Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI
ÜÇ LİDER SOÇİ’DE SURİYE ZİRVESİNDE BULUŞTU
ÖZAKCAN’ SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KARADAĞ’DAN TÜRK YATIRIMCIYA DAVET
İZMİR’İN TARIMI, ORMANI TALANA AÇILIYOR!


Ajans 09/ Aydın Haberleri - VATAN!
VATAN! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 02-12-2018 / 11:31 | BU YAZI TOPLAM 1120 KEZ OKUNDU.
   
TÜRKİYE İÇİN ELELE
adilbaris09@yandex.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VATAN!

Siyasetin temiz bir uğraşı olduğunu söylemek mümkünmü diye hep düşünürüm. Geçmişte hep muhalefet liderlerinin iktidarlar için, sofrada bile yutulmayacak kadar alçak profilde söz  ettiğine şahit olurduk. Bir birilerine ekranlardan, mikrofonlardan lugatlarda söylenmedik söz kalmaz, karşılıklı akla gelmiyecek tabirleri yakıştırırlar. Daha sonra bir bakarsınız menfaatler ön plana çıktığında kol kola kuzu sarması olurlar. Kişiyi ahlaksızlıkla itham ederler, daha sonra yan yana yürürler iki ayrı hedefe doğru. Hani Akhisar’da  ayakkabı kutularını balkondan gösteren ev kadınına tutuklama emri verenler varya , şimdi ayakkabılarını hangi kutulara koyarlar bunu bilmemekteyiz.    Bana böyle davranışlar hiçte doğru gelmez. 
 
Askeri yıpratmak taktiklerine alet olmuş insanlar, boş arazilerde gizlenmiş bazı askeri malzemeleri yapay delil göstererek, ordumuzun değerli insanlarını nasıl tutuklattık? Hala inanamıyorum. O tarihte önemli bir siyasi millet vekiline ‘ Bunlar düzmece sayın vekilim, siz akademik bir insansınız , hem Kütahya millet vekili olarak bu konulara itibar etmemeniz gerekir’ dediğimde, ‘ Herşey açık ortada, böyle bir girişimde bulunmuşlar, Ser de savcının savcısıyım dediğine göre bunlar gerçek ’ diye o gün bana cevap vermişti. Bu gün o Ser bizi aldatmışlar diyecek kadar yüzünü değiştiriyorsa, nerede olduğumuzu anlamamızda yarar var. Yakın bir gelecekte yerel seçim olacak endişesi, bir çok kesimi tedirgin etmekte. Sosyal medyada liderlerin bir birlerine daha evvel söyledikleri, çok sıra dışı sözleri, sanki onlar söylememişler gibi davranılmasını sizde benim gibi yadırgıyormusunuz diye düşünmekteyim. İnanılır gibi değil, sizin için sahtekar desem, daha sonra sizinle kol kola yürümeye başlasam, bende sahtekar olmazmıyım? 
 
Siz eğer hırsızsanız, ben de sizin kolunuza girip gerine gerine yürüsem benim hakkımda hırsız olduğum şüphesi toplumda uyanmazmı ? Yolsuzluk yapmışım, adam kayırmışım, arsaları parsel parsel satmışım, sonra sizinle kol kola yürüsek, bu yolsuzluğa sizde ortak olmuş olmazmısınız? Otobüse dolmuşa binerken bir anda altımda Mersedes jeep görseniz ve benimle kol kola siz yürüseniz başkaları bizim hakkımızda ne düşünür? Belediyede yapılan ihalelerde sadece bir veya iki firmaya bütün ihaleleri versem, firmanın sahibi olarak sizle biz kol kola yürüsek, alemin aklında bir ufacık şüphe doğmazmı sizce? 
 
Bir Ser Vekilin karşılanmasına, bütün taksi duraklarındaki taksileri ve Belediyenin bütün otobüslerini seferber etmiş olsam , bir sonraki seçim için yatırım yapmamış olurmuyum? Tabiidir bu arada ekonomi , tarım, hayvancılık, tohum ıslahı , ithalat ve ihracaat konularını bir kenara bırakılmış olduğunu gözlememek, biraz fazla iyimserlik olduğunu düşünmekteyim. Aslında herkesin ortak tek bir derdi olduğu muhakkak, o da aç kalmadan insana yakışır bir seviyede yaşamını sürdürmek. Bunu yapabildiğimizi düşünmemekteyim. Geçim seviyelerindeki fark çıtası gün geçtikce artmakta, sonradan zengin olan daha da zengin olmakta, fakir için bir söylemek isterdim amma utancımdan söylemekten sarfı nazar etmek istiyorum. 
 
Trafik ışıklarındaki çocuk ve kadınların sayıları, yollarda büyük çuvallarla çöplerden satılabilecek karton, şişe, plastik toplayan çocuk, kız , kadın sayısında önemli bir artışın olduğunu gözlemekteyiz. Nereye doğru gittiğimizi sizde benim gibi düşünüyormusunuz?  Türkiye’den yurt dışına göç eden nitelikli insan sayısında bir önceki yıla nazaran  %42.5 artışla 253,640 ulaşılmasında etken nedir diye hiç düşündünüz mü? Yapılan anketlerden çıkan cevap yürek sızlatan türden. ‘Geleceğimden ve çocuklarımın istikbalinden emin olmadığımdan üzülerek  gidiyorum’ denilmekte diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına. 
 
Metin Atamer   

TÜRKİYE İÇİN ELELE 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - FRANSA, 24 NİSAN’I SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI TANIDI

10-02-2019 - 22:49

 
2 - RUSYA, SURİYE’DE NE İSTİYOR?

24-01-2019 - 23:41

 
3 - İHANETLERİ AFFETMEYİN

07-01-2019 - 00:10

 
4 - OPERASYONU “OPERA-ŞOV”A ÇEVİRİYORDU!

30-12-2018 - 23:28

 
5 - ‘ISLAM’IN KUTSAL EMANETİ ISTANBUL’A MÜSLÜMANLAR İHANET ETMİŞTİR!’

06-12-2018 - 22:03

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 106 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 16°C 6°C

Pazar Az Bulutlu Az Bulutlu 16°C 5°C

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 17°C 7°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 30 √ Toplam : 54 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 45 √ Toplam : 82 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 13 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 20 √ Toplam : 37 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim