Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Trump: Göstericilere karşı tanklar sokağa çıksın
BARO’DA FEYZİOĞLU YALNIZ KALDI
Korona virüsten bugün 22 kişi yaşamını
EREN YILDIRIM SERBEST BIRAKILDI
Türkiyenin ilk sanal fuarı Shoedex


Ajans 09/ Aydın Haberleri - AYDIN İYİ PARTİ SEÇİME GİDİYORR.
AYDIN İYİ PARTİ SEÇİME GİDİYORR. BU YAZININ EKLENME TARİHİ 03-01-2020 / 23:02 | BU YAZI TOPLAM 1162 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDIN İYİ PARTİ SEÇİME GİDİYORR.

iyi ile ilgili görsel sonucu

İyi parti Genel idare kurulunun 16.09.2019 tarihli kararı ile olağan kongre kararı alınmış ve bu karar istinaden de Aydın ilinde 08 şubat  ile 29 mart 2020 tarihleri arasında kongre yapma kararı almış buna istinaden üye sayısı 400 ü geçen ilçelerde 05 ocak Pazar günü delege seçimi yapılacağı üyelere bildirilmiş olup adaylarda yavaş yavaş belli olmaya başlamıştır. İlk adaylığını İncirliova ilçesi Mevcut iyi parti ilçe başkanı Ahmet ALAK beyefendi açıklamış aka bin de  Efeler ilçesinde aynı zamanda Efeler belediyesinde İYİ partiden Belediye meclis üyesi olan İlhan ADIYAMAN beyefendi açıklamıştır. Geçen hafta içerisinde Söke ilçesinden iyi parti üyesi Erhan AKKIN beyefendi adaylığını açıklamıştır.

Yapılan açıklamalardan sonra bazı basın haberlerinde ‘’ İYİ PARTİDE KILIÇLAR ÇEKİLDİ.’’ ‘’ İYİ PARTİ SÖKEDE KILIÇLAR ÇEKİLDİ.’’ Gibi çatlak sesler gelmeye başlandı, haberin içeriğine bakıldığında kayyum davaları öne sürülmekte ve sanırım haberin kaynağı da aynı gibi, daha önce yapılan açıklamalarda kayyum ile ilgili dava açan kişilere yetkili ağızdan ‘’iyi partide kaos çıkarmaya çalışanlar başarılı olamamışlardır ve hiçbir zamanda başarılı olamayacaklardır.’’ Gibi sözler sarf edilince  aklıma 2016 yılında MHP olağanüstü kurultaya gitmek için imza toplanmış olmayınca da kayyum atanması için mahkemeye başvurulmuştu şimdi buradan soruyorum bugün  kayyum davası açanlar partiyi karıştırmak için kaos yaratıyorsa 2016 da dava açanlar kimdi amaçları ne idi bunu kaos yaratanlar diyenlere bir sormak gerekir bu kişiler neden kayyum davası açtılar diye ama biraz araştırırsak neden olduğunu görebiliriz.

KAYYUM kelimesine sözlüğe baktığımız zaman ‘’ “belli bir malın yönetilmesi veya belli bir işin yapılması için görevlendirilen kimse” olarak açıklanmaktadır. Yani ortada bir iş var ve bunu yönetemiyorlar ise ona engel olmak içindir diyor parti için ne anlama geliyor ve neden Dava açıyorlar 2820 sayılı siyasi partiler kanunu ne diyor. ‘İlçe başkanı ile ilçe yönetim kurulu ilçe kongresince seçilir. İlçe başkanı ile ilçe yönetim kurulunun; seçim şekli ve il yönetim kurulunca veya merkez karar ve yönetim kurulunca hangi hallerde ve nasıl işten el çektirileceği ve geçici yönetim kurulunun nasıl oluşturulacağı parti tüzüğünde gösterilir. El çektirme kararı 101 inci maddenin (d-1) bendinde gösterilen haller dışında yetkili kurulların üye tamsayısının üçte iki çoğunluğu ve gizli oyla alınır. İşten el çektirme kararının ilçe yönetim kuruluna bildirilmesinden itibaren otuz gün içinde ilçe kongresi toplanarak yeni ilçe yönetim kurulunu seçer. Bu süre içerisinde ilçe kongresi için yeni delegeler seçilmiş değilse, kongre eski delegelerle toplanır. Bu iller için ise 45 gündür.

Kısaca bunu  açıklayacak olursak  atanmış bir yönetim ilçeler de 30 gün illerde ise 45 gün içerisinde atanan kişi tarafından seçime götürür ama biz baktığımızda parti kurulalı 2 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen  her 4 ayda bir yönetim değişmiş kimse koltuğunu bırakmak istemeyince aynı 2016 da yapıldığı gibi haklı olarak dava açmışlardır bu kişiler bozguncu değil bence gerçek dava adamlarıdır nasıl 2016 yılında yargı ya başvuranlar  kahraman ise bugün de yargıya başvuranlar aynıdır.

ADALETİN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ.

Ben şuna inanıyorum ki İYİ parti büyük bir partidir ve kimse de kaosa götüremez ayrıca bu seçimlerde  bu şekil ithamlar yerine demokrasi şöleni havasında geçmesini arzu ederiz. Seçimlerde hak, hukuk, adalet ve eşitlik olmalı nedeni şuan Efeler ilçesinde adaylığını açıklayan 1 kişi olmasına rağmen basında gördüğümüz ve kendi beyanına göre ilçe genel sekreterinin bir açıklaması var büyüklerimiz uygun görürse diye ben buradan kendisine soruyorum büyüklerin kim büyüklerin uygun görmesi demek yarın seçildiğin zaman bağımsız olamayacağını büyüklerin ne derse yanlışta olsa doğru da olsa onların sözünden çıkamayacağını bilmen gerekir keşke büyüklerinin uygun görmesiyle değil de üyelerin oylarıyla deseydin daha doğru olurdu. Buradan yine İYİ parti yetkililerine sesleniyorum Basında bu ve buna benzer laflar çıktıktan sonra bu kişi aday olsa da olmasa da eşit şartlarda yarışmak adına iyi partinin geleceği adına ve seçilirse 3 yıl töhmet altında kalmaması için seçimlerle ilgili hiçbir şekilde görev almaması gerekir diyeceğim ama şuan görüyoruz ki bu kişinin seçimle ilgili olarak görevlendirildiği görülmektedir. bu eşit değildir ve Demokrasi şöleninde bir seçim geçmesini istiyorsak delege seçimlerinde önce ETİK olarak ya görevinden istifa etmeli yada seçimle ilgili hiçbir görev verilmemelidir.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - VARLIĞI İLE HUZUR VEREN TÜM İYİ DOSTLARIMA

20-02-2020 - 00:50

 
2 - OLMADI BAŞKAN!

08-02-2020 - 13:19

 
3 - OLMADI BAŞKAN!

08-02-2020 - 13:19

 
4 - AYDIN İYİ PARTİ SEÇİME GİDİYORR.

03-01-2020 - 23:02

 
5 - AHHH AHHHH

01-01-2020 - 14:20

 
 
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 5 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
AHMET CAN

     Sayın Cumhurbaşkanımız Ülke ekonomisini düze çıkarmak için mücadele ederken Diyanet arkadan hançerlemekmi istiyor. Başkan senin amacın ...

CENAP KAYAALP

     Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistandır; Vatan büyük ve Müebbet bir ülkedir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... ...

HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Akşam Güneşi Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan sosyal aşk dalında,platonik bir aşkla ilerleyen duygu yüklü bir ...

SENEM BOZKURT

     Be Densiz Din Tüccarı. Ülkede sübyan cocuk tacizcileri tecavüzcülerine sessiz kalan Rüşvet ihtimas adam kayırmaya ses ...

KÜRŞAT GÜLER

     Prof.Öztürke katılıyorum.. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-tevfik-ozluden-kritik-uyari-maske-takanlar-dikkat-279485h.htm ...

SENEM ÇETİN

     Asuman Abla Yazınılarını duayeni olduk. Güzel yazın için teşekkür ediyorum. İl dışında bulunan Annemin bu vesileyle ...


           ANKET
Türkiyenin Covid-19 ile Mücadelesini başarılı buluyormusunuz...
% 61 √ Toplam : 14 - Evet Buluyorum
% 35 √ Toplam : 8 - Hayır Bulmuyorum
% 5 √ Toplam : 1 - Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim