Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AOÇ İHALESİ ANKARA BELEDİYESİ KAZANDI
MHP’DE DEPREM
AK PARTİ MYKY TOPLANDI
RIZA KAYAALP 4.KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU
KILIÇDAROĞLU ERKEN SEÇİM UYARISI YAPTI


Ajans 09/ Aydın Haberleri - İlluminati nedir?
İlluminati nedir? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 02-02-2019 / 23:55 | BU YAZI TOPLAM 2107 KEZ OKUNDU.
   
Veli Tiryaki
astoaydin@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İLLUMİNATİ NEDİR?

Her yerde gördüğümüz gizemli üçgen sembolü bu örgütün simgesi olarak bilinir, peki İlluminati nasıl doğmuştur ve bu örgüt hakkındaki gerçekler nelerdir. Gizli bir örgüt olan İlluminati adeta dünyanın kontrol merkezidir. Çünkü İlluminati birçok yönetici yetiştirmektedir ve bu yöneticiler doğrudan veya dolaylı olarak örgüte hizmette bulunmaktadır.

Her yerde gördüğümüz gizemli üçgen sembolü bu örgütün simgesi olarak bilinir, peki illuminati nasıl doğmuştur ve bu örgüt hakkındaki gerçekler nelerdir. Gizli bir örgüt olan İlluminatiadeta dünyanın kontrol merkezidir. Çünkü İlluminati birçok yönetici yetiştirmektedir ve bu yöneticiler doğrudan veya dolaylı olarak örgüte hizmette bulunmaktadır.

Sözlük anlamı olarak “Aydınlanmış Olanlar” manasına gelen İlluminati ilk olarak 1 Mayıs 1776 yılında kurulmuştur. Örgütün kuruculuğunu Hukuk Profesörü Adam Weishaupt ve Baron Wen Knigge yapmıştır. Bu topluluğun kurulma amacı adının da üstünde olduğu gibi aydınlanmış olanları bir arada toplamak ve dogmatik din düşüncelerinden arınarak pozitif bilimi geliştirmektir.

Örgüt tam anlamıyla gizli çalışmaktaydı ve örgütün üyelerinin adı dahi gizli tutularak, üyelerin asıl adları kesinlikle kullanılmamaktaydı. Yazışmalarda ve konuşmalarda üyelerin takma isimleri kullanılmaktaydı. Mesela örgütün kurucusu Adam Weishaupt takma isim olarak Spartacus kod adını kullanmaktaydı.

İlluminati ilk kurulduğunda örgütün yalnızca 12 üyesi varmış. Ancak zamanla İlluminati 80 üyeye ulaşmıştır. Ancak 1776 yılında kurulan İlluminati çok geçmeden 1874 yılında siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklı bir örgüt haline gelmişti. 19. Yüzyılda ünlü filozof Hegel da topluluğa katılmıştır. Hegel’in örgüte katılmasıyla birlikte örgüt yeniden canlanmıştır.

İlluminati dinsel dogmatik düşüncelerden arınmış bir topluluktu. İtalya’da ise dinin çok fazla egemen olması ve İtalya halkının bilhassa Katolik Kilisesinin din dogmaları altında adeta ezilmesinden dolayı İlluminati 19. Yüzyılda  İtalya’ya açılmıştır. İtalya’da Katolik kilisesiyle adeta savaş veren İlluminati’nin amacı bilimin gerçekleriyle din dogmalarını manipüle etmekti.

İlluminati günümüzde de çok fazla faaliyet halinde olan bir örgüttür. Hatta birçok dünya liderinin İlluminati’ye hizmet ettiği düşünülmektedir. İlluminati ile ilgili alınan gayrimeşru bilgilere göre illuminati’nin 10 adet yöneticisi ve 300 taban kadrosu bulunmaktaydı. Alt tabaka olarak adlandırılan taban kadrosunda sanatçı, futbolcu, siyasetçi ve daha birçok alanda başarılı kişiler yer almaktaydı. Bu kişiler İlluminati’ye hizmet etmeye devam etmekteydi.

İlluminati topluluğu her yıl bir kere toplanmaktadır. Topluluk hedefi olarak “yeni dünya” ve “ tek din” amacını gütmüştür.

İlluminati Amacına Nasıl Ulaşmayı Planlıyor?

İlluminati oldukça güçlü bir örgüt. Çalışan taban kadrosu sayesinde dünyanın gidişatına, siyasi çıkar ve ilişkilerine, ekonomik krizlere hatta terör yanlısı hareketleri sağlamaktadırlar. Bu yaptıklarıyla ise dünya gidişatının yönünü çizmiş oluyorlar. İlluminati “kaostan beslenen bir düzen” kurmuştur. Örgütün hedefi ise “ tek devlet” “tek din” dir.

İlluminati örgütü yuvarlak masa konseyleriyle planlarını yapıyorlardı. Dünyadaki çeşitli ülkelere ülke liderleri yerleştiriyorlar ve bu liderlerle dünyanın yönetimini ellerinde tutuyorlardı.

İlluminati’nin dünya ülkeleri üzerinde en ciddi etkileri 1. Dünya Savaşı’nda görülmüştür. Savaşın çıkmasından, Osmanlı Devleti’nin yıkılmasına kadar planlı hareket eden İlluminati dünyayı karıştırarak bir düzensizlik elde etmek istiyordu. Elde ettikleri düzensizlik ve kaostan ise yeni dünya, tek devlet oluşturacaklardı.

İlluminati maddi anlamda da çok güçlü bir devlettir. İlluminati’nin 10 büyük liderinin serveti, 102 bağımsız devletin milli gelirinden çok daha fazladır. İlluminati’nın son hedefinin ise Dünya enerji kaynaklarını ele geçirmek olduğu bilinmektedir. Bu amaçta hedef ülkeler; ABD, Rusya, Çin, İran ve Türkiye’dir.

En yaygın görüş ise dünya gücü Amerika üzerindedir. Amerika’nın 100 yılı aşkın süredir İlluminati kontrolünde olduğu düşünülmektedir.

David Rockefeller dünyanın en büyük bankalarının en büyük hissedarıydı. Ayrıca dünya petrol pazarının da önemli bir hissedarıdır. David Rockefeller’in şirketlerinin elde ettiği ciro dünyadaki pek çok devletin milli gelirinden çok daha fazladır. 91 yaşında olan David Rockefeller’in da illuminati üyesi olduğu düşünülmektedir.

Ayrıca illuminati birçok yayın organını da elinde bulundurmaktadır. İlluminati yalnızca siyasi yayın değil daha birçok yayın yapmaktadır.

İlluminati ve Bilgisayar Oyunları, Çizgi Filmler, Şarkılar

İlluminati yalnızca açıktan değil birçok gizli ve subliminal mesajda vermektedir. Bu mesajlarını  bilgisayar oyunları, çizgi filmler ve şarkılar aracılığıyla verebilir. Bu nedenle hiç bilmediğimiz bir şekilde illuminati mesajları  alabiliriz. Özellikle çocuklar bu anlamda çok ciddi risk altındadır.

Bu örgüt oldukça dikkat çeken bir örgüttür. Günümüzde birçok sanatçı da illuminati örgütünden olduklarıyla ilgili açıklama yapmaktadır. Ancak örgüt ve üyeleri tamamen gizlidir. Örgüt üyelerinin üyeliklerini açıklama gibi bir durumu olmadığından bu tarz açıklama yapanların genel anlamda dikkat çekmek için bu açıklamayı yaptığı düşünülmektedir.

İlluminati Örgütüne Kimler Girebilir?

Eğer ki çok zekiyseniz ya da ünlüyseniz illuminati örgütüne girmeye çabalamadan kendileri örgütün içine sizi almaya çalışacaktır. İlluminati örgütüne ünlülerin alınma yaşı genel olarak 27’dir. 27 yaşlarında ünlülerin örgüt içine alınması amaçlanmaktadır. Amy Winehouse 27 yaşındayken kendini İlluminati örgütünün içine çekmeye çalıştıklarını ancak direnerek, onlardan olmadığını söylemişti. Bu durum ise İlluminati mi öldürdü sorularını akla getirmişti. Kesin olmayan bilgiye göre İlluminati içine almaya çalıştığı ünlüleri içine alamadığında bu konuda başarılı olamadığında bilhassa sırlarını ifşa etmemeleri için bu kişileri öldürmekteydi.

İlluminati ile ilgili başka bir söylenti ise İlluminati’nin henüz ünlü olmamış bir kişiyi belirlediği ve bu kişiyi tespit ederek üzerinde çalıştığıdır. Söylentiye göre İlluminati ünlülerin ünlü olmasında ya da liderlerin liderlik kazanmasında yardımcı olmaktadır. Daha sonrada yükselttiği kişilerden hizmet alarak örgütü güçlendirmektedir. Hatta Tükiye’de illuminati’nin yükselttiği düşünülen ünlülerin başında Acun gelmektedir. Bir muhabirken bir televizyon kanalı olacak kadar ve özellikle birçok televizyon programı oluşturup, bu programlardan çok fazla kazanç elde etmesi Acun’un İlluminati olduğunu düşündürmektedir.

türkiye için elele

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - AFETE HAZIR KENT

13-06-2019 - 12:48

 
2 - İLLUMİNATİ NEDİR?

02-02-2019 - 23:55

 
3 - ’KİM BU JUAN GUAİDO’

26-01-2019 - 23:53

 
4 - KOMUTAN NASIL OLUR!

16-01-2019 - 23:47

 
5 - İŞTE İLLUMİNATİ GERÇEKLERİ

07-01-2019 - 23:28

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 69 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 30°C 14°C

Salı Kuvvetli Sağanak Kuvvetli Sağanak 30°C 17°C

Çarşamba Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 27°C 17°C           YORUMLAR
SELİN AKAR

     Ülkemizin böyle Akademik ünvanlı öncülere ihtiyacı var. Kayıp annelerine ülkemizin her kesimi destek vermelidir. Her b..a ...

HASAN ALİ YILMAZ

     Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Yaptığınız toplum için çok değerli. Ekip harika gözüküyor..... ...

VELİ TİRYAKİ

     Ülkemizde Teröre insan kaynağını kesecek olan yine bölgenin insanlarıdır. Kayıp annelerinin bu insanca cansiparene mücadelesine Üniversite ...

CENK ÇAYIRLI

     Değerli hocam yaptığınız açıklma o kadar önemli ki Ülkemizde deve kuşu misali başlarını kuma gömüp susanlara ...

ERDEM TUNÇ

     Bakan Pakdemirli ağzından baklayı kaçırdı. Basın açıklamasında Türk Hava Kurumu Chp ile işbirliği içinde deyiverdi. ...

SELİN SEVER

     Sayın Bakan TSK nın ve THK nın uçaklarını yaşlı diye kiralamadığınızı söylüyorsunuz. Acaba Rus Helikopterlerin 60 ...


           ANKET
Önümüzdeki Süreçte Bir Erken Seçim Bekliyormusunuz.?
% 69 √ Toplam : 20 - 1- Evet Bekliyorum
% 25 √ Toplam : 7 - 2- Hayır Zamanında Yapılır
% 7 √ Toplam : 2 - 3-Fikrim Yok
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim