Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
M60T Tanklarının modernizasyon faaliyetleri tamamlandı
Suudi Arabistan’a balistik füze saldırısı
Erdoğan’dan Libya ve Doğu Akdeniz açıklamaları
GÜNLÜK VAKA SAYIMIZ BİNİN ALTINA DÜŞTÜ
AZERİ ORDUSU ERMENİ SİPERLERİNİ VURDU


Ajans 09/ Aydın Haberleri - İYİ DOSTLARA MEKTUP
İYİ DOSTLARA MEKTUP BU YAZININ EKLENME TARİHİ 10-06-2020 / 18:00 | BU YAZI TOPLAM 2958 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ DOSTLARA MEKTUP

SEVGİLİ  İYİ  DOSTLARIM ;

Bilindiği gibi 24 Haziran seçimlerinden sonra iyi parti genel merkezinden gelen bir genelge ile yerel seçimlerde aday olabilecekler ve yeni bir oluşum oluşturulabilmesi için 81 il ve ilçelerinde ki mevcut yönetimler istifaya davet edilerek yerlerine atamalı yönetimler gelmiş ancak iyi parti tüzüğünün ‘’Yönetim kurulu başkan ve üyeliklerinde boşalma MADDE 26 Yönetim kurulu asıl ve yedek üyeliklerinde el çektirme suretiyle toplu bir boşalma olduğu hallerde Genel Başkanın teklifi ve Genel İdare Kurulunun kararıyla geçici yönetim kurulu ve başkanı atanır. Atanan geçici yönetim kurulları atandıkları tarihten itibaren kanunda öngörülen süreler içerisinde kongre kararı alır.’’ Bu süre 2820 sayılı siyasi partiler kanununa göre illerde 45 gün ilçelerde ise 30 gün içerisinde seçime gider , bu süreçte yeni delegelerini seçer eğer delege seçimi yetişmez ise eski delegeler ile seçime gider demesine rağmen bir türlü seçime gidilmeyerek atama ile yönetilmeye devam edilmiş Eylül 2019 genel merkez tarafından gnel kurul kararı alınmış 08 şubat 2020 tarihinde ilçe kongreleri başlamış 31 mart 2020 tarihinde bitmesi gereken ilçe genel kurulları 12 ilçenin yapılması ile birlikte ülkemizde görülen 11 mart 2020 tarihinde COVİT_19 bulaşıcı hastalık nedeni ile ileri bir tarihte yapılmak üzere 5 ilçenin genel kurulu yapılamamıştır.

İlk olarak 08 şubat tarihinde Kuşadası ilçesi 09 şubat 2020 tarihinde de İncirliova ilçesi yapılmış ve buralarda mevcut başkanlar kazanarak görevlerine devam etmişler, en demokratik ve en çekişmeli seçim ise 15 şubat 2020 tarihinde Efeler ilçe başkanlığında yaşanmış  iki genç aday kıyasıya bir mücadeleden sonra bayrak yarışını İlhan ADIYAMAN kazanmıştır. İlhan ADIYAMAN’ ın kazanmasından il yönetimi sanki sayın ADIYAMAN ekibine karşı bir tavır içinde olduğu sezinlenmektedir. Acaba il yönetimi etik kurallarını hiçe sayarak tarafsız davranması gerekirken yoksa karşı adayın kazanmasını mı istiyorlardı belki de tekrar İl başkanlığına aday olacaklardı ve sayın ADIYAMAN kazanması durumunda  istedikleri delegele listesi kazanamayacak il başkanlığı seçimlerinde Efeler’den gerekli oyu alamayıp hesapları alt üst olacaktı ki sanırım öyle de oldu nasıl diyecek olursak daha önce ki yazılarım da belirtmiştim. Yine yazayım.   Sayın Adıyaman’ın adaylık açıklamasında il ve ilçe yönetiminden kimse bulunmaz iken diğer adayın Adaylık açıklamasında ilçeler dahil herkes gelerek sanki Adıyaman’a karşı bir gövde gösterisi vardı ama şu bir gerçekti seçimler DELEGELER ile kazanılıyordu sanırım bunu unutmuşlardı.

DİĞER KONULARI SIRALAYACAK OLURSAK ;

1-Yapılan bütün ilçelerin kongreleri İl sayfasında paylaşılırken Efeler ilçe başkanlığının kongresi sadece gazete küpürü paylaşılmış,

2-Kongreleri yapılan ilçeler ziyaret edilip başarı dilenirken evlerinin arka kapısı olan Efeler ilçe başkanlığına Hayırlı olsun demek için giden olmamıştır sahi Efeler ilçe başkanlığı binası nerededir ve il başkanı ve yönetimi 15 şubattan itibaren acaba kaç defa gitti cevap verirse öğreniriz.

3- 5 haziran dünya çevre günü nedeni ile Ayçep ve Köşk Ayçep organizasyonu kapsamında KUYUCULAR – BEYKÖY Jes nöbeti alanında gerçekleştirilen basın açıklamasında, katılan herkes sitelerinde yayınlanmasına rağmen Efeler ilçe başkanlığının ismi geçmemektedir ancak sonra düzeltme yapılarak eklenmiştir eminim onda da baskı olmuştur diye düşünüyorum.

4-Her zaman söyleriz İllerin mutfağı ve vitrini daima  Merkez ilçedir ama anlaşılıyor ki il yönetimi hiç acıkmıyor açıkmış olsalardı ara sıra mutfağa girelerdi. Neden derseniz bir il başkanı hangi ilçede nereye ziyarete gidecekse etik olarak o ilçenin başkanını da yanında götürür ancak görülüyor ki sayın başkanımız ‘’ Biz İYİ Parti İl Başkanlığı olarak, emeği geçen kamu çalışanları adına Aydın Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER’e, sağlık çalışanlarımız adına Aydın İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Osman AÇIKGÖZ’e, güvenlik güçlerimiz adına Aydın İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Suat EKİCİ’ye ve Belediye Personelimiz adına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU’na nezaket ziyaretinde bulunarak teşekkürlerimizi arz ettik.’’ Derken fotoğraf karelerin de Efeler ilçe başkanını göremedik ŞİMDİ SORUYORUM EFELER İLE ARANIZ DA BİR SIKINTI MI VAR.


SEVGİLİ DOSTLARIM ; 

Anladık ki siyasi partiler atama ile değil delegenin desteğiyle seçilmiş bir yönetim tarafından yönetilmesi daha faydalı olacaktır ve yöneticilerin İl merkezin’de ikamet edenler tarafından olması kaçınılmazdır. Sebebi belli en son İncirliova’da meydana gelen olayda sayın başkan ikametinden Aydın iline gelene kadar olay bitti zamanında müdahale edilemedi. Başkan yardımcıları neredeydi onlar neden gelmedi onu da başkana sormak gerekir.

Şimdi yaklaşık 1 ay sonra ilçe seçimleri bitince İl başkanlığı seçimleri yapılacak ve aldığım duyumlara göre 2 aday var ancak 3 ncü aday olarak mevcut il başkanı aday olacak mı olacak mı derken şimdiye kadar atama başkan idi, başkanlığı döneminde İyi partiye ne kazandırdı ne kaybettirdi yaptığım gözleme göre kazanılan bir şey yok ama çok şey kaybettirdiği açık sitelerini incelediğimizde ne görüyoruz var mı bir faaliyet yok tek paylaşılan şeyler ise TV kanallara çıkacak olan sayın vekillerin ve Genel başkanlarımızın kanal ve saatleri inanmayan bakabilir sitelerinde köylere gidip iyi partiyi anlatırken yada vatandaşın ayağına giderek üye olmaya ikna eden bir resim varda ben yok diyerek iftira mı atıyorum ama yok şimdi bu durumda bana kimse başarıdan bahsedemez. Başarının olmadığı yerde aday olunurmu bilemem ama bir parti merkezden yönetilir Kuşadasından değil belki bu yazıyı okurda aday olmadan önce merkeze taşınır.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - KIRGINIM VE ŞOKTAYIM

09-07-2020 - 21:29

 
2 - KAYYUM NE DEMEK BİLİYORMUSUN?

05-07-2020 - 17:52

 
3 - DELEGENİN KARŞISINA DEDİKODULARLA DEGİL PROJELERLE ÇIKALIM

01-07-2020 - 18:08

 
4 - BAŞARININ BABASI ÇOKTUR AMA BAŞARISIZLIK ÖKSÜZDÜR.

30-06-2020 - 11:17

 
5 - İYİ DOSTLARA MEKTUP

10-06-2020 - 18:00

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 10 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SELİN SEVER

     Türkiyeyi Yugoslavyaya dönmedürecek bu yasa AYM den dönecektir... ...

VAHDET DEMİR

     Aydın İYİ Parti Demokratik bir seçime imza attı. Tüm İYİ Delegeleri bu Demokrasi şölene gösterdikleri ilgiden ...

EREN EFE

     Ülkem Yasaklar Ülkesi. Yaşasın İleri Demokrasi. Bu barolar çok oldu bölmek gerek ki sesleri çıkmasın. Sosyal ...

HASAN ALİ KAYABAŞI

     BARO Başkanlarımızın haklı mücadelesinde yalnız değilllerdir. AKParti kendi sonunu hazırlıyor. Bu düşüşün hızını artıracaktır.Bu yaptıkları Bölücülüğü ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Hüseyin Reis yazılarını özlemişiz... Yazdıklarına katılıyorum. Bir ülkücü olarak başka bir yere gidemem ama bir çok ...

AYŞE SUNAL

     Yıllardır AK Partiye oy verdim. Ülkenin geldiği durum beni yeni arayışlara itti. İlk defa İyi Partide ...


           ANKET
COVİD-19 Tedbirlerinin gevşetilmesinin zamanlamasını nasıl değerlendirirsin.?
% 34 √ Toplam : 74 - 1- Çok Erken Buluyorum.
% 18 √ Toplam : 39 - 2-İktidar Doğru yapmıştır.
% 49 √ Toplam : 107 - 3-Benim için FARKETMEZ!
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim