Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
VAKA SAYIMIZDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR
Adalar’a giriş çıkış yasağı sona eriyor
TTB Başkanı’ndan 1 Haziran uyarısı
CHP’li İnce: Korkmuyorum, siz de korkmayın
15 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI


Ajans 09/ Aydın Haberleri - UFO’LAR GERÇEK Mİ?
UFO’LAR GERÇEK Mİ? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 06-05-2020 / 00:02 | BU YAZI TOPLAM 1784 KEZ OKUNDU.
   
Ters Köşe
mustafa.sener.oguz@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UFO’LAR GERÇEK Mİ?

Uzaylılar var mı? Bu konu, uzun yıllardır herkesin aklından geçen bir soru işareti durumunda. Kimi için gerçek, kimi için sadece bir hayalden ibaret. NASA’nın yayınladığı UFO görüntüleri ardından uzaylılar tekrar gündeme oturdu.

Evren o kadar büyük ki, elimizdeki teknoloji ile sadece kendimize yakın gezegenlere gidebiliyoruz. Yeni teknolojiler sayesinde ise gidemediğimiz ama görebildiğimiz gezegenler mevcut.

NASA, UFO görüntüleri yayınlıyor ama net bir kare yakalanamıyor, bu yüzden olayın gündem değiştirmek için uydurulduğunu düşünmemek elde değil.

Peki, uzaylılar varsa ve bizim uzay gemilerimizin gitmesinin mümkün olmadığı yerlere onlar ulaşabiliyorsa bizden güçlü oldukları anlamını taşımaz mı? Bizden bu kadar güçlü bir medeniyetin bizle tanışmak istememesi de ayrı bir soru işareti.

Belki de savaşçılık özelliği sadece bizim dünyamıza özeldir, onlar barışçıl olduğu için savaşçı bir toplumla iletişim kurmak istemiyor olabilirler. Diğer yandan, onların kaynakları bizimkinden daha iyiyse ki UFO’lar gerçekse öyle oluyor, dünyamızın onlara bir faydası yok demektir.

Şimdiye kadar keşfedilen gezegenlere baktığınızda dünyaya benzer olan yoktu, son dönemlerde ise Kepler-452b isimli, dünyadan daha büyük ve yer çekimi daha fazla olan bir gezegen tespit edildi.

Eğer uzaylılar gerçekse bizim keşfettiğimiz yaşam formuna benzeyen gezegenden gelme ihtimalleri var. Bizden daha fazla gelişmiş olmaları belki de Kepler 452b gezegeninin Dünya’dan 1.60 milyar yıl daha yaşlı olmasından kaynaklanıyordur.

Dünya’da insanlar yokken onlar varsa ve bizden daha az yıkıcı bir süreç geçirmişlerse gelişmemeleri için hiçbir sebep yok. Dünya’dan daha yaşlı olmaları farklı yer altı kaynaklarının olmasını sağlar, yani daha verimli enerji imkânı sunar ki UFO’lar da bunun kanıtı olur.

Peki, uzaylılar varsa nasıl bir tipe sahip olurlardı? Onlarca yıldır uzaylı filmi seyrediyoruz ve nerdeyse görüntüleri birbirine çok benziyor. Aslında UFO’ların gerçeklik payını artıran en önemli etken de bu uzaylı tipidir. Çünkü iddiaya göre NASA zamanında bir uzaylıya rastlamış ama herkesten gizlemiştir.

Dünya’nın 2 katı yer çekimi olan bir gezegende insanların yapıları değişmek zorunda. Çünkü mevcut yer çekiminde ihtiyacınız olan güç belli, ayak boyutlarımızın şekillerini bu doğal seçilim belirliyor. Kepler-452b gezegeninde hayat varsa emin olun ülkemizdekilerden 10 numara daha büyük ayağı olacaktır.

Vücut şekli, ortalama ağırlık, yüz ve kafa yapısı da değişiklik gösterebilir. Yani, hiç alışık olmadığımız bir tiple karşılaşacağımız kesin.

Uzaylıların görünüşü ile ilgili bir diğer varsayım ise görünmez olabilecekleridir. İnsanoğlu karbon-nitrojenden var edildiği için görünüyor, onlar farklı bir şekilde yaratıldıysa işler değişir. Yani dinimizce üç harfliler gibi düşünebiliriz.

Yabancıların paranormal aktiviteler için çektikleri videoları izlemişsinizdir. İşte oradaki hareketleri yapanların uzaylı olma ihtimali de bir varsayımdır.

Uzaylıların varlığı ile ilgili bir de işin dini boyutu var. Kutsal kitaplarda başka Dünya’daki varlıklarla ilgili bir bilgi geçmediği için muhafazakâr kesim bunu reddediyor. Bilim ise var oluş için gereken ortam koşullarının olup olmadığını ele alıyor.

Bir de uzaylıların yaşadığı gezegen hakkındaki düşünceme değinmek istiyorum. Dünya’daki bitki türleri çok çeşitli, bazı ağaçların boyları ise gökdelenleri aratmıyor. İşte Kepler-452b gezegeninde yaşam varsa oradaki varlıklar çok uzun ağaçlar göremeyeceklerdir. Yer çekimi nedeni ile gereksinim duyulan enerji artacak ve bu da ağaç boyu ortalamalarını aşağıya çekecektir.

Bitki türleri, hayvan çeşitlilikleri, meyveler, sebzeler hep farklı olacaktır. Milyonlarca yıl önce dinazorlar için gelen kıyamet oraya gelmediyse belki de halen varlıklarını sürdürüyorlardır.

Tabii, bunların hepsi varsayım. Koca evrende yalnız olduğumuzu düşünmek bana kalırsa büyük bencillik. Denizin ortasına konmuş efsanevi bir Alcatraz hapishanesi gibi koca evrenin ortasında Dünya ve içlerinde biz! Belki de hepimiz müebbetliğiz.

Hasan Çakar 

https://www.haberso.com/makale/4321185/hasan-cakar/herkesin-aklindaki-soru-ufolar-gercek-mi

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - UFO’LAR GERÇEK Mİ?

06-05-2020 - 00:02

 
2 - "BELEDİYELERE İZİN YOK, TARİKATLARA PARA YAĞIYOR

29-04-2020 - 00:10

 
3 - BU İŞİ TSK ÇÖZER

24-03-2020 - 23:20

 
4 - TÜRKİYE İDLİB’DE, RUSYA’NIN ‘YENİ STATÜKO’ TALEBİNİ KABUL ETTİ!

10-03-2020 - 23:45

 
5 - 7221 SAYILI KANUNUN ÖZETİ

28-02-2020 - 22:32

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]  [ 23 ]  [ 24 ]  [ 25 ]  [ 26 ]  [ 27 ]  [ 28 ]  [ 29 ]  [ 30 ]  [ 31 ]  [ 32 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 159 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
CENAP KAYAALP

     Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistandır; Vatan büyük ve Müebbet bir ülkedir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... ...

HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Akşam Güneşi Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan sosyal aşk dalında,platonik bir aşkla ilerleyen duygu yüklü bir ...

SENEM BOZKURT

     Be Densiz Din Tüccarı. Ülkede sübyan cocuk tacizcileri tecavüzcülerine sessiz kalan Rüşvet ihtimas adam kayırmaya ses ...

KÜRŞAT GÜLER

     Prof.Öztürke katılıyorum.. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-tevfik-ozluden-kritik-uyari-maske-takanlar-dikkat-279485h.htm ...

SENEM ÇETİN

     Asuman Abla Yazınılarını duayeni olduk. Güzel yazın için teşekkür ediyorum. İl dışında bulunan Annemin bu vesileyle ...

HACI EREN KARTAL.

     Tüm gönüllü kardeşlerimizi tebrik ederim. Allah sizden razı olsun. Bu zor günlerde bizim gibi eve kapatılmış ...


           ANKET
Türkiyenin Covid-19 ile Mücadelesini başarılı buluyormusunuz...
% 50 √ Toplam : 7 - Evet Buluyorum
% 50 √ Toplam : 7 - Hayır Bulmuyorum
% 0 √ Toplam : 0 - Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim