![]() |
Tweet |
Güngören'de Yüksel Yalçın, Esenyurt'ta Prof. Dr. Ahmet Özer yeni adaylar oldu.
CHP, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ile “kent uzlaşısı” kapsamında İstanbul’da Esenyurt’ta yeni bir ismi aday gösterecek. Medyascope’a konuşan CHP’li yetkililer Esenyurt adayı Ali Gökmen’in adaylıktan kendi isteğiyle çekildiğini belirterek, Ahmet Özer’in aday gösterilmesinin yüksek ihtimal olduğunu söyledi. İstanbul’un Güngören ilçesinde ise Temel Akkoç, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildi. Güngören’de ise Yüksel Yalçın aday gösterilecek.
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Merkez Yürütme Kurulu’nun 16 Şubat’ta toplantısı devam ederken, Esenyurt’ta adaylığı açıklanan Ali Gökmen’in adaylıktan çekileceği iddiaları konuşulmaya başladı. Gökmen, CHP’nin 18 Şubat’ta yaptığı aday tanıtım toplantısında, anons edilmedi ve sahneye çıkmadı.
DEM Parti kent uzlaşısı sağlanan yerleri açıklamıştı
DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan “Mesela Mersin, Akdeniz ve Esenyurt kent uzlaşısının sağlandığı yerler. Adana ve İstanbul’un bazı ilçelerinde henüz görüşmeler sürüyor. Şanlıurfa adaylarımızda kent uzlaşısı kapsamında belirlenmiş” demişti.