Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ALBAYRAKIN CEVABI ÜLKEDE ŞOK YARATTI
VAKA SAYISINDA KORKUTAN TABLO
CHP’DEN İNCEYE YANIT GECİKMEDİ
İZMİTTE MİLLET İTTİFAKI AÇILIŞTA BULUŞTU
İNCE BİN GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ BAŞLATTI


Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler - SAĞDUYULU DELEGE SON SÖZÜ SÖYLEDİ
SAĞDUYULU DELEGE SON SÖZÜ SÖYLEDİ BU YAZININ EKLENME TARİHİ 21-07-2020 / 11:24 | BU YAZI TOPLAM 2331 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAĞDUYULU DELEGE SON SÖZÜ SÖYLEDİ

 

Sevgili iyi partili dostlarım İl başkanlığı tarafından alınan karar ile 12 Temmuz 2020 tarihinde İl başkanlığı seçimi İncirliova ilçesi sınırları içerisin de bulunan geniş ve açık alan olan Kültür parkında yapıldı. 

İyi parti il başkanlığı seçimin de 3 aday yarıştı ve bu adayların diğer partililer gibi Ankara’dan belirlenerek gönderilmediğinden dolayı güzel bir demokrasi örneği oldu. Adaylar pandemi süreci nedeniyle kısıtlamaların az da olsa kalkması ile çalışmalarına başladıklarını ve bu süreç içerisinde kendilerini delegelere anlatmaya çalıştıklarını gördük. Ne yazık ki daha önce de defalarca söylememe rağmen delegelerin karşısına Dedikodularla çıkmayın projelerinizle çıkın yoksa delegeler sizlere oy vermez dememize rağmen bazı adaylar delegelerin karşısına proje yerine dedi kodu ile çıkmayı tercih etmiştir, önceden de söylediğim gibi Aydın nüfus bakımından büyük ama yüz ölçümü olarak o kadar büyük olmadığı için dedikodular çabuk duyulmaktadır. 

Mevcut il başkanı Cemal SARI 19 ay görevde kalmasına rağmen tabanın sesine kulak vermediği, istişarelere açık olmadığı yönetim de 3-5 kişinin sözü geçtiğini ilçeler ziyaret edilmeyerek partiyi merkezden yönetmeyi tercih ettiği bunun sonucunda da 6 kişinin tepki amaçlı istifa etmesi ve istifa edenler hakkında arkadaşlar yoruldular, bize ayak uyduramadılar demesi ise yol arkadaşlarını daha da üzmüş olacak ki artık partide bir değişim rüzgarları esmeye başladığı açık açık görülmeye başlandı, sadece bunu kendileri göremedi, görevde olmanın avantajı ile biz bu işin üstesinden geliriz havaları vardı ve seçimde proje yerine şov üretmeye başladılar. Mevcut yönetim bu arada tabanın sesine de kulak tıkayınca iyi parti Aydında işlerin iyi gitmediği açık açık görünüyordu taban ne istiyordu aslında taban yönetimden fazla bir şey istemedi sadece yerel seçimlerde chp ile yaptıkları ittifakta kendilerine düşen haklarını istiyordu , taban madem Aydında bizim 110 bin e yakın oyumuz var biz neden sığıntı gibiyiz Büyükşehirde neden daire başkanlığımız yok Efelerde neden bir şube müdürümüz yok bizim belediyelerimiz de  CHP ye her türlü olanak sağlanırken CHP belediyelerinde neden bizlere yok denmesine rağmen yönetim ya pasif kaldı yada kulaklarını tıkadı seçmen bunu hep sordu ama cevap alamadı.

Kongrenin yapılacağı gün Cemal SARI ve ekibi aynı hataya yine düştüler, şunu bir türlü anlatamadık kendilerine insanın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır derler ya işte öyle 19 aydır görevdesiniz ama delegelere bir teminat verememişsiniz ve bu hataları şovla kapatmaya çalışmışsınız nasıl bir şov en başta yönetim kurulu adına her şahsa 1 adet sarı çelenk yaptırılarak yol boyu sıralamışsınız ama değmezdi bence israf inşallah bu israf İYİ parti kasasından çıkmamıştır çünkü seçimlerde bu gibi şeyleri aday kendisi karşılaması gerekir , en azından Genel Başkanımız Meral AKŞENER’in çelengini mavi ve sarı yaptırsaydınız daha uygun olurdu en azından parti rengi, o çelenk’i de sarı yaptırınca sanki bir mesaj gibi algılandı acaba Genel Başkan Cemal SARI’yımı destekliyor diye ama delegeler her şeyin farkındaydı, ikincisi seçim davulla zurnayla değil delegelerin oyları ile sandıkta kazanılır orada ki davulcuyu Dentis. Süleyman DEMİRCİ yada  öğrt. Yüksel ÖZTÜRK çağırmadı sanırım kongreyi tertip eden sizler çağırmış olmalısınız, sizler sandıktan çıkmayı öyle emin olmuşsunuz ki, değil kaybetmeyi fark atacağınızı düşünmüşsünüz, hani başkanım siz yönetiminizi tanıttıktan sonra bir arkadaş yanınıza gelerek size başkanım şovumuzu yaptık devam edeceğiz demişti işte aslında o şov değildi kendi kendini kandırmaktı. Belki de sizler bu 19 ay boyunca tabanın istedikleri ile uğraşıp tabanı memnun etmiş olsaydınız şova hiç gerek yoktu. Farkla seçimi kazanırdınız ama siz delegenin karşısına proje ile çıkamadınız. Çıkmış olsanız da delege şunu sorardı 19 aydır neden yapmadınız, bu soru her şeyi açıklardı.

Son olarak şunu söyleyeyim Halk artık her şeyi biliyor.

Gelelim diğer aday Dt. Süleyman DEMİRCİ’ ye her kesimden tanıdığı olan baba mesleğini icra eden köklü bir diş doktoru, delegenin karşısına çıkmasına da aslında gerek yok gibi bir şey neden mi diğer adaylar delegelere Süleyman DEMİRCİ’yi anlatmış nasıl mı diğer adaylar delegenin karşısına proje yerine Süleyman Demirci’nin milletvekilliği seçimlerinde 6’ ncı sırayı beğenmeyip istifa ettiğini , yok efendim sosyal medyadan iyi parti aleyhine paylaşımlar yaptığını ne varsa anlatmış ama bunların tepki amaçlı olduğundan nedense hiç bahsetmemişler, Süleyman DEMİRCİ’ de delegenin karşısına çıkıp bu sorulara maruz kaldığında doğruları söyleyip projelerini anlatınca delegelerin kalbinde bir taht kurmuş ki sandıkta delege gereğini yapmış, aynı şekilde yönetim listesi de seçim bölgesinde gerektiği gibi şov yapmayarak dik duruşları sayesinde ipi göğüsleyen taraf olmuştur, anlayacağınız iyi dostlarım her defasında söylediğim gibi DELEGELERİN KARŞISINA DEDİKODU  ile gidenler kaybetmiş PROJE ile gidenler kazanmıştır Süleyman demirci nin projesi ne idi hatırlarsak ilk önce  31 mart ta yapılan yerel seçimlerde iyi partinin haklarını almak için çalışacağım ,Aydın da iyi parti potansiyeli çok yüksek iyi parti’yi Aydın’da 1 nci parti yapacağım 4 milletvekili çıkartıp Büyük şehir belediyesini kazanacağız, bunu yaparken de ekibimle oturup konuşup değerlendirip çok çalışarak yapacağız demesi  bir siyasi parti için aslında en büyük proje budur yoksa çıkıp ta Aydında fabrika kuracağım denemezdi. Delegelerde bunu değerlendirdi.

Dt. Süleyman DEMİRCİ konuşmasında da belirtiği gibi sonuçlar açıklandığında sevinmeyerek gidip rakiplerini tebrik etti bu hareket dahi alkışlanması gerekirdi diye düşünüyorum.

Diğer adayımız öğrt. Yüksel ÖZTÜRK aslında siyasi konuşmalar bölümünde kurucu il Başkanı hakkında yapılan konuşmalardan sonra bütün iddiaları bitti talihsizlik mi desek bilemiyoruz onu kendilerine bırakıyorum.

Buradan delegelere sesleniyorum defalarca yazmama rağmen DELEGENİN KARŞISINA DEDİKODULARLA DEĞİL PROJELERLE GELİN sözlerimize dikkate aldıkları için kendilerine teşekkür ediyorum bundan sonrada aynı şekilde devam etmesi dileğimle.

İyi Parti Aydın’da  bir yarış daha bitmiş olup artık Aydın atanmışların değil seçilmişlerle yönetilecek olması sevindirici bu yarışta 599 Delegenin 551 tanesi seçime katılarak ayrıca bir demokrasi dersi vermiştir. Bu seçime  katılım oranı yaklaşık % 91 dir. 551 oyun kullanıldığı seçim de, 7 geçersiz oy, Beyaz liste 68 oy, Sarı liste 225 oy ve Mavi liste 251 oy alarak Aydın İyi parti il başkanlığı yarışında Süleyman DEMİRCİ ipi göğüsleyen taraf olarak DELEGELER bayrağı sayın DEMİRCİ ye layık görmüşlerdir.

Bize de delegelerin oylarına saygı duyarak hayırlı olsun demek düşer. HAYIRLI OLSUN.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 Delege S.M 13:28 - 21.07.2020

        İYİ Partili Gardaşlarımı kutluyorum. Her şeyin profesyonelce yapıldığı Pandemi kurallarında güzel bir ortamda çok demokratik bir seçim yapıldı. Delegelerin yoğun ilgi gösterdiği bir seçimde Delege kararını verdi. Kurucu Üye Süleyman demirciye güven oyu verdi. Cemaal sarı ve ekibine siz biraz dinlenin dedi. Ancak Yenilgiyi hazmetme erdemi gösteremeyen sarı ve ekibi partiye büyük zarar verecek bir kampanya başlattı. Ankara sarı ve ekibine dur desin partiye zarar veriyorlar.

   

 Agah Abiniz 11:27 - 21.07.2020

        Süleyman Demirci İYİ Partinin kuruluşundan beri partiye emeği geçmiş değerli bir insan. Partimize büyük katkıları o9lacaktır. Sarının beyhude çabaları bir işe yaramaz. Mazbatatyı almaya 200 delegeyle gelen başka bir siyasetci görmedik. Başarıların devamın dilerim.

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - İYİ PARTİDE DEMİRCİ DÖNEMİ BAŞLADI ;

08-08-2020 - 12:34

 
2 - SAĞDUYULU DELEGE SON SÖZÜ SÖYLEDİ

21-07-2020 - 11:24

 
3 - KIRGINIM VE ŞOKTAYIM

09-07-2020 - 21:29

 
4 - KAYYUM NE DEMEK BİLİYORMUSUN?

05-07-2020 - 17:52

 
5 - DELEGENİN KARŞISINA DEDİKODULARLA DEGİL PROJELERLE ÇIKALIM

01-07-2020 - 18:08

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 12 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
VELİ TİRYAKİ

     Aklın Yolu Bir Ülkede şu an Salgın ciddi oranda yüksek seyerediyor. Valilerden devamlı uyarılar geliyor. Pandemiden ...

VAHDET DEMİR

     Türkiye Yargı tarafsız ve Bağımsız olduğunu sanırdım. Adam İtiraf ediyor. Kazandıkları Genel kurulu ben iptal ettirdim ...

VELİ TİRYAKİ

     Siyasetçilerin kendi vicdanları dışında, sandıkta millete, yaptıkları işlemlerde de hukuka ve idareye karşı sorumlu olduklarının bilincinde ...

SERHAT KORU

     RTÜK tarihinde ilk kez bu sürede ekran karartma cezası HalkTv ye verildi. Türkiyede doğruları söyleyen, gizlenenleri ...

AYDIN KADIN İNSİYATİFİ

     Kadına yönelik şiddeti etkili şekilde soruşturmayan, cezasızlık politikası izleyen kolluk, savcılık ve yargıçlık makamlarında görev yapan ...

DELEGE S.M

     İYİ Partili Gardaşlarımı kutluyorum. Her şeyin profesyonelce yapıldığı Pandemi kurallarında güzel bir ortamda çok demokratik ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 0 √ Toplam : 0 - Okulların açılması iyi olur.
% 0 √ Toplam : 0 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 0 √ Toplam : 0 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim