Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ESKİ AKP’Lİ VEKİLDEN MİT’E AĞIR SORU!
DAVUTOĞLU: İktidar darbecilerle kol kola
Türkiye’de 17 kişi hayatını kaybetti
“15 TEMMUZ DARBESİNİN BİR NUMARALI DESTEKÇİSİ
M60T Tanklarının modernizasyon faaliyetleri tamamlandı


Ajans 09/ Aydın Haberleri - VARLIĞI İLE HUZUR VEREN TÜM İYİ DOSTLARIMA
VARLIĞI İLE HUZUR VEREN TÜM İYİ DOSTLARIMA BU YAZININ EKLENME TARİHİ 20-02-2020 / 00:50 | BU YAZI TOPLAM 5460 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VARLIĞI İLE HUZUR VEREN TÜM İYİ DOSTLARIMA

 

Sevgili dostlarım bilindiği üzere 5 ocak 2020 tarihinde üye sayısı 400’ün üzerinde olan ilçeler, Didim, Efeler, Kuşadası, Nazilli ve Söke ilçe delege seçimleri yapıldı ve delegeler seçildi. 400 üyeyi geçmeyen ilçeler ise mevcut üyeler ile seçime girecekler , Başkan adayları açıklama yaparak seçim çalışmalarını yaptı ve yapıyorlar. Her zaman söylediğimiz gibi seçimler bir demokrasidir ve demokrasinin gereği neyse yapılması gerekir bu nedenle tek aday ile değil çok adaylı olması seçimlere ayrıca bir hava getirmiştir.

Sevgili dostlarım şimdiye kadar yapılan bu konularda yapılan iyi hareketleri ve yanlış hareketleri inceleyecek olursak yada eleştiri olarak kabul edeceksek önce eleştiri hakkında bir ön bilgi verelim.

ELEŞTİRİ : Eleştiri’ deyince aklımıza sürekli yapılan şeyler üzerinde olumsuz bir şekilde yürütmüş olduğumuz olumsuz, savunulan görüşün zıttı fikirler gelir oysaki eleştiri tam olarak bu değildir. Bir konu hakkında olumlu ve olumsuz düşüncelerinizi beyan etmenizdir. Bir konu hakkında yorum yapıyor ve o konuyu geliştirip o konu hakkında yeni bilgiler katarak başka bir yöne çekiyorsanız eleştiri yapıyorsunuzdur. Eleştiri yapmak bir konu hakkında fikirlerinizi, çözümlemelerinizi ve analizlerinizi yaptığınız konuşmalar olarak da görülebilir. Eleştirinin genel olarak inceleme ve sorgulamaya yönelik bir yorumlama türü olduğunu söyleyebiliriz. Eleştiri size yapılan hataları görmenizi sağlar ve doğruyu bulmanıza yardımcı olur.

İlk eleştirim bir basında il başkanının bir yazısını okudum aynen söylediği ‘’Aydın’da 01.01.2019 tarihinden bu yana 4 bin üye yaptık. 2019 yılının başında 1900 üyemiz vardı, şimdi 5.800 üyemiz var ‘’ 

İnsan sormadan edemiyor İyi parti kurulduğundan beri 17 ilçeli bir il de her ilçenin 100 kurucu üyesi olsa ki fazla olan da vardır eksik olan da vardır zaten bu sayı 1700 eder kurulduğundan yaklaşık 1 yıl sonra göreve geldiğine göre önce ki dönemdekiler hiçbir üye kaydetmemiş midir, bunu eski il başkanlarına sormak lazım yada sayın başkana şunu soralım eğer 4.000 üye yapmış iseniz bu üye çalışmaları köy köy mahalle mahalle yapılan çalışmalar resmi sitelerinde neden görünmemektedir?  resmi site ne demektir yapılan çalışmaları, ilan ve duyuruları .. vb. şeyleri üyelerine aktarmak demek değil midir?

Farklı bir bakış açısı sunalım kurucu üyelere de bu konuyu sordum gerçi sormaya da gerek yok seçim çalışması dolayı ile birisi üye yapmamışlar dediğini diğerinin ise neden üyenin kayıt olmadığını açıkladığını bizzat duydum. Sayın başkan bu üye kayıtlarında sizin belirtiğiniz gibi olmadığı üyelerin nasıl yapılacağı Tüzüğünüzde yazıyor.

 TÜZÜK MADDE 5: İlçe yönetim kurulu üyelik başvurusunu, İYİ Parti Tüzüğündeki hükümlere göre inceleyerek, en geç on beş gün içinde karara bağlar. Başvurunun kabulü halinde üyelik kaydı, ilgilinin adı ve soyadı, T.C. Kimlik Numarası, doğum yeri ve tarihi, öğrenim durumu, mesleği veya sanatı, ikametgâhı ve iletişim bilgileri, köy ve mahalle esasına göre düzenlenmiş olan Üye Kayıt Defterine, karar tarih ve sırasına uygun olarak işlenir. 

Şimdi tekrar soralım göreve geldiğinizde üye kayıt defterinde 1.900 üyemi vardı yoksa üye kayıt defterinde yada sizin deyiminizle karar defterinde kararı alınmış kaç üye kayıtlı idi keşke bunları açıklasaydınız o zaman göreve geldiğinizde ne kadar üye olduğu resmi rakam ile açıklamış olurdunuz yoksa ortada ben evrakları vereli 1 yıl oldu üye oldum ama hala E-devlet Yargıtay sayfamda  üyeliğim gözükmüyor diyerek dolaşmazdı sanırım sizin sistemler de bir düzensizlik var üye kayıt yapılamıyor. Eğer gerçekten 4000 üye yaptıysanız şunu diyebilirsiniz üye kayıt makbuzu geldiğimizde numarası 344111 idi şimdi 348111 diyebilirsiniz siz derseniz her ilçe ayrı açıklamayı da ilçe ilçe yapabilirsiniz, ben bu ifadelerden anlarım ki göreve geldiğinizde 1900 üye Yargıtay tarafından onaylanmış buna istinaden 3.000-3.500 kadar üyede karar defterine işlenmiş ama Yargıtay tarafından onaylanmadığı için kayıtlarda görünmemiştir siz geldikten sonra Yargıtay onayladığı için bu üyeler hanenize işlenmiştir Aksini söylüyorsanız karar defteri resmi bir belgedir basına gösterebilirsiniz herkes öğrenir.

Şimdi kongrelere gelecek olursak ilk kongre 08.02.2020 tarihinde tek adaylı olarak Kuşadası ilçesinde yapıldı hafızam yanıltmıyorsa üye sayısı 650 civarı ve delege sayısı 159 idi ve 159 delegeden 116 delegenin oyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi. Tek adaylı seçimler hiçbir zaman şölen havasında geçmez bakı delege sayısı dahi % 20 anlayacağınız üyeler dahi getirilememiş bu sizce başarı denebilir mi bence %20 başarı değildir derseniz salon dolu idi ona katılırım 17 ilçeden gelen misafirler salonu doldurmaya yeterlidir.

Bir gün sonra yani 09.02.2020 tarihin de İncirliova ilçesinde seçime gidildi ve  bir birinden değerli iki genç kardeşimiz aday oldular, üye sayısı 394 olduğu için delege seçimi yapılmadı ama burada bir şölen havası bir demokrasi vardı nasıl mı katılım yüksek 394 üyenin 330 a yakın üye seçimlere katılmış ve oylarını kullanarak mevcut başkanı tekrar seçmişlerdir. ilçe teşkilatı misafir ağırlama , afişlerin asılması, karşılama, flamaların ve bayrakların asılması, gönderilen çelenklerin yerine alınması  konusunda disiplinli bir şekilde hareket ederek hazırlanmışlardır ve kendilerini bu özverili çalışmalarından dolayı  da kutluyorum.

15.02.2020 tarihinde ise herkesin merakla beklediği Merkez ilçe efelere gelindi. Yine burada da iki genç kardeşimiz yarıştılar ve güzel bir seçim oldu hak eden kazandı Burada belki de bana diyeceksiniz taraf mı tutuyorsunuz hayır neden HAK EDEN KAZANDI dediğimi açıklayacağım. Burada mevcut yönetimde ki arkadaşlar hizmet etmeye mi yoksa sadece seçimi kazanmaya mı geldiler bilemiyorum çünkü organizasyon benim gözümde sıfırdı. Haklarını yememek lazım karşılama güzeldi her iki genç aday da misafirleri beraber kapıda karşıladılar tek güzel yanı da sanırım bu idi diğer şeylere baktığımız da ikramlar meyve suyu ve kuru pasta iyi düşünülmüş ama keşke bunlar orada bulunan masalara sadece üst üste kağıt kutularla bırakılmayıp 3-5 tane plastik tabaklar ile masalara konsaydı meyve suları da dizilseydi daha hoş olurdu gönderilen çelenkler bırakıldığı yerde kalmayıp protokolün karşısına sahneye koysalardı  daha hoş olmazmıydı, en önemli konu ise ben belki yalan söylerim görüntüleri izleyin her törende ne vardır Büyük bir Türk Bayrağı yanında Atatürk posteri siyasi kongre ise bu ikisinin yanında partinin Genel başkanının portresi ve parti bayrağı vardır. peki salonda her taraf parti bayrakları ile donatılmış siz hiç bu parti bayraklarının arasında bir tane TÜRK BAYRAĞI gördünüz mü ben göremedim. Bir salonda bir parti bayrağı TÜRK BAYRAĞINDAN fazla olamaz, ama diğer kurultaylarda vardı. Efeler de kazanan neden hak etti dediğimi de burada açıklamış olayım  sayın başkan İlhan ADIYAMAN  yönetimini sahneye davet ettiğin de görüldü ki  bayanların çoğu kırmızı kazak üzeri beyaz fular erkeklerde ise beyaz gömlek üzerine kırmızı kravat taktıklarını gördüğümde birine sordum neden çoğunuz bu şekil giyindiniz dediğimde aldığım cevap karşısın da gururlandım verdiği cevap ‘’ AL BAYRAĞIMIZIN RENGİ KIRMIZI – BEYAZ ‘’  bende haklı olarak birisi daha seçilmeden bunu düşünüyorsa seçildikten sonra neler yapmaz ki dedim ve kendisini takdir ettim umarım bunu okuyanlarda takdir edecektir. 

Tarafsızlık ilkesi ; Siyasi olaylarda tarafsızlık olmak zordur ama bu tarafsızlığı da göz göre göre yapmak etik değildir. Mesela en baştan başlarsak Cumhurbaşkanı bütün ülkenin Cumhurbaşkanıdır ve tarafsızdır, aynı şekilde Başbakan yine tarafsız olmalıdır, Milletvekilleri seçmenine karşı tarafsız olmalıdır. Siyasi partilerin kongrelerinde ise  İllerde  parti il başkanı, ilçe başkanı, seçilmiş belediye başkanı, Meclis üyeleri, gençlik kolları ve bunların yönetimlerinin de  olan kişiler de tarafsız olmalı oy hakları var ise oyunu perde arkasında kullanarak rengini kimse bilmemeli ki tarafsız olduğunu bilelim. Gördüklerimi duyduklarımı yazdıktan sonra taraflı ya da tarafsız olduğuna siz karar verin. Efelerden örnek vereyim kongre takvimi açıklandıktan sonra ilk aday İlhan ADIYAMAN bey adaylığını basın önünde açıkladı, bir ilçe başkanı adaylığını açıklar iken yanında kimler bulunur en azından mevcut ilçe başkanı bulunur İl başkanı bulunur seçilmiş belediye meclis üyeleri bulunur bunlar etik olan kurallardır mazereti olmayanlar bulunur mazereti olanlar ise mazeretini bildirir ama görüyoruz ki Sayın İlhan ADIYAMAN adaylık açıklamasını yapar iken yanında hiçbir yönetici yoktu ben orada idim  diyen varsa görüntülerde hepsi görünürdü buradan soruyorum sayın İl başkanı ve katılması gereken kişiler neden katılmadınız. yoksa İlhan ADIYAMAN istediğiniz bir aday değilmiydi hani kameralar karşısında şölen havasında idi. Ama diğer kardeşimiz şevki bey açıklama yapar iken tam kadro oradaydınız ne değişti eksiksiz katıldınız. İncirliova da Tolga bey bir kahvaltı düzenledi ama orada da göremedik bir nedeni var mı bilmiyoruz bir Televizyon programında açıklarsanız herkes öğrenir.

Hak eden kazandı demiştim ya ben gerçekten doğru söylemişim sayın başkan şükran Güngör salonunda ki o hareketler ne idi adaylar konuşma yapacak Sayın İlhan bey çıkarken sadece delegeler ve misafirler alkış yapıyor ama sayın şevki bey konuşma için çıkacak iken birileri dışarda bekleyen sanırım gençlik kollarında ki kardeşlerimiz toplanarak sağ tarafta bir koridor oluşturularak ıslıklar tezahüratlar Dik dur eğilme teşkilat seninle gibi sloganlar iyi ki divan kurulu fark etti de uyardı keşke gençlik kollarını bu şekil kullanmak yerine bayraklar asılırken Türk bayrağı da astırmak için talimat verilseymiş gerçi onlarda suç yok torbayı getirin asın denmiştir ki gençlerde bakmadan asmışlardır yoksa düzgün talimat verilseydi düzgün bayraklar seçilir asılırdı öyle torbadan çıktığı gibi buruşmuş bir şekilde asılmaz dı. İşte bu hareketleri gördüğümüz de Sayın İlhan ADIYAMAN beyin seçimlere çok güzel hazırlandığını projelerini iyi anlattığını ve kendini ispat ettiğini görüyoruz ki bu kadar teşkilat karşısında olmasına rağmen seçimi aldığını düşünüyorum. 

Yine il başkanlığı resmi facebook sitesine baktığımızda Kuşadası kongresinin , İncirliova kongresinin ve Söke kongresinin boy boy resimlerinin bulunduğu ve seçilen Başkan adayları tebrik ettiğiniz görülmekte ama iş Efeler ilçe Başkanlığı seçimlerinde seçilen Aday ilhan ADIYAMAN olunca  bir gazete haberiyle geçiştirerek Eski başkana teşekkür yeni başkana başarılar dilemek bence olmamış tarafsız olarak efelerin seçimleri de yayınlanmalıydı taraflı davranmak bu şekil belli edilmemeliydi. Hani iyi parti demokrasi getirmek için kurulmuştu eğer demokrasi anlayışı bu ise daha çok yol yürümemiz gerekiyor.


Bu seçimlerde kaybedenin olmayacağını ama  kimse kimseyi kırmadan planlarını projelerini anlatacak ve delegeleri kim ikna ederse o başkan olacak kazanan da İYİ PARTİ olacak diye düşüncesi ile SAYGILARIMLA...

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - KIRGINIM VE ŞOKTAYIM

09-07-2020 - 21:29

 
2 - KAYYUM NE DEMEK BİLİYORMUSUN?

05-07-2020 - 17:52

 
3 - DELEGENİN KARŞISINA DEDİKODULARLA DEGİL PROJELERLE ÇIKALIM

01-07-2020 - 18:08

 
4 - BAŞARININ BABASI ÇOKTUR AMA BAŞARISIZLIK ÖKSÜZDÜR.

30-06-2020 - 11:17

 
5 - İYİ DOSTLARA MEKTUP

10-06-2020 - 18:00

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 10 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SELİN SEVER

     Türkiyeyi Yugoslavyaya dönmedürecek bu yasa AYM den dönecektir... ...

VAHDET DEMİR

     Aydın İYİ Parti Demokratik bir seçime imza attı. Tüm İYİ Delegeleri bu Demokrasi şölene gösterdikleri ilgiden ...

EREN EFE

     Ülkem Yasaklar Ülkesi. Yaşasın İleri Demokrasi. Bu barolar çok oldu bölmek gerek ki sesleri çıkmasın. Sosyal ...

HASAN ALİ KAYABAŞI

     BARO Başkanlarımızın haklı mücadelesinde yalnız değilllerdir. AKParti kendi sonunu hazırlıyor. Bu düşüşün hızını artıracaktır.Bu yaptıkları Bölücülüğü ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Hüseyin Reis yazılarını özlemişiz... Yazdıklarına katılıyorum. Bir ülkücü olarak başka bir yere gidemem ama bir çok ...

AYŞE SUNAL

     Yıllardır AK Partiye oy verdim. Ülkenin geldiği durum beni yeni arayışlara itti. İlk defa İyi Partide ...


           ANKET
COVİD-19 Tedbirlerinin gevşetilmesinin zamanlamasını nasıl değerlendirirsin.?
% 34 √ Toplam : 74 - 1- Çok Erken Buluyorum.
% 18 √ Toplam : 39 - 2-İktidar Doğru yapmıştır.
% 49 √ Toplam : 107 - 3-Benim için FARKETMEZ!
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim