılma metodu daha geçerli olmakta . Yanıldığınız bir konuyu, sizden daha genç nesile tavsiye niteliğinde söyleseniz bile, kabul göreceğine inanmamaktayım. Çünki insanoğlu her zaman olmasada çoğunlukla deneyim metodu ile öğrenmeyi tercih eder. Kendimden çok örnekler vermem mümkün. Ancak bir konu önemlidir, insanoğlu yanıldığı bir konuda tekrar aynı deneyimi yaşamaya kalkışması zordur. Elini sıcak sobaya dokunan bir çocuk, tekrar elini o sobaya uzatmaz.    

Yaş ilerledikçe bu öz güven ve cesaret yerini daha temkinli davranmaya yöneltir. Bir çok konuda deneyim kazanan insan, aynı deneyimi asla tecrübe etmeye kalkışmaz. İnsan çoğu zaman hırslarının esiri olur. İnsanın aklı, hırslarının arkasında giderse hataların bir biri ardından sıralanması işten bile değildir. Yaş ve deneyim artıkça insan aklı hırslarının önüne geçmeye başlar. Ancak bu her zaman doğru olmayabilir. Bu durumların en çok yaşandığı zamanlar, bir konuda iktidar sahibi olduğunuz zaman, daha uzun bir dönem bu erki elinizde tutmak adına hırs sahibi olduğunuzda hatalar başlar. Öyle hatalar yapılırki, o hatanın örtülmesi için hırs, bir başka hataya yöneltir insanı. Hatalar, hırslarla beraber yarışmaya başlar. Daha sonra, geriye bile bakılmadan daha büyük hırslarla hayat devam eder, buna paralelde derin izler bırakacak hatalar zinciri oluşur. 

Bu durum siyasette daha belirgin bir hal almakta. İdare edenlerin hatalar zinciri, başta halkı bile yok sayacak derecede iktidar hevesinin devam etmesini düşünür. Önemli olan o kurumu seçenlerin yerine, parasal kaynak sağlayan küçük toplum veya kişilerin menfaatleri öne çıkar. Bu iktidar hırsı parayla her şeyi elde edeceğini sanar. Aslında o mevkiye gelirkende insanların üstlerine basıp, bu hırslarının esiri olarak tırmanır erkin tepesine. Tepeye ulaştımı gerisi kolay, üzerine basarak çıktığı toplumu dahada ezip, seçim zamanına yakın bir tarihte biraz ferahlık verdinizmi, balık hafızalı toplum hemen kanar. Ne yapsın, bir lokma aşa muhtac, hak ve adaletten uzak yaşarken , bir anlık hatırlanmak bile bu yurdum insalarını memnun eder. Çök derseniz çökerler. 

Bir insan nasıl olurda hem idare eden, hem murakabe eden , hemde yargılayan koltukta oturur? Kalkıp parti başkanı olarak meydanlara çıkıp siyasi kurumları kavurursunuz. Siyasi Kurumlar, parti başkanına cevap verdiğinde, kişinin hemen diğer kimliğinin içine sığınıp, sizi yargılamaya başlarlar. Böyle idarelere ne ad verildiğini hiç düşündünüz mü? Bildiğinizi ümit etmekteyim.

Ülkemde geldiğimiz durumu düşünmekteyim. Yaklaşan seçimlerde o kadar çok şaibe etrafta dolaşmakta ki, hangi birine bakacaksınız.  Uluslararası Ülke Değerlendirme raporunda belirtilen, seçimleri güvensiz ortamda yapılan Avrupa ülkelerinin başında gelmekteyiz, notumuz 4.5, yani sınıfta kalmaktayız .  Nasıl bir rüşvetle yapılmak istenir bu hileli durum? TEMİNAT; Yüksek Seçim Kurulunun görev sürelerini 2 yıl daha uzatılması sizce neyi etkiler diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına.

Metin Atamer  

T.İ.E

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - SARAY İSTEDİ  BAHÇELİ ÖNERDİ!..

04-04-2019 - 00:36

 
2 - BEDELLİ ASKERLİK ÇÖZÜM DEĞİL!

27-03-2019 - 12:52

 
3 - MANSUR YAVAŞ’A SİYASİ OPERASYON MU?

14-03-2019 - 22:44

 
4 - AHMET HAKAN S-400 SEÇENEKLERİNİ YAZDI

07-03-2019 - 23:58

 
5 - KARAKOLDA, ÖLÜMÜ BEKLİYORLAR”

20-02-2019 - 12:35

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]  [ 23 ]  [ 24 ]  [ 25 ]  [ 26 ]  [ 27 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 133 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 29°C 14°C

Cuma Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 29°C 14°C

Cumartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 28°C 15°C           YORUMLAR
AYŞE.

     MSB sonuçta bakan bu sözü kullanmış mı. Ben bakana yakıştıramadım. bunun mazereti olmaz. ...

CEMİL KAYA

     AKP Günlerdir kaybettiği seçimleri YSK Desteği ile almaya çalışyor.Demokrasinin teminatı Oy Torbalarını delmeye çalışyorlar. Etmeyin Vatandaşın ...

KÜRŞAT GÜLER

     İstanbul Seçimleri İstanbula İhanet Ettik etmeye devam ediyoruz diyenlere bir derstir... ...

FATMA ÇULHA

     Arzu kardeş Ülkemizin insanını ne güzel resmetmişsin. İş bu biziz AZ BİLE YAZMIŞSIN Kalemine sağlık... ...

AYHAN ANIK

     Ahmet abi Bu hikâyeyi ilk defa duydum. Hasan Paşanın Beşiktaşta Tarihi bir Kurabiye fırını var. ...

ASTO

     Aydına hizmet getiren Herkesin yatırımdan kaçtığı bir dönemde yatırım yapan 50 kişiyi istihtam eden Yatırımcıları tebrik ...


           ANKET
31 MART SEÇİMLERİNİN KAZANANI KİM OLDU.
% 42 √ Toplam : 10 - DEMOKRASİ
% 30 √ Toplam : 7 - MİLLET
% 5 √ Toplam : 1 - AKP
% 5 √ Toplam : 1 - CHP
% 21 √ Toplam : 5 - MHP
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim