Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ERDOĞAN KABİNE SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU
ÇÜPPELİ SELEFİ SİLAHLANMASINA DİKKAT ÇEKTİ
UZMANLARDAN VOLKAN UYARISI
ANKARA ALARM VERİYOR
MRDUT YILMAZDAN KÖTÜ HABER VAR


Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler - Saray’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verilen talimat
Saray’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verilen talimat BU YAZININ EKLENME TARİHİ 30-04-2020 / 05:03 | BU YAZI TOPLAM 4776 KEZ OKUNDU.
   
TÜRKİYE İÇİN ELELE
adilbaris09@yandex.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SARAY’DAN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA VERİLEN TALİMAT

Türkiye koronavirüs salgınına kilitlenmiş ve normalleşmeyi dört gözle beklerken, Saray ve çevresi ise salgın sonrasına hazırlanıyor. Millet İttifakı’na mensup büyükşehir belediyelerinin salgın nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım etmek için başlattığı bağış kampanyalarının ve diğer hizmetlerinin engellenmesi, aslında bu hazırlığın bir parçası.

Dikkat edin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eskisi kadar ekranlarda göremiyoruz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da düne kadar ekranlarda eskisi gibi sıklıkla görünmüyordu. Bunun nedeni elbette yaşanan istifa krizi değil. Diğer yandan Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, salgının Türkiye’deki ilk dönemine kıyasla çok daha fazla görünür oldu.

Kulislerden aktarılana göre bu durum, AKP’nin aradığı fırsatın ayağına gelmiş olmasından kaynaklanıyor. Seçmene bir süredir başarı hikâyesi sunamayan ve "beka" söylemine sıkışıp kalan Saray, korona salgınından çıkarılacak bir başarı hikâyesini erken seçimde yeniden iktidarda kalmanın bir fırsatı olarak görüyor. Her geçen gün derinleşen ekonomik krizin üstü de bu başarı hikâyesi ile örtülecek.

AKP çevrelerinde Erdoğan’ın, ’salgın ortamından başarı ile çıkmış bir Türkiye algısının kahramanı’ olarak yalnızca kendisinin hatırlanmasını istediği ve bu sebeple Sağlık Bakanı Koca’ya ’kameralar karşısına gerekmedikçe çıkma’ talimatını verdiği konuşuluyor.

Son kabine toplantısının ardından Erdoğan’ın ulusa seslenişten ziyade ulusa serzenişi andıran ve doğrudan CHP’yi hedef alan konuşmasından da buram buram erken seçim kokusu gelmişti zaten. Evet, Erdoğan erken seçim startını verdi. Artık koronavirüsle mücadele süreci, AKP’nin seçim kampanyası gibi yürüyecek.

İktidar kulislerinden sızanlar arasında seçimin tarihi de var. Seçim tarihi, henüz emeklilik hakkı kazanamamış milletvekilleri için iki yılı doldurma şartına göre ayarlanacak. Görünen o ki; korona süreci erken seçimi Kasım 2020’den Temmuz ya da Ağustos sonuna çekebilir ve önümüzdeki yaz seçim sıcağında geçebilir...

Ali Babacan’ın partisindeki "Erdoğancılar" kim?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteği ile Ali Babacan arasında yaşanan ve DEVA Partisi’nin kuruluşu sırasında kamuoyuna yansıyan anlaşmazlık halen sürüyor. İddia o ki, Gül, Babacan’a olan desteğini geri çekme noktasına dahi gelmiş.

Abdullah Gül’e yakınlığı ile bilinen bir isim ise, çok ilginç bir iddia ortaya attı. Söz konusu isim, bazı kurucular kurulu üyelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle listeye girdiğini öne sürdü ve DEVA Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer almasına rağmen liste dışında kalanlara dikkat çekerek, "Abdullah Gül’e yakın olanlar partinin kuruluşuna günler kala tasfiye edildi. Şu an Erdoğancılar partide hâkim durumdalar. Haşim Kılıç, Beşir Atalay gibi isimlerin de dışarıda kalması, Erdoğancıların etkisinden kaynaklandı." dedi.

Eğer doğruysa, şaşırmamak lazım. MHP bile ’Erdoğan’cı’ oldu. AKP’nin içerisinden doğmuş bir partide Erdoğancılar olmuş çok mu?

 

Kaynak: Günboyu

 Saray’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verilen talimat - Fatih Ergin

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - MÜCADELE TOPYEKÛN OLUR

27-08-2020 - 11:45

 
2 - ÇOK MU ARADINIZ!

28-07-2020 - 13:24

 
3 - BÖLÜCÜ DEĞİŞİKLİK ÇOKLU BARO

14-07-2020 - 00:14

 
4 - MÜCADELE BAZEN TEK BİR KURŞUNLA BAŞLAR

03-07-2020 - 13:23

 
5 - SARAY’DAN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA VERİLEN TALİMAT

30-04-2020 - 05:03

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]  [ 23 ]  [ 24 ]  [ 25 ]  [ 26 ]  [ 27 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 131 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
EREN EFE

     Konser yasak, tiyatro yasak, nişan yasak, düğün yasak, hatta taziye yasak siyasi etkinlik miting serbest. ...

AHSEN KURTULMUŞ

     Sağlık Bakanı bugün açıkladı 140 bin Covid hastası karantinaya uymamış bu ülkede karantinayı vatandaşa bırakırsan ...

SELİN SEVER

     Murat Başkanın sizin kadın ve çocuk hakları konusunda duyarlılığını yakınen biliyorum. İstanbul sözleşmesi yaşatır. İstanbul Sözleşmesi ...

ZİYARETÇİ

     hayırlı olsun paşam ...

AYŞEN SAĞIR

     Cesurların toplandığı Bir Partidir İYİ Parti. Tabiiki birileri karşımıza çıkaacak, Engeller çıkacak, Hatta çalışanlara çamur ...

H.CEMİL KAYA

     Son günlerde Aydında bürokrat, Siyasetci, Belediye başkanı ve Rekyör hakkında aslı astarı olmayan sözde haberler çıkıyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 32 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 67 √ Toplam : 50 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 2 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim